Dobry humor ministra Czaputowicza: „Ustawa 447 nie stanowi podstawy prawnej do wysuwania roszczeń”

minister Jacek Czaputowicz/ fot. twitter
13

Szef MSZ Jacek Czaputowicz wygłosił dziś (14.03.2019) w Sejmie expose, w którym przedstawił priorytety polskiej polityki zagranicznej w 2019 roku. „Opowiadamy się za silną Unią Europejską, cieszącą się poparciem wchodzących w jej skład państw i narodów” – powiedział Czaputowicz.

Odnosząc się do relacji polsko-izraelskich szef MSZ stwierdził, że podpisanie w czerwcu 2018 roku wspólnej deklaracji premierów Morawieckiego i Netanjahu zamyka spór wokół nowelizacji ustawy o IPN. Minister Czaputowicz przedstawił też priorytety w relacjach z USA: rozszerzenie obecności sił amerykańskich w Polsce w ramach wzmacniania wschodniej flanki NATO oraz wspólne projekty dotyczące bezpieczeństwa i obronności, takie jak m. in. instalacja systemu obrony przeciwrakietowej w Redzikowie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czaputowicz odniósł się również do ustawy 447 JUST. „Należy wyraźne zaznaczyć, że ustawa ta jako część wewnętrznej legislacji amerykańskiej nie rodzi żadnych obowiązków dla innych państw, w szczególności nie stanowi podstawy prawnej do wysuwania roszczeń prawnych w stosunku do mienia w Polsce, które zostało odebrane przez nazistowskie Niemcy lub sowiecką Rosję w czasie II wojny światowej oraz przez władze komunistyczne po jej zakończeniu” – oświadczył szef MSZ.

Mój komentarz: Dobry humor ministra Czaputowicza w związku z ustawą 447 JUST świadczy o jego kompletnym niezrozumieniu, czym jest ta ustawa i w jaki sposób będzie wykorzystywana do wywierania nacisku na Polskę w sprawie realizacji bezprawnych roszczeń żydowskich na kwotę ponad 300 miliardów dolarów. Ta ustawa jest częścią wewnętrznej legislacji amerykańskiej stworzoną właśnie po to, żeby umożliwić Departamentowi Stanu USA wywieranie pozaprawnych nacisków na państwa-sygnatariuszy Deklaracji Terezińskiej.

Na mocy ustawy 447 amerykański Departament Stanu ma obowiązek monitorować stan realizacji żydowskich roszczeń, w tym roszczeń do mienia bezspadkowego. „Heirless property” jest wprost wpisane do tej ustawy. Tymczasem minister Czaputowicz robi sobie z Polaków żarty opowiadając, że takiego zapisu nie ma, a ustawa nie stwarza żadnego zagrożenia dla Polski. Otóż stwarza zagrożenie i najwyższa pora, żeby minister Czaputowicz zdał sobie z tego sprawę zamiast opowiadać bajki dla potłuczonych.

Źródło informacji i cytatów: twitter, niezalezna.pl

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Finkelstein ostrzega, Polska nie słucha

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jakub mówi

  Nie stanowi podstawy prawnej do wyborów,po wyborach bedzie stanowiła…Zrobi się orędzie do Narodu i wicie,rozumicie i tyle…Konfederacja!!!

  1. Andzia mówi

   Udaje głupiego. A jaki to problem zmienić przepisy? Wtedy będzie stanowiła.
   Nie należy wybierać oszustów i złodziei.

 2. z-k mówi

  Cholera wie na czym polegała zmiana rządu? Wyrzucono energiczną i patriotyczną Panią Premier, może nie medialnego ale fachowego Szyszkę, historyka holokaustu i 'konstytucyjnego” zapalacza chanukowych świec i utrwalacza „przyjaźni”…. uczyniono ministrem rolnictwa a marnego Waszczykowskiego zastąpiono jeszcze gorszym, wręcz fatalnym (do kitu) Czaputorowiczem. O co w tym wszystkim chodziło” I kto to zarządził?

 3. szatan1313 mówi

  Ten Pan sam nie wie co mówi, lub przekazuje polakom bzdety na ten temat!!! Taki minister MSZ już dawno powinien siedzieć na bezrobociu i pisać bajki dla małych dzieci!!!

 4. sten mówi

  Łże Czaputowicz , bo to niby żartował sekretarz stanu Pompeo gdy ostatnio podganiał Polske do ruszenia z ,,zobowiązaniami,, zapłaty ? Albo sam jest głupcem albo z nas robi ..
  Jak mówi Michalkiewicz ,,Obóz dobrej zmiany będzie firmował okupacje Polski przez żydów ! ,,

 5. Teresa mówi

  Ciaputowicz mówi to co mu każą.Jak w knesejmie opowiadał te swoje bajki,to jego szefowa Mosbacher siedziała na galeryjce i słuchała,dlatego musiał być prawomyślny i czytać dokładnie co mu napisali

 6. Ifigenia mówi

  NIGDY, PRZENIGDY NIE ZAGŁOSUJĘ JUZ NA PiS!!! SĄ TAM SAME CIAPY OBLEŚNIE PRO ZYDOWSKIE, ZYDKOKOMUNISTYCZNE, PASOŻYTNICZE CHAZARSTWO ABSOLUTNIE TOTALNIE SZKODZĄCE JAWNIE, I WRĘCZ AGRESYWNIE POLSCE! MSZ TO DNO DNA!! CIAPUTOWICZ TO JEST SYNONIM TOTALNEJ ULEGLOSCI WOBEC CYNIZMU, CHAMSTWA I ZYDOWSKIEGO OBSCENICZNEGO OPLUWANIA POLSKI! CIAPUTOWICZ WCZORAJ BREDZIŁ W SEJMIE I NAWET SŁYCHAC BYŁO, ZE TOTO W OGÓLE MA GŁOS. NATOMIAST JAK POMPEŁO ŁGAŁ JAK PRZYSŁOWIOWY PIES, JAK NATANIACHU ŁGAŁ JESZCZE BARDZIEJ NIZ POMPEŁO I MOSBACHER TO CIAPA NIC NIE ZROBIŁ, NIE PISNĄŁ SŁOWEM, ROZDZIAWIŁ SWOJĄ GĘBĘ I SIĘ PATRZYŁ JAK JEGO /BO NIE POLAKOW !!!!/ ZYDOWSKI PAN, JEGO BEZPOSREDNI PRZEŁOZONY, OPLUWA POLSKĘ!! ZDJĘLI WASZCZYKOWSKIEGO, KTÓRY BYŁ CIAPOWATY ALE CIAPUTOWICZ TO JEST PRZY WASZCZYKOWSKIM POPYCHADŁO DLA ZYDÓW POPRZEZ DZIAŁANIA, KTOREGO ZYDOSTWO POLAKOZERCZE MOŚCI SIĘ W POLSCE I PASOŻYTUJE JAK CHCE I GDZIE CHCE!!! CIAPUTOWICZ WRAZ Z TYM SWOIM ABSOLUTNIE NIEPOTRZEBNYM MSZ_em NAWET NIE REAGUJĄ NA PASZKWILE, NA FAKE NEWSY CZYLI TOTALNE ABSOLUTNE Z BRUDNEGO ZYDOWSKIEGO PALCA WYSSANE KŁAMSTWA I MANIPULACJE W ZYDOWSKICH GAZETACH W USRAELU I NIE TYLKO!!! KACZYNSKI JAROSŁAWIE ZA NASTRĘCZENIE NAM KORNHAUUSERA NA PREZYDENTA, ZA CIAPUTOWICZA, ZA GLINSKIEGO NIGDY PRZENIGDY NIE ZAGŁOSUJEMY JUŻ NA PiS!!!

  1. sten mówi

   …wincyj dużych liter, Ifigenia wincyj !

 7. klioes vel pislamista mówi

  Na rzeź muzułmanów w Christchurch

  Oczom nie widzę, uszom nie słyszę
  I informacjom prawie nie wierzę!
  To biali! Biali, nie Maorysze!
  Już jest wiadomo! I w równej mierze
  Jest też wiadomo, że to prawica!
  Ach, szybkość mediów czasem zachwyca…

  I są normalni, a nie psychiczni!
  To też wiadomo już, bez czekania…
  A islamiści? Są przecież śliczni,
  Nic nie zrobili… Jak błysk odsłania
  Prawdę ściek główny. Daje na tacy…
  (Kiedyś poznamy: winni Polacy!!!)

 8. Piotr mówi

  Jedynym ratunkiem jest głosowanie na Konfederację.

 9. Jakub mówi

  Stowarzyszenie Marsz Niepodległości organizuje kampanię NieDlaRoszczeń. Potrzebują środków finansowych, między innymi na produkcję koszulek. Może dobrym pomysłem jest udostępnienie tych koszulek w sklepie wPrawo.pl? Koszulki pełniłyby dwie funkcje. Pierwsza to oczywiście wsparcie i napęd finansowy dla kampanii. Druga, jako sam element kampanii. Im więcej osób będzie chodzić w tych koszulkach po ulicy tym głośniejszy rozmach. Czy Sklep wPrawo.pl może przyłączyć się w jakiś sposób do SMN?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.