Dr Ewa Kurek otrzymuje nagrodę im. Jana Karskiego. Konsulat RP odwołuje galę

Ewa Kurek/fot. youtube
7

Dr Ewa Kurek została laureatką nagrody im Jana Karskiego przyznawanej przez Komitet Dialogu Polsko-Żydowskiego –  organizację związaną z Kongresem Polonii Amerykańskiej. Inicjatywa corocznego przyznawania tej nagrody wypłynęła od dwóch osób – Zbigniewa Staszewskiego, emigranta z lat 80. i Ryszarda Brzozowskiego, ocalonego z Holocaustu. Wręczenie miało nastąpić 18 kwietnia podczas uroczystej gali w Konsulacie RP w Nowym Jorku.

Przeciwko nagrodzeniu dr Ewy Kurek protestuje wykonawczyni testamentu Jana Karskiego, Kaja Mirecka Ploss. „Ja, Kaja Mirecka Ploss, wyrażam swoje ogromne oburzenie, ale przede wszystkim niezgodę na przyznawanie Humanitarnej Nagrody im. Jana Karskiego dla Pani Ewy Kurek. Jestem – zgodnie z ostatnia wolą Jana Karskiego jedyną wykonawczynią testamentu Jana Karskiego i jedyną właścicielką wszelkich dóbr intelektualnych po Nim. Z ogromnym bólem w sercu” – napisała Ploss na facebooku 10 kwietnia 2018.

Kilka godzin po oświadczeniu Ploss konsulat tchórzliwie odwołał galę. „Ze względu na czynniki, które pozostają poza naszą kontrolą, a miałyby wpływ na jakość wydarzenia, Konsulat Generalny Rzeczypospolitej w Nowym Jorku wydał zawiadomienie o odwołaniu zaplanowanej na 18 kwietnia uroczystości wręczenia Nagrody Humanitarnej im. Jana Karskiego (Jan Karski Humanitarian Awards). Konsulat Generalny w Nowym Jorku nieustannie stara się przekazywać przesłanie o heroicznej postawie Jana Karskiego i wiedzę o jego dziedzictwie. Nagroda Humanitarna im. Jana Karskiego została powołana przez Komitet Dialogu Polsko-Żydowskiego i organizacja poprzednich wydarzeń była przywilejem” – napisano w oświadczeniu przesłanym do „Gazety wyborczej”.

Nasz komentarz: Mamy zatem kolejny dowód – czarno na białym- że „dobra zmiana” tchórzliwie chowa głowę w piasek i ulega dyktatowi polakożerczego salonu michnikoidów. Polakożerca Jan T. Gross z dumą obnosi się z Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP. Dr Bilewicz otrzymuje prawie 2 miliony zł od Narodowego Centrum Nauki na forsowanie tezy o Polakach jako antysemickich nienawistnikach. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Kultury wspiera działalność Centrum Badań nad Zagładą Żydów, którego kierownik, prof. Barbara Engelking, opowiadała o wyższości śmierci Żydów nad śmiercią Polaków. W Muzeum POLIN, finansowanym z pieniędzy polskich podatników, planowana jest promocja książki pod redakcją prof. Engelking i prof. Grabowskiego, który puszcza w świat kłamliwe opowieści o wymordowaniu 200 tysięcy Żydów przez Polaków. A dr Ewa Kurek, która od lat bada stosunki polsko-żydowskie w oparciu o źródła i obnaża hucpę bajkopisarzy w typie Grossa i Grabowskiego, jest przez polskie władze traktowana jak trędowata. Miała być „dobra zmiana”, a okazuje się, że dostaliśmy michnikowszczyznę 2.0. Wstyd!

W zaistniałej sytuacji jest dla nas oczywiste, że „dobra zmiana” nie ma zamiaru wznowić ekshumacji w Jedwabnem, o którą upomina się dr Ewa Kurek. „Dobra zmiana” ewidentnie woli, żeby ta sprawa była w dalszym ciągu wykorzystywana przez Żydów do niszczenia dobrego imienia Polski i Polaków.

Źródło: wyborcza.pl, fakt.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Spostrzegawczy mówi

  Żydowskie marionetki, a wręcz Żydzi przynajmniej mentalnie, a w każdym razie antypolacy. Wolna Polska będzie wiedziała jak z nimi postąpić ! IPN powinien przeciw nim wszcząć śledztwo z urzędu, jeśli za grosz poczuwa się do ciążącej na nim odpowiedzialności.

  1. rząd NIE WDEPNĄŁ w żydowską pułapkę, A ty w nią WDEPNĄŁEŚ, nieudaczniku mówi

   Z Ciebie NIE JEST żaden《Spostrzegawczy Mówi》▬tylko《Ślepy Bredzi》█TAKIE FRAGMENTY:《konsulat tchórzliwie…czynniki, które pozostają poza naszą kontrolą, a miałyby wpływ na jakość wydarzenia…dowód…tchórzliwie chowa głowę w piasek》█Przecież ta gala to była ZASTAWIONA PUŁAPKA▬to tak, jakby przyznano nagrodę Nobla dla Ewy Kurek WYŁĄCZNIE PO TO, żeby zaprosić polskie władze i W OSTATNIEJ CHWILI ogłosić WYCOFANIE SIĘ z nagrody, bo „nagle” i „niespodziewanie” mnóstwo żydów „się oburzyło”█POWIEDZMY, CO BY BYŁO, gdyby konsulat „nietchórzliwie” nie odwołał gali: ❶PO PIERWSZE: Polska nie decyduje o tej nagrodzie▬ponieważ należy ona W STU PROCENTACH do nowojorskich żydów《źródło: pl.wikipedia.org/wiki/Nagroda_Jana_Karskiego_i_Poli_Nireńskiej 》konkretnie do tego ŻYDOWSKIEGO instytutu PSEUDO-naukowego z SIEDZIBĄ W Nowym Jorku:《 pl.wikipedia.org/wiki/YIVO 》❷PO DRUGIE wynikające z PIERWSZEGO: widać wyraźnie, że nowojorscy żydzi ZASTAWILI PUŁAPKĘ przygotowaną JESZCZE PRECYZYJNIEJ, niż PUŁAPKA, którą ZASTAWILI WCZEŚNIEJ na premiera Morawieckiego, gdzie „oburzony” żydowski dziennikarz【NAPRAWDĘ to grał tylko przygotowaną rolę, NIE JAKO dziennikarz, ALE JAKO SŁUP】„spontanicznie zareagował” na wypowiedź Morawieckiego „prezentując życiorys” swojej matki【w rzeczywistości były to WYŁĄCZNIE KŁAMSTWA od A do Z】, a „cała publiczność”【RÓWNIE STARANNIE przygotowane żydowskie SŁUPY】„spontanicznie biła brawo” rzekomemu „oburzonemu dziennikarzowi”, więc NAWET GDYBY wtedy premier Morawiecki ZNAŁ WCZEŚNIEJ PLAN tej pułapki i by znał WSZYSTKIE SZCZEGÓŁY życiorysów WSZYSTKICH PRZODKÓW tego żyda, to i tak NIE MIAŁ WŁADZY umożliwiającej SPROSTOWANIE tych kłamstw

 2. Zbulwersowany mówi

  To jednak była prawda z tymi “naszymi” dyplomatołkami !

 3. Mietek Zdrowiński mówi

  A gdzie jest ta miernota krzywa morda Morawiewka? Komu znowu usługuje ten sługusik, Danielsowi czy Weissowi? Matko jedyna, jak ten rząd zrobił się po zmianie B.S. taki jakiś nędzny, prożydowski i proukradliński? Jakieś bezczelne Guwiny, Gawiny, Ciapatowicze i Glińskie, co to jest fundacja batorego, GW-no z Czerskiej?

 4. Maniek mówi

  Jak to się mówi: PIS PO, jedno zło!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.