„Dość zamykania stoków”. Przedsiębiorcy przeciw absurdalnym restrykcjom epidemicznym. Konferencja prasowa w Wiśle [WIDEO]

Arkadiusz Matuszyński, pełnomocnik zarządu Wiślańskiego Skipassu/ fot. screen
0

W poniedziałek (11.01.2021) odbyła się w Wiśle konferencja prasowa właścicieli stoków narciarskich, którzy mają dość absurdalnych restrykcji epidemicznych wprowadzonych bezprawnym rozporządzeniem Rady Ministrów. Pomimo tego, że przestrzegali nałożonych na nich ograniczeń dotyczących liczby osób oraz zakrywania nosa i ust, zakazano im działalności, chociaż stoki nie są źródłem zakażeń. Żyją w ciągłej niepewności, bo nie wiedzą, co będzie dalej.

Rząd jest głuchy na ich argumenty. Apelowali o wydłużenie ferii, żeby nie kumulować dużej liczby turystów w jednym czasie. Ich apel pozostał bez echa. Tłumaczą, że narciarstwo jest z samej swojej natury sportem bezpiecznym, ponieważ narciarze i tak mają zasłonięte twarze, noszą rękawice i każdy jeździ osobno. Rząd ignoruje te argumenty. – Mówimy stanowcze: „Dość zamykania stoków”. Chcemy, aby ktoś nas usłyszał i zaczął z nami rozmawiać  – powiedział Arkadiusz Matuszyński, pełnomocnik zarządu Wiślańskiego Skipassu.

– Sytuacja w branży turystycznej w takich miastach jak nasze jest dramatyczna. Właściwie nie otrzymaliśmy żadnej pomocy, a skumulowane ferii ma efekt, jaki widać. Są straszliwe korki, wyciągi, chociaż bez narciarzy, są przepełnione. Wszyscy mają dosyć lockdownu – powiedziała Karolina Wantulok, prezes Wiślańskiej Organizacji Turystycznej. – 85 procent mieszkańców żyje z turystyki. Trzeba nazwać rzecz po imieniu, branża turystyczna w Wiśle i podobnych miejscowościach umiera – dodała.

– Dołączamy się do tych trudnych głosów, głosów rozpaczy w kontekście możliwości prowadzenia działalności gospodarczej i także pomocy, na którą oczekują przedsiębiorcy – powiedział burmistrz Wisły Tomasz Bujok. Burmistrz Szczyrku Antoni Byrda wskazał, że zła sytuacja lokalnych przedsiębiorców przekłada się na budżet gminny. – W Szczyrku 90 procent dochodów gminnego budżetu tworzą przychodzą z turystyki – wskazał.

Właściciele stoków zapowiedzieli, że rozważają ich otwarcie po 17 stycznia nawet jeśli rząd im na to nie pozwoli. W tej chwili naśnieżają stoki i czekają na wycofanie zakazu.

SKLEP-WPRAWO.PL

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

PiS chce zmusić Polaków do przyjmowania mandatów! Projekt ustawy trafił do Sejmu

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.