Bosak apeluje do Kurskiego o zorganizowanie prawdziwej debaty prezydenckiej, która nie będzie konkursem 1 z 10 [WIDEO]

Krzysztof Bosak/ fot. Konfederacja
3

Na środowej (3.06.2020) konferencji prasowej kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak zaapelował do mediów publicznych, aby wykazały się bezstronnością w czasie rozpoczynającej się właśnie nowej kampanii wyborczej. Bosak podkreślił, że w związku z rozpoczęciem procedury wyborczej od nowa TVP jest zobowiązana do organizacji kolejnej debaty prezydenckiej oraz emisji spotów wyborczych.

Bosak wyraził nadzieję, że jego konferencję ogląda nowy-stary członek zarządu TVP Jacek Kurski. – Panie Jacku, wzywamy do organizacji prawdziwej debaty prezydenckiej, która nie będzie konkursem 1 z 10, która nie będzie składała się z 10-minutowych monologów na każdy temat, ale w której będzie miejsce na polemikę, która nie będzie tworzyć warunków cieplarnianych dla żadnego z kandydatów – zaapelował Bosak do Jacka Kurskiego.

Prawdziwi liderzy, który mają stać na czele państwa, nie są wyłaniani w konkursach, które tworzą upośledzone zasady rywalizacji. Prawdziwi liderzy sprawdzają się na gruncie, w którym rywalizacja jest pełnowymiarowa. Takiej realizacji oczekujemy – oświadczył.

W ramach wznowionej kampanii wyborczej Krzysztof Bosak rusza w Polskę na spotkania z wyborcami. W najbliższych dniach odwiedzi Białystok, Łódź oraz Wrocław. Zadeklarował, że w ciągu trzech tygodni chciałby odwiedzić wszystkie województwa, do których nie miał okazji pojechać w czasie poprzedniej kampanii wyborczej.

Pytany, czy podziela pomysł Rafała Trzaskowskiego o zatrzymaniu przekopu Mierzei Wiślanej i budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, Bosak odpowiedział, że nie jest zwolennikiem zawieszania jakichkolwiek rozpoczętych dużych państwowych inwestycji o strategicznym znaczeniu.

– Fatalną wadą zarządzania naszego państwa jest to, że różne projekty są rozpoczynane, a później nie są kończone – powiedział Bosak i wskazał, że obecny rząd również stosuje taką praktykę. Jako przykład wskazał przerwanie budowy elektrowni w Ostrołęce i niezrealizowany plan budowy elektrowni atomowej.

Podkreślił, że przekopanie Mierzei Wiślanej jest opłacalne z perspektywy geopolitycznej i transportowej, a ocena efektywności budowy CPK jest oparta na prognozie rozwoju ruchu lotniczego w perspektywie kilkudziesięciu lat. Jeśli ten ruch będzie rozwijał się tak, jak się prognozuje, to projekt okaże się zyskowny, ale jeśli transport zmieni swoją dynamikę rozwoju, to może się okazać, że projekt jest przeskalowany. – Pozostaje mi zaufać, że analizy, na których oparta jest budowa CPK, są generalnie uczciwe – powiedział Bosak.

Krzysztof Bosak tuż po ogłoszeniu daty wyborów prezydenckich na 28 czerwca! Startujemy z nową kampanią #Bosak2020 i ruszamy w Polskę! Apelujemy też o przestrzeganie prawa przez TVP. #NaprzódPolsko🇵🇱

Posted by Konfederacja on Wednesday, June 3, 2020

Źródło informacji i cytatów: Facebook

Zobacz też:

Bosak apeluje o zniesienie restrykcji uderzających w turystykę: „Rządowy bon turystyczny to kiełbasa wyborcza” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Wit mówi

  Szanowny Panie Jacku
  W części deklaratywnej p. Bosak jest naturalnym kandydatem prawicowej części elektoratu.
  Niestety , coraz częściej podnoszony jest argument o homoseksualiźmie kandydata.
  Czy może Pan zaręczyć słowem honoru , że to nieprawda?

  1. jarosław odessa kalkstein mówi

   Szczęść Boże! Andrzeju Wit dudełe von mumiawolności, nie przejmuj się, nie odbije Twojego partnera! a teraz z wiaderkiem wróć do PiSkownicy.

 2. BANDACZWORGA TO TWOJ WROG mówi

  Naprawde? Na Chojownie będzie ktoś głosował? A jak będzie musiał podjąć jakąś decyzje to może przedtem zapłacze?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.