Dość tego! Juszczenko pluje Polakom w twarz! AK porównuje do UPA, a rząd Szydło milczy!

6

Polacy powinni zrozumieć jedno. W tym samym czasie na tych samych ziemiach powstały dwa ruchy narodowe, które miały jeden cel. Oni widzieli swoje państwa jako niepodległe. Tak zrodziła się UPA i tak zrodziła się Armia Krajowa. Nie byłoby sprawiedliwie mówić, że AK to anioły, a UPA to diabły. Mamy dojść do porozumienia historycznego, a obie strony stawiały przed sobą te same cele. Tak jak dla Polaków bohaterem jest AK, tak dla Ukraińców bohaterem jest UPA – powiedział były prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości nic sobie nie robi z tej wypowiedzi. Najwyraźniej filobanderyzm bierze górę nad polskim patriotyzmem, którym powinien kierować się rząd Beaty Szydło. Inaczej nie można skomentować reakcję rządu, a konkretnie jej brak na skandaliczną wypowiedź Juszczenki, który porównał bohaterską Armię Krajową z odnogą nazistowskiego SS.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie chciałbym, żeby pouczać Ukraińców, kto ma być bohaterem. Dobrze znam historię Piłsudskiego. Co robił złego Bandera, czego nie robił Piłsudski? Wydaje mi się, że najlepszym wykładowcą dla Bandery był właśnie Piłsudski. Bandera robił to samo, co Piłsudski, używał tych samych narzędzi politycznych — powiedział jeszcze Juszczenko.

Politycy Prawa i Sprawiedliwość, a zwłaszcza Witold Waszczykowski i Marek Kuchciński, którzy nie kryją banderowskich inklinacji doprowadzali do zupełnego rozzuchwalenia się Ukraińców, które czym prędzej należy powstrzymać. Chyba, że chcemy powtórkę z historii…

Źródło: Parezja

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Waldemar Kodur mówi

  Oj nie ładnie panie prezydencie.

 2. Hammurabi mówi

  To już nie jest skandaliczna wypowiedź. To jest prowokacja. Kolejna prowokacja. Polski rząd, musi zrewidować swoje stanowisko wobec Ukrainy. Cena płacona za bufor pomiędzy nami a Rosją, wydaje się zbyt wysoka. Wysoka na tyle, że ponad nią jest już otwarty konflikt.

 3. Ayax mówi

  Oto co wóda w nadmiernych ilościach robi z mózgu. A co biorą nasi to cholera wie

 4. Test24 mówi

  I kolejny raz bierność rządu obróci się przeciw Polsce i za 10 lat cały świat będzie gadał, że na Wołyniu to Polacy mordowali Ukraińców, a nie odwrotnie. Tak jak teraz świat mówi o polskich nazistach, polskich obozach śmierci i o Polakach robiących holokaust. Zobaczycie, że będzie dokładnie to samo!

  Winny temu będzie obecny rząd. Jak już wspomniał poprzednik, cena za ten bufor jest zbyt wysoka. O wiele tańsze i pewniejsze są dobre stosunki z Rosją. Tam przynajmniej nie ma faszyzmu.

 5. Jarek mówi

  a nasze antypolskie władze dalej będą sprowadzały gaz z usa by dawać go tym banderowcom za free, wspierać ich fianansowo i itp itd a głupie polskie goje zapłacą za to podatkami

 6. Niko mówi

  Du/d=p/a Judasz niszczy nam Kraj.Odejdz zdrajco Polakow i Ojczyzny!!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.