Katarzyna TS: Odpowiadam Rafałowi Ziemkiewiczowi, czyli wojna z Rosją do ostatniego Polaka

Rafał Ziemkiewicz/ fot. screen
22

We wtorek (11.10.2022) Rafał Ziemkiewicz zamieścił na swoim kanale na YouTube filmowy komentarz, w którym wywołał mnie do tablicy. A przynajmniej takie odniosłam wrażenie i nie sądzę, że jest to wrażenie mylne. Chociaż Ziemkiewicz nie wymienił mnie z imienia i nazwiska, to wskazał, że do nagrania filmowego komentarza sprowokowało go to, iż jego książka „Jakie piękne samobójstwo” jest wykorzystywana przez „cwaniaków” do propagowania narracji o tym, że wojna na Ukrainie nie jest naszą wojną i nie powinniśmy się do niej mieszać. Co prawda nie poczuwam się do bycia „cwaniakiem”, ale faktem jest, że dwa dni temu skomentowałam na Twitterze wpis Rafała Ziemkiewicza zalecając mu, aby dla otrzeźwienia poczytał własne książki, w tym „Jakie piękne samobójstwo”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Osobom, które nie znają specyfiki Twittera wyjaśniam, że Rafał Ziemkiewicz obserwuje moje konto, a ja obserwuję jego konto. Oznacza to, że widzimy swoje wpisy z automatu i zdarzało się już, że dyskutowaliśmy na różne tematy. Jednym z nich była pandemia. Rafał Ziemkiewicz zarzucił mi wtedy, że krytykując pomysł noszenia masek mącę ludziom w głowach. Rzeczywistość pokazała, kto komu mącił w głowie.

Po tej dygresji wróćmy do komentarza, w którym Rafał Ziemkiewicz rozprawia się z „cwaniakami” powołującymi się na jego książkę. Ziemkiewicz podzielił owych „cwaniaków” na trzy kategorie. Pierwsza to płatni agenci i osoby liczące na jakieś korzyści. Druga to idioci wierzący, że Rosja walczy o tradycyjne wartości przeciw homo-Zachodowi. Trzecia to ludzie, którzy mają w genach tzw. besserwisserstwo, czyli „wiedzą lepiej” i strasznie lubią powiedzieć coś, co ściąga na nich uwagę. Synonimem besserwissera jest „wielep”, czyli skrót od „wie lepiej”. I tutaj znowu krótka dygresja.

W 2012 roku Rafał Ziemkiewicz odczytał publicznie uzasadnienie pozwu jaki wobec niego wystosował Adam Michnik za rzekome oszczerstwa. W owym uzasadnieniu, z którego słuchająca Ziemkiewicza publika uśmiała się do łez (ja też się uśmiałam), stwierdzono, że w odróżnieniu od  Ziemkiewicza Michnik nie aspiruje do funkcji „medialnego wielepa”. A zatem Michnik zarzucił Ziemkiewiczowi besserwisserstwo. Dziś zarzutem besserwisserstwa szermuje Ziemkiewicz. Jak to się stało? Nie zamierzam tu psychologizować. Oddam głos Rafałowi Ziemkiewiczowi, który powiedział takie oto słowa w wywiadzie, który z nim przeprowadziłam w marcu 2018 roku: Fajnie jest wyobrażać sobie, że my jesteśmy dobrzy, a tamci są źli. Ale świat złożony jest z różnych odcieni szarości i rozmaite schorzenia, które na tym świecie występują, są zaraźliwe. Dzisiejsze zaplecze medialne PiS-u ukształtowało się pod wpływem Michnika i niestety odtwarza ten sposób myślenia i działania, ponieważ zachwyciło się jego skutecznością. (…) Niestety, u nas wszyscy uczą się od przeciwników tylko złych rzeczy. To jest spirala, która ciągnie nas w dół. (Cały wywiad znajdziecie w mojej książce „Żydzi, gender, multikulti, czyli oszustwo i szajba”).

A teraz wracajmy do dzisiejszego komentarza Rafała Ziemkiewicza. – Szczególnie wkurza mnie wykorzystywanie argumentu, między innymi przy użyciu mojej książki, do porównania roku 1939 z rokiem 2022 – mówi Ziemkiewicz, a następnie wyjaśnia, że w 1939 byliśmy osamotnieni w naszej walce z Niemcami, a dziś mamy sojusznika w wojnie z Rosją. Tym sojusznikiem są Stany Zjednoczone, które z przyczyn geopolitycznych są zainteresowane pokonaniem Rosji. Do jakiego stopnia są tym zainteresowane? Oto słowa Rafała Ziemkiewicza z jego dzisiejszego komentarza:

Chcą walczyć do ostatniego Ukraińca i do ostatniego Polaka. Polacy na szczęście jeszcze nie muszą walczyć osobiście i nie musimy się rzucać, bo robi to za nas Ukraina. Ona ponosi największe ofiary. Naszą ofiarą jest jedynie dostarczanie sprzętu, naszą ofiarą jest bycie zapleczem, jest wspieranie, jest być może perspektywa zubożenia społeczeństwa. A co jest w grze? W grze jest świat, w którym Polska będzie tym, czym do lutego 2022 roku były w Europie Niemcy. (…) Toczy się wojna o nowy świat. Albo będzie to świat, w którym jest miejsce dla wielkiej, silnej Polski, dostatniej, w której wszyscy chcielibyśmy żyć. Albo będzie to świat taki jak nakreślony został w 2021 roku umową Angeli Merkel z Putinem przy wstępnej akceptacji Stanów Zjednoczonych, czyli świat neobismarckowski, w którym dla Polski wyznaczone jest miejsce takiego Księstwa Warszawskiego, kontrolowanego zadupia, prowincji niemieckiej, europejskiej. To jest wojna o naszą przyszłość i tak się szczęśliwie składa, że największy ciężar tej wojny ponoszą Ukraińcy, największy ciężar finansowy uzbrojenia ponosi Ameryka, której zasoby gwarantują to, że tę wojnę będziemy w stanie długo prowadzić aż do zwycięskiego końca.

O ile dobrze rozumiem, Rafał Ziemkiewicz zakłada, że wojna Stanów Zjednoczonych z Rosją nigdy nie wejdzie w fazę „wojny do ostatniego Polaka”, bo przecież wtedy nie byłoby komu budować wielkiej i dostatniej Polski, która ma być efektem tej wojny. I tu jest między nami różnica, ponieważ ja obawiam się, że eskalacja wojny na Ukrainie może doprowadzić do „wojny do ostatniego Polaka”. Co ciekawe, Ziemkiewicz sam wskazuje, że determinacja Stanów Zjednoczonych w dążeniu do pokonania Rosji jest podyktowana ich interesem mocarstwowym, a nie dążeniem do tego, żeby Polacy żyli długo i szczęśliwie. Jest zatem oczywistym, że z punktu widzenia Stanów Zjednoczonych „wojna do ostatniego Polaka” jest jednym ze scenariuszy. Czyli mamy skakać na główkę do basenu licząc na to, że nie będzie on pusty i nie połamiemy karku po tym skoku. A jeśli basen okaże się pusty? Co wtedy?

W 1939 roku polscy przywódcy wierzyli w to, że wygramy z Niemcami. Do czego doprowadziła ta wiara? Do „pięknego samobójstwa”. Przypominam, że każdy głos rozsądku był wtedy pacyfikowany jako defetyzm. Odbywało się powszechne prężenie muskułów. Nikt nam nie zrobi nic, bo z nami Śmigły-Rydz! Dziś znowu odbywa się prężenie muskułów, a Polacy są przekonywani, że już za chwileczkę, już za momencik Rosja zostanie pokonana raz na zawsze. A co, jeśli będzie to wymagało „wojny do ostatniego Polaka”? Przecież taki wariant też jest na stole! Przecież Ziemkiewicz mówi o tym wprost. A jednak zaleca skakanie do tego basenu mówiąc Polakom, że po wojnie zajmą w Europie miejsce Niemiec. To ja się pytam: Jakim sposobem ma się to odbyć? Czy nasza gospodarka prześcignie gospodarkę niemiecką? Czy Zachód zamieni euro na złotówki? Jakim cudem dzięki tej wojnie przeskoczymy od nędzy do pieniędzy? Przecież nawet Ziemkiewicz przyznaje, że „naszą ofiarą jest być może perspektywa zubożenia społeczeństwa”. Od siebie dodam, że zubożenie społeczeństwa już ma miejsce, więc mówienie o „być może perspektywie” jest – delikatnie mówiąc – nieuzasadnionym optymizmem.

W swoich książkach Rafał Ziemkiewicz pisał rzeczy gorzkie dla Polaków, punktując tromtadrację, kierowanie się emocjami, naiwność polityczną i brak zimnej kalkulacji przy podejmowaniu decyzji brzemiennych dla całego narodu. Dziś jest oburzony, gdy ktoś zaleca mu lekturę jego własnych książek jako ostrzeżenie przed kolejnym „pięknym samobójstwem”.

Panie Rafale, nie jestem ani płatną agentką liczącą na jakieś korzyści, ani idiotką wierzącą w to, że Rosja walczy o tradycyjne wartości, ani besserwisserem próbującym zabłysnąć w kontrze do mainstreamowej narracji. Też chciałabym, żeby Rosja została pokonana raz na zawsze, a Polska zajęła w Europie miejsce Niemiec. Ale jeśli ma się to odbyć według scenariusza „wojny do ostatniego Polaka”, to ja z tego tramwaju wysiadam. Nie zamierzam wykazywać entuzjazmu dla mrzonek, które mogą skończyć się kolejną narodową katastrofą.

Na razie wojna toczy się na Ukrainie, ale nie można wykluczyć jej rozlania się poza terytorium tego państwa. A Europa Zachodnia nie chce iść na konfrontację z Rosją. I NATO też tego nie chce. I tak jak nie chcą umierać za Kijów, tak samo nie będą chcieli umierać za Warszawę. Oby nasze zaangażowanie w ten konflikt nie doprowadziło do sytuacji, w której z Polski zostanie lej po bombie. Tylko tyle i aż tyle.

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Katarzyna TS: Gotowi na III wojnę światową?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. zrazik mówi

  Ziemkiewicz ma rację, bo na swoich książkach zarobił miliony, a to oznacza, że ma rację 🙂

 2. Adam mówi

  Pani Katarzyno!Ziemkiewicz to Plaskoziemca,podlizywacz i szuja!udaje wielkiego patriote ale w to moga uwierzyc naiwniacy!Udaje ze krytykuje wiadoma partie ,ale wlazi im do dupy bez masla!trafnie go Pani ocenia!brawo!pozdrawiam.

 3. z-k mówi

  Jeśli nawet pan Rafał Ziemkiewicz piszę mądrze i słusznie, a czasem mu się to zdarza, to jednak zawsze pamięta gdzie stoją konfitury i na czym koza ogon nosi a mostu krymskiego wysadzić nie próbuje

 4. Pejot mówi

  bez problemu można znaleźć w sieci raport think tanku RAND nt wojny z Rosją cudzymi rękoma. Ostatnio ukazał się fragment raportu tego samego think tanku nt wojny z Niemcami. USA mają w Europie dwóch przeciwników : Rosję i Niemcy . Z Rosją walczą Ukraińcy, wygląda na to , że z Niemcami będą walczyć Polacy. W Niemczech sugerują, że gazociągi zostały wysadzone przy współpracy Polski. Niestety mogą mieć rację. Jakiekolwiek potwierdzenie tej hipotezy jak i naciski w sprawie reparacji będą oznaczały konflikt Polski z Niemcami. Do tego te absurdalne wypowiedzi o nowym centrum Europy i nowym porządku  świata mającym wyłonić się z energetycznego zagłodzenia niemieckiej gospodarki.

 5. Flex mówi

  Trzeba pamiętać, że RAZ jest nie tylko trzeźwym komentatorem politycznym ale również pisarzem sciente fiction. W części jego prognoz i przewidywań fantastyka wyraźnie wzięła górę nad realiami. Abstrahując od toczącej się na Ukrainie wojny Rosja – NATO skupię się na wizji wejścia Polski w rolę Niemców na europejskim podwórku. NIemcy mają oprócz Bundeswehry we FRankfurcie nad Menem EBC trzymający w garści banki centralne EURozony. Relatywnie mało wydają na obronność co podwyższa zamożność obywateli. Nasz „wyścig zbrojeń” oderwany od możliwości gospodarki, a bazujący na „żydowskich pożyczkach” Kościńskiego i wielotorowe finansowanie Ukrainy oraz jej obywateli to równia pochyła ku niewypłacalności. Organizacyjnie administrowanie Polską nie pozwoli jej wejść na poziom sprawności administracji niemieckiej bez gruntownej reformy, na którą nikt z bandy 4 nie ma ochoty ani odwagi. Znaczny % polskich pracowników ( również ukraińskich w Polsce) pracuje bezpośrednio lub pośrednio na rzecz niemieckich firm i gospodarki. Szczególnie dotyczy to niskopłatnych i pracochłonnych czynności w branży automotive. Wojna wybuchła w 2022 roku, to już 7 rok jedynie słusznej władzy PISowej. Ile ze slajdów powerpointa Mateusza Morawieckiego się zmaterializowało? Gzie te polskie samochody, Jakie są losy grafenu tak chętnie przytaczanego przez PAD w kampanii 2015? Itd, itp. A co mamy? PISowską mutację POwskiej ChDiKamieni Kupy. Państwo nie mogące sobie sprawnie poradzić z zaopatrzeniem kraju w opał na sezon grzewczy po akceptowalnych cenach. By prześcignąć Niemców potrzebne jest sprawne państwo i zawansowana technicznie i technologicznie innowacyjna gospodarka. Ale wytwarzająca poszukiwane dobra materialne, a nie kreująca internetowe balony spekulacyjne. Kiedyś w jakimś skeczu polski decydentporównywał polski potencjał eksportowy z konkurencją. Wyszło mu, że należy postawić na truskawki! Od siebie dodam, że wiele dużych plantacji w Polsce też należy do cudzoziemców. Warto byłoby porównać jaki % PKB wytwarzają w Polsce polskie firmy, a jaki w Niemczech niemieckie i jak to wpływa na dobrobyt obywateli.

 6. ROMAN mówi

  juesej nie ma w Europie przeciwników…

 7. W K mówi

  Redaktorze Ziemkiewicz. Gdyby można było pokonać kraj mający najwięcej głowic nuklearnych, USA zlikwidowałyby Rosję już wtedy, gdy jeszcze nie umiał pan chodzić.

 8. Michu. mówi

  Jestem dumny, że Polska w tej barbarzyńskiej wojnie wywołanej przez sowietów stoi po stronie napadniętej ofiary i pomaga Ukrainie. Być może nawet ponad swe siły, ale postawa Polski jest godna, solidarna i sprawiedliwa. Nasze wsparcie będzie chlubą dla nas i przyszłych pokoleń.

 9. Andrzej mówi

  Reasumując „krótko i łopatologicznie” wypowiedź p. Ziemkiewicza, wojna na Ukrainie toczy się o to, by Wielka Polska zajęła w Europie miejsce Republiki Federalnej Niemiec. W wyniku zbrojnego wysiłku Ukraińców za amerykańskie pieniądze, polska gospodarka wyprzedzi niemiecką, zaś polska nuka i polskie technologie… ho, ho! Oby tylko ruscy agenci i pospolici idioci nie popsuli tego misternego planu. A mogą, bo Rafał Ziemkiewicz upublicznił właśnie szczegóły strategii polskich elit politycznych. I kwestią otwartą pozostaje, czy zrobił to nieopatrznie, czy też jawnie dopuścił się zdrady stanu. Tak czy inaczej zachęcił mnie do nabycia – aczkolwiek po przecenie i z rabatem – „Wielkiej Polski”. Przeczytam by się dowiedzieć, czy autor nie jest aby… besserwisserem? Bo na ukraińskiego ani na amerykańskiego agenta raczej nie wygląda…

 10. Anty mówi

  My też jesteśmy dumni, że Polska w w barbarzyńskiej wojnie wywołanej przez usrahell stała po stronie napadniętej ofiary i pomagała Irakowi, Afganistanowi, Syrii, Libii. Być może nawet ponad swe siły, ale postawa Polski była godna, solidarna i sprawiedliwa. Nasze wsparcie było chlubą dla nas i przyszłych pokoleń.
  Wróć. Mordę wtedy trzymałeś w kuble i zapewne jeszcze klaskałeś jak ginęli niewinni ob(ż)ydliwy gnoju.

 11. Michu. mówi

  @Anty Ruska onuco, wcale nie popierałem interwencji w Iraku i uważałem to za błąd . Nie jestem wcale sympatykiem Izraela, wręcz przeciwnie, często mam do nich pretensję, za to co robią wobec Palestyny i za krzywdzące i kłamliwe opinie o roli Polski w II wojnie światowej. Jednak Stany to nasz sojusznik i gwarant bezpieczeństwa, dzięki nim nie musimy obawiać się Rosji, warto mieć takiego przyjaciela. Chociaż ruskie to kolos na glinianych nogach i cywilizowany świat powinien rzucić kacapów na kolana.Widać, że jesteś polskojęzycznym sympatykiem Kremla, albo ich agentem. Na jedno wychodzi, niestety nie jesteś tu odosobnionym przypadkiem. Oglądając codziennie co wyprawia Ruska banda, można ich śmiało porównać do państwa islamskiego. Żądam natychmiastowego zerwania stosunków dyplomatycznych z Rosją i wydalenia ich ambasadora.

 12. z-k mówi

  MIchu. Zleź z tego dachu gontów nie psuj i gołębi nie strasz. Czytaj więcej ale żadnego Michnika ani Sakiewicza tylko książki grube

 13. Rafałek mówi

  Trudno mi uwierzyć, że taki Ziemniakiewicz nie wie czym jest obecna Ukroina. To jest jeszcze gorsza chazarska kolonia niż Polin. Jesli rozpatrywać podstawy tej sytuacji, pomijajac aspekt historyczny, należy cofnąć się do genetyki. Światem nie rządzą normalni ludzie,to pewne. Nawet jesli pominiemy wszelkie teorie „spiskowe” to na pewno takiemu Ziemniakiewiczowi nie umkneło uwadze, że Ukroina w połowie już oficjalnie terytorialnie została wykupiona pustym pieniądzem przez chazarską mafię zogniskowaną w postaci funduszy typu Vanguard, Black Rock i innych, których celem jest zasysanie wszelkich aktywów z rynku kapitałowego. Metodą na wnuczka, czyli na kredyt, lub poprzez pusty dodruk. Zatem w istocie dzisiejsza Ukroina to w zasadzie jeszcze większa fasada niż Polin. Bardziej rozdmuchany nacjonalizm, po częsci już nazizm szukający korelacji z „narodowymi” banderowskimi tradycjami ludobójstwa. Wyhodowany intensywnie od 2014 roku przez chazarską bandę z USraela. Ci użyteczni idioci są teraz hurtem rzucani do ataku, tak aby przy okazji wybić ten Ukroiński nacjonalizm rosyjskimi pociskami i utorować sobie drogę bez oporu do przekształcenia Ukroiny w oficjalne chazarskie państewko, bezbronne wewnetrznie, rządzone przez zdegenerowane odczłowieczone elity, mające na Ukroinie swój szatański Eden, bezprawie i niesprawiedliwość. Tym się karmią. Mało kto zauważa, że te bajeczki, którymi nas opatrują od dzieciństwa o walce dobra ze złem, to nie jest bajka. Inna sprawa, że prawdziwego dobra u polityków juz nie ma. Jest tylko mniejsze zło i większe zło. Zatem jak czytam wypowiedzi Pana Ziemniakiewicza to oczywistym jest, że jego poglądy odzwierciedlają jego żołądek. Jak zawsze w takich okolicznościach wystarczy zapytać, gdzie urodził się dziadek lub babcia. Suma sumarum przewąznie okazuje się, że im ktoś głośniej ryczy tym bardziej jest z pochodzenia szydem lub Ukroińcem. Generalnie gdyby przeanalizować obecną sytuację to cały ten obecny w Polsce polityczny nowotwór pt „bezprawie i niesprawiedliwośc” to jest klika dobierana wg klucza pochodzenia. Kurwicińskie, Duddy, Szumowińskie, Tfu!rczyki, Opajdki, to są ludzie z jednego miotu, jak oni się rozpoznają? Prawdopodobnie spinają ich i wyweszają tzw „organizacje pozarządowe”, ręka projektanta z Davos, finansowani przez Szorosza i inne agendy. Tak więc do słowotoku Ziemniakiewicza nalezy podchodzić ze spokojem jak robi to opiekun głaszczący po głowie pensjonariusza w pokoju o gumowych ścianach, czyli jak do porykiwania chrumka, który ryje piórem po kartce, jak świnia ryjem w kuble z medialnymi pomyjami. Amen

 14. Rebih mówi

  Na tego półgłówka i cwaniaka-chorągiewkę zawsze podążającego za narracją i forsą szkoda czasu.
  Za to w temacie Covida są pewne postępy.
  Przedstawiciel Pfizera w czasie przesłuchania w Europarlamencie twierdzi, że nie Pfizer nie badał wpływu szczepionek na transmisję wirusa, bo, jak to powiedziała, musieli działąć z prędkością nauki (move at the speed of science) :
  https://gab.com/disclosetv/posts/109149601968352134
  Nowo wybrana premier Alberty (Kanada) publicznie mówi, że nigdy nie spotkała sie z taką dyskryminacją jak ta, która dotknęła niezaszczepionych w Kanadzie:
  https://gab.com/disclosetv/posts/109152125459643911

 15. Rebih mówi

  A tak apropos wojny na Ukrainie.
  Tu jest film z 2016 roku przedstawiający wspaniałe czasy, kiedy pod władzą ukraińską rozkwitał pokój i powszechna szczęśliwość:
  https://youtu.be/DAo7go-4l0g

 16. Anty mówi

  Ob(ż)ydliwy parchu. Ten twój cywilizowany świat to własność rządu światowego którego projektem jest niewola ludzkości w nowym porządeku świata.Niewykluczone że przy współpracy i czynnym współdziałaniu Putina, kolesia sekty Chabad Lubawicz, lidera ze szkoły Klausa Schwaba panie „nie ruska onuci”.

 17. Shadow mówi

  @ Michu– z telewizorem na karku, zamiast głowy i rozumu. Na wschodzie upainy, od 20114 roku, nazistowskie bataliony ukraińskie mordują bezbronną ludność cywilną, pech chciał, że rosyjskojęzyczną. Mają na sumieniu kilkadziesiąt tysięcy, a być może że kilkaset tyś. ludzi. Do tego zniszczona infrastruktura. Czy do twojego pustego łba dotrze, że to szkolone przez USA i inne kraje zachodnie oddziały upaińskie,tam prowadziły rzeź i rozbój. Ale o tym nie wolno było i nie wolno jest oficjalnie mówić, bowiem światowa prasa i media należą do najbogatszych amerykańskich żydów, decydujących również o losach świata.I nie pojmuję tej twojej dumy, z faktu, że Polacy w dużej części to głupcy i przed szkodą i po szkodzie.- Jest też powiedzenie–” Dlaczegoś biedny? Boś głupi.–. Miałam różne kontakty z upaińcami od ponad 20 lat. I wiem, że to niewdzięczna, bardzo roszczeniowa nacja, do tego w większości prymitywna i niebezpieczna.A my jako Polacy nie mamy żadnego interesu w tak kuriozalnym pomaganiu tej nacji i temu krajowi. Interes mają politycy i inni decydenci ze świecznika, umoczeni w aferę podkarpacką i inne niebezpieczne gry z obcymi, a ci obcy mają na nich potężne haki.

 18. Shadow mówi

  A co do Ziemkiewicza ten „złotousty” dziennikarz, co raz to siada okrakiem na przysłowiowej barykadzie. I raz jest po tej stronie, raz po tamtej stronie rozumu i racji. Chyba zależy od tego jak akurat stoi z kasą?

 19. kaczynski mówi

  Ziemkiewicz już cię nie zaproszą do koryta, złotoustych mają na pęczki zostaje płacz tylko jaki to pan mądry a nikt nie chce słuchać ,ukrofili też mają więc w żadnej drużynie nie ma dla pana miejsca .

 20. wit mówi

  Szanowna Autorko
  Też chciałaby Pani ,żeby Rosja została pokonana?! Czyli zwycięskie wojska US army zrobiłyby z Rosji Syrię?
  Widziała Pani okrucieństwa Isiso manów? Mamy zamordować 150 mln ludzi bo to „ruski”? Nie razi Pani zbrodnia banderlandu na Darii Płatonowej? widziała Pani kogo „zlikwidował” reżim kokainowego aktora w osobie Zurawki(mogę się mylić ,literówki dot. nazwiska)-taki Vuk Vukovic-urodził się bez nogi,ręki, trochę dodatkowych dysfunkcji)-osierocił pięcioletnią córeczkę.
  No cóż, straciła Pani wiernego czytelnika

 21. Wladca mówi

  Czy Polacy znaja „Faraona“ B. Prusa?
  Czy nie podpuszczano Ramzesa przeciwko Asyrii?Czy tym trzecim graczem nie byla Fenicja?
  Cytujac znany dowcip…“Prorok jakis,czy diabel“?
  Mane Tekel Fares!

 22. Reakcjonista mówi

  Szkoda czasu i klawiatury na tytutki typu Bąkiewicz, czy Ziwmkiewicz. Przestałem słuchać ta presstytutkę, gdy za naszą kasę, na rozkaz piSSu, naśmiewał się z Konfederacji.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.