„Dość już tej mitologii”. Bosak o rocznicy wyborów kontraktowych 4 czerwca 1989 [WIDEO]

Krzysztof Bosak/ fot. screen
3

W czwartek (4.06.2020) kandydat Konfederacji na prezydenta, Krzysztof Bosak, odwiedził Białystok, gdzie poinformował o utworzeniu podlaskiego komitetu poparcia dla jego kandydatury. Na czele komitetu stanął prof. Ryszard Rutkowski z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. To jeden z założycieli Porozumienia Centrum w 1990 roku, na bazie którego powstało Prawo i Sprawiedliwość.

Dlaczego prof. Rutkowski zdecydował się poprzeć Krzysztofa Bosaka? – Mieliśmy nadzieję, że Polska, o której wtedy dyskutowaliśmy, zostanie zbudowana  i że zrobi to PiS. Niestety, praktyka pokazała, że PiS, być może zmęczony tą ciągłą walką, być może uwzględniający zależności, które dla zwykłego człowieka nie są do końca klarowne, nie potrafi dotrzymać części swoich obietnic – wyjaśnił i dodał, że Konfederacja powinna być dopuszczona do współrządzenia Polską.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bardzo dobrze byłoby, gdyby prezydentem był człowiek o konserwatywnych zasadach. Nie budzi wątpliwości to, jakie wartości pan Krzysztof Bosak będzie akceptował, jeśli zostanie prezydentem. Byłoby to najlepsze rozwiązanie dla Polski – prezydentura, która pozwoli kontrolować PiS, czasami upomnieć, czasami uchronić przed błędami, jakie popełniają. Jednocześnie będzie nam gwarantować, że nie zwyciężą te trendy, z którymi tutaj, na Podlasiu, w Białymstoku, nigdy się nie zgodziliśmy, czego dowodem wydarzenia, jakie miały miejsce podczas parady równości. Dla mnie było osobiście przykre, że ludzie broniący przyzwoitości byli atakowani przez policję. Jednocześnie widzieliśmy w mediach, jak nasza policja, rządzona przez ministrów pisowskich, łagodnie obchodzi się z ludźmi, którzy propagują wartości, których żaden przyzwoity człowiek nie zaakceptuje – powiedział prof. Rutkowski.

Podczas konferencji padło pytane o stosunek Bosaka do rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku. – Dla mnie 4 czerwca to rocznica powołania Błękitnej Armii z inicjatywy Romana Dmowskiego, wojska narodowego, wojska polskiego, które walczyło o polską niepodległość. Wydaje mi się, że to jest znacznie istotniejsza data w naszej historii – odparł kandydat Konfederacji.

Dość już tej mitologii transformacji PRL do III RP – powiedział Bosak i wskazał, że proces upadku PRL i komunizmu oraz przejmowania władzy przez polskie społeczeństwo był rozpisany na lata i trzeba pamiętać wszystkie ofiary prześladowań w latach 80. – Wolałbym pamiętać o nich niż o uczestnikach procesu wyborczego, który był częściowo w porozumieniu z komunistami – wyjaśnił kandydat Konfederacji.

Nowa energia! Krzysztof Bosak na Podlasiu #BOSAK2020

Nowa energia! Krzysztof Bosak na Podlasiu #BOSAK2020

Posted by Konfederacja on Thursday, June 4, 2020

Źródło cytatów i informacji: Facebook

Zobacz też:

Bosak apeluje do Kurskiego o zorganizowanie prawdziwej debaty prezydenckiej, która nie będzie konkursem 1 z 10 [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Stanislaw mówi

    Brawo Panie Profesorze !!! Wlasnie tak sie powinni zachowywac ludzie nauki!!!

  2. piotr mówi

    SKANDAL! Agenci Mossadu w POLSKICH ,,służbach specjalnych”? G. Braun: Hańba Wam!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.