Do końca roku Polska wyda 40 mld zł na uchodźców z Ukrainy. UE dopłaci nam zaledwie 900 mln zł

uchodźcy z Ukrainy/ fot. Straż Graniczna/Twitter
7

W środę (19.10.2022) szef MSWiA Mariusz Kamiński poinformował, że Polska otrzymała od Unii Europejskiej 700 mln złotych na działania na rzecz uchodźców z Ukrainy. Kolejna transza ma wynieść 200 mln zł.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Unijne wsparcie dla Polski w zakresie utrzymywaniu ukraińskich uchodźców to kropla w morzu. Według raportu OECD „Migration Outlook 2022”, opublikowanego 10 października 2022 roku, do końca roku Polska wyda na uchodźców z Ukrainy ponad 40 mld zł (8,36 mld euro). To najwięcej w Europie.

Na drugim miejscu są Niemcy z kwotą 6,8 mld euro. Czechy wydadzą ponad 1,9 mld euro, Hiszpania blisko 1,36 mld euro, a Rumunia nieco ponad miliard euro.

Szacunki dotyczą bezpośredniego wsparcie finansowego i zakwaterowania oraz kosztów edukacji i opieki zdrowotnej. Polska szacunkowo przeznaczy 6,2 mld euro na zakwaterowanie i świadczenia, 1,5 mld euro na edukację dzieci i młodzieży z Ukrainy oraz 664 mln euro na opiekę zdrowotną.

Źródło informacji: OECD

Zobacz też:

Ukraina celebruje 80. rocznicę powstania UPA: „Współczesne Siły Zbrojne Ukrainy są tak samo niezłomne jak żołnierze UPA”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ewa-Maria mówi

  Do tych braw szampan należy otworzyć a nawet kilka żeby korki strzelały. Oczywiście ze żartuję.

 2. Mieszko mówi

  To dobrze, że szef MSWiA Mariusz Kamiński poinformował. To jest profesjonalne. Gdyby jeszcze dobrze doradzał swojemu bratu, Zbyszkowi Ziobrze (szeryf z Krakowa), mógłby zostać po śmierci co najmniej sługą Bożym. Tymczasem Zbyszek błądzi jak świetlik w leszczynie, bo nikt mu nie chce powiedzieć, że nie tędy droga do ewentualnej kanonizacji. Zamiast kurwa reformować sądy, trzeba zmienić prawo, żeby w spółkach nie zarabiali aż tak dużo. To jest kurwa, niemoralne. Jak LGBT.

 3. verizanus mówi

  Zawsze są priorytety. Na coś MUSI starczyć a na inne rzeczy niekoniecznie…;)

 4. W K mówi

  Rząd warszawski pracuje nad tak inflacją i takimi podatkami, że z podatku VAT, akcyz i innych takich zgromadzi tyle pieniędzy, że będzie mógł obcych obsypać złotem.

 5. Jarek mówi

  Na banderland jest na polskich obywateli nie ma ! Brawo PiS uar !!! Nie długo to my będziemy za parobków u Ukraińców !

 6. Xe mówi

  Dodajcie koszty podarunków – broni, węgla, ropopochodnych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.