SKLEP-WPRAWO.PL

Do Polski przybędzie pomoc z Chin. Minister Czaputowicz potwierdza

Jacek Czaputowicz podczas telekonferencji z Chińczykami / Fot. Twitter (Tymon Markowski/MSZ)
9

Chiny to pierwszy, który został zaatakowany przez koronawirusa. W wyniku pandemii zmarło ponad 3 tysiące osób, a ponad 81 tysięcy zostało zakażonych. Na szczęście Azjatom udało się opracować taką metodę leczenie, która praktycznie przerwała linię zachorowań. Teraz Chińczycy pomagają Europie. Nie zapomnieli także o Polsce.

W ubiegłym tygodniu do Włoch, gdzie zanotowano już 36 tysięcy zakażeń koronawirusem i 3 tysiące zgonów, przybył zespół chińskich ekspertów medycznych, by pomóc w zastopowaniu pandemii. Decyzja o pomocy zapadła po tym, gdy Rzym ogłosił najwyższą liczbę ofiar śmiertelnych w ciągu jednego dnia. Pomoc ze strony Chińczyków to wynik rozmowy telefonicznej ministrów spraw zagranicznych obu krajów – Wanga Yi i Luigiego Di Maio.

W dniu wczorajszym (18.03.2020) Chińczycy zapowiedzieli także pomoc Polakom. Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, Liu Guangyuan, zapowiedział wysłanie przez chińskie władze pomocy dla naszego kraju. Minister zdrowia Jacek Czaputowicz już potwierdził, że do Polski trafi 20 tys. maseczek N-95, zgodnych ze specyfikacją i standardami UE, 5 tys. kombinezonów ochronnych, 5 tys. gogli medycznych, 10 tys. jednorazowych rękawiczek medycznych, 10 tys. okryć na buty, a zwłaszcza blisko 10 tysięcy testów mających pomóc w szybkim wykrywaniu przypadków koronawirusa. Czaputowicz zakłada dalszą współpracę z doświadczonymi pandemią Chińczykami.

Źródło informacji: rp.pl, Twitter

Przeczytaj także:

Historia pandemii w jednej grafice. Co z niej wynika?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. W K mówi

  Ale jak to tak. To USA już Polsce nie pomagają?

  1. Konfederata mówi

   Nie zdziwiłbym się gdyby teraz Rosja pomogła. Srunia może nałożyć na nas kary, ukradlina wysuwa żądania, litwa żąda korytarza i transportu dla swoich. Tak to wygląda. Włochom też pomagają tylko Chiny. Usrael się zamknął w norze.

   1. Tomek mówi

    Chiny pomagają, bo jako jedyne mają w nadmiarze środki zabezpieczające i ochronne niezbędne do walki z epidemią. Oto cała tajemnica.

 3. Sybilla mówi

  To jakieś żarty!? Komuniści chińscy, którzy wyprodukowali wirusa jako bojowy środek biologiczny i im zwiał, teraz jeżdża i dobijaja Włochów, a nas za chwielę będa dobijać; ja nie założyłabym zarażonej chińskiej maseczki; ten nierzad zgupiał do reszty z centrum zarazy sprowadza czarna zmorę; zgupieliście? nie widzę żadnych negatywnych komentarzy.

  1. Tomek mówi

   A kto ci powiedział, że to jest chińska broń biologiczna? Janusz z youtube czy Karyna z facebooka? Na pewno to musi być zatem prawda:)

 4. piotr p mówi

  Dla tego nierządu to my jesteśmy wirusami bo ten, którym nas straszą nie istnieje.

  1. Tomek mówi

   A Ziemia jest płaska. Jeden nawet próbował to udowodnić, ale niestety się zabił – a byłaby taka sensacja…

 5. Dzuma i cholera mówi

  Zapomnieli o spirytusie do odkazania i rozpylaczach wszelkiego rodzaju.

  1. Dzuma i cholera razem mówi

   Zapomniale dodac k….. …… chyba dla mossadu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.