Donald Tusk szefem Europejskiej Partii Ludowej: „Stańmy na polu bitwy przeciwstawiając się populistom”

Donald Tusk szefem EPL/ fot. Twitter
2

W środę (20.11.2019) Donald Tusk został szefem Europejskiej Partii Ludowej. Był jedynym kandydatem. Podczas kongresu w Zagrzebiu głosowało na niego 93 procent działaczy ugrupowania. Trzyletnia kadencja Tuska jako przewodniczącego EPL rozpocznie się 1 grudnia, po zakończeniu urzędowania na stanowisku szefa Rady Europejskiej.

Przed głosowaniem Tusk wygłosił przemówienie, w którym nawoływał do bitwy z populistami. „Stańmy razem na tym najważniejszym polu politycznej bitwy, przeciwstawiając się – jako partia popularna i odpowiedzialna – nieodpowiedzialnym populistom. Po pięciu latach mam dość bycia głównym europejskim biurokratą. Jestem gotowy do walki. Mam nadzieję, że wy też” – powiedział Tusk.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jako szef EPL Tusk będzie zarabiał prawie 30 tys. zł miesięcznie, otrzyma limuzynę z szoferem, gabinet z sekretariatem oraz fundusz reprezentacyjny.

Europejska Partia Ludowa powstała w 1976 roku z inicjatywy Europejskiej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej. Zrzesza partie chadeckie, ludowe i konserwatywno-liberalne państw Unii Europejskiej. Członkami EPL są m.in. niemieckie CDU i CSU, Platforma Obywatelska i PSL. Węgierski Fidesz został zawieszony w prawach członka EPL w marcu 2019 za sprzeciw wobec unijnej polityki migracyjnej.

Źródło informacji: PAP, Super Express

Zobacz też:

Ale jaja! Donald Tusk nagrodzony za „konfrontowanie się ze swoim narodem”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. markusl mówi

    Brawo ! W koncu sie przyznal skad mu nogi wyrastaja ! Szkoda tylko ze w bolandzie jeszcze jest cala masa oczadzialych ktorzy mysla ze on taki liberalny 🙂 … prawie jak sam Jozef Stalin… 🙂

  2. Robert mówi

    Stańcie do apelu Rycerze Grunwaldu ,obrońcy polskiej ziemi.Po wiekach,pokoleniach poległych cieni…Najemnik krzyżacki Was wyzywa,najemnika krzyżackiego nic nie zmieni.Dla niemieckiego krzesiwa całą Europę do walki wzywa Donald ze Szwabi ,przeciwko czerwieni i bieli.Dla polskich kmieci jest żałosny,ale starego najemnika sakiewka wabi i bawi,jako podnóżek Angeli

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.