Dla pastora Chojeckiego Matka Boska to „jakaś baba”, a objawienia fatimskie to „bzdety”. VIDEO

fot. twitter
20

Prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak, był członkiem Komitetu Honorowego obchodów 500-lecia Reformacji. Arcybiskup Stanisław Gądecki wygłosił homilię w kościele ewangelicko-augbsurskim w ramach Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan, w której nawoływał do wspólnych, katolicko-protestanckich działań ewangelizacyjnych. Niemiecki biskup Franz-Josef Bode ma nadzieję, że Kościół Katolicki wyda zgodę na wspólną eucharystię z protestantami.

A może zamiast czcić Reformację i agitować za wspólną ewangelizacją oraz eucharystią, hierarchowie katoliccy powinni posłuchać, co na temat katolicyzmu ma do powiedzenia protestancki pastor. Może to ich otrzeźwi.

Źródło: twitter

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Przebiśnieg mówi

  Chojecki to heretyk i mąciciel.

 2. jacek mówi

  Ks.prof.Tadeusz Guz dobrze rozpracował Lutra i protestantyzm-to satanizm.

 3. andzia mówi

  A jak pastor wyjaśni naśladowanie Chrystusa? Ile lat Jezus pozostawał przy matce, a ile nauczał? Jako dziecko „zapodział się” w świątyni, potem wrócił do domu i był im posłuszny. Według pastora był posłuszny jakiejś babie?
  WSTYD, I GRZECH

 4. Robert mówi

  Ludzie ! Pastor Chojecki nie reprezentuje wszystkich protestantantów świata, lecz jedynie swój kościółek

 5. Robert mówi

  Kogo tak naprawdę obchodzi Chojecki? Portal wprawo.pl głupio czyni, nagłaśniając Chojecki ego

 6. Mieczwww mówi

  To co mowi jest nie godne czlowieka na poziomie

 7. Grzegorz mówi

  Co Ty bredzisz, dopiero ten filmik uświadomił mi że to fałszywy prorok.

 8. MB mówi

  To ksiądz jednak nagiął tutaj wypowiedź pastora Chojeckiego prawie jak Gazeta Wyborcza. Wypowiedź Chojeckiego należy traktować całościowo, jako krytykę objawienia z Fatimy, oraz w kontekście prawd zapisanych w Biblii, która, według pastora, nigdzie nie zawiera nakazu oddawania czci Maryi.
  Stąd ta emocjonalna wypowiedź pastora, jako fragment całości zarzutów, że Kościół Katolicki (jako instytucja) to jedno wielkie oszustwo, jeśli rozpatrywać go ściśle według Biblii..

  Ksiądz zresztą wyrwał mały fragment z całej wypowiedzi, gdzie wcześniej pastor mówił o tym i podawał cytaty z Biblii.

  Odnoszę przykre wrażenie, że ksiądz unika merytorycznej dyskusji o prawdach wiary zawartych w Biblii, która mogłaby być bardzo ciekawa i korzystna dla ludzi wierzących, zarówno dla katolików jak i wyznawców Kościoła Nowego Przymierza pastora Chojeckiego.

  No chyba, że ksiądz nie czuje się na siłach merytorycznie, bo po prostu nie zna ksiądz Biblii, a wyczuł konkurencję, i stąd najłatwiej księdzu po prostu wykląć pastora od bluźnierców.
  Zupełnie jak księdza wyklął papież i biskupi.

  Trochę to cienko i nie wporzo, proszę księdza.

 9. Wojtek mówi

  Ale news. W ktorym fragmencie Bibli jest napisane aby czcić Maryję?

  1. andzia mówi

   Tylko Kościół Katolicki zawiera prawdę. Najpierw trzeba by was wysłać na dokształt w sprawie interpretacji Biblii. To Jehowi tak jak wy interpretują. Nawet świeckie prawo zawiera kilka metod interpretacji. To już żydzi wiedzą, co to Tradycja. SŁowo Boże i Tradycja. Maryja była nieziemsko skromna i zapewne Bóg to uszanował. Jak nie napisane, to cześć się nie należy? Bóg dał rozum, by z niego korzystać, pewnie sie nie spodziewał, że będą się rozmnażały takie grupy -jak nie napisane, to nie ma.
   Na marginesie – przestrzegający podobno Słowa pastor zieje nienawiścią, wyzywa (na papieża mówi „franca”)Nowe przykazanie Jezusa nie stanowi kolizji?

   1. MB mówi

    No właśnie, to proszę lud boży dokształcać, a nie się obrażać -:) Lud prawdy pragnie i wiedzy.
    Pastor zieje nienawiścią podobną do tej, którą zieje ks. Międlar do lewków i i złych żydów.
    W obu przypadkach jest to nienawiść sprawiedliwa. Zresztą pastor nienawidzi w/w żydów tak samo jak ks. Międlar.
    Tak jak ks, Międlar nienawidzi jawnych antychrystów, tak samo pastor Chojecki nienawidzi papieża, gdyż uważa go, na podstawie Biblii, za oszusta, lewaka i antychrysta, a K.K. (rozumiany jako instytucję) za największe oszustwo Świata. To nienawiść za zdradzenie Chrystusa.

    Co do tych metod interpretacji, to nie przekonują mnie wcale, gdyż to są raczej nadinterpretacje, daleko wykraczające poza Biblię. Jeśli w Biblii jest wyraźnie napisane, że „nie ma”, to czy można to zinterpretować, że jednak „jest”?
    Właśnie rozum dany nam od Boga zabezpiecza nas przed uleganiem takim interpretacjom.
    Ale co ja tam wiem? Chętnie się dokształcę. Myślę, iż warto by było, aby ks. Jacek rozpoczął, wzorem pastora Chojeckiego, jakieś warsztaty biblijne na swojej stronie albo na Facebook-u.
    To byłaby korzyść dla wszystkich.

   2. Ja to Ja mówi

    Wojtek Mówi, my nie czcicmy Maryji, matki Boga. Nie myl pojecia bo czczenie kogos a okazywanie szacunku to sa zupelnie inne zagadnienia.Pan Jezus gdy umieral na krzyzu,oddal nas pod opieke Maryji, mamy ja uznawac jako matke. Teraz mi powiedz jak ty czcisz swoja matke? czy tylko ja szanujesz? Maryja Najswietsza Panienka, jak sama nazwa wskazuje, jest najswietsza posrod swietych. Szkoda ze komentuje tyle osob ktore na kazdym kroku przekrecaja wszystko zwiazane z religia albo tez podaja cytaty wyjete z kontekstu.

    1. Marek mówi

     Jak ja czczę moją Matkę?
     Robię jej figurki, modlę się do niej w zielonych gaikach, robię jej obrazki, koronuję je, klepię różańce, oddaję jej wota, chodzę do niej na pielgrzymki, kurde co jeszcze???

     Pan Jezus oddał swoją Matkę w opiekę Janowi, bo jego rodzeni bracia i siostry nie wierzyli w to, że jest Zbawicielem i ją opuścili, a kobieta w tamtych czasach musiała mieć opiekuna, nie mogła żyć sama. Uważał, że jego matką i braćmi są inni wierzący w Boga prawdziwego, jak On Sam. I nie ma co filozofii dorabiać.

 10. Gracjan mówi

  Rodacy katolicy,zatamujcie te ohydne bluźnierstwa samozwańczego pastora Chojeckiego.Być może jest pod wpływem demonów.

 11. Józef mówi

  Jeśli chodzi Eucharystię to Czytam te wszystkie wypowiedzi i włos się jeży na głowie. Jestem katolikiem zainteresowanym jednością chrześcijan, ale z poszanowaniem zdań wszystkich stron. Tym bardziej jest dla mnie niezrozumiałe, że brat protestant obraża kogoś ,kogo bardzo kocham , czyli Maryję. Wiem jakie podejście protestanci mają do kultu świętych ( szanuję to, co nie znaczy że się z tym zgadzam). Nigdy nie wolno drugiej strony obrażać, ponoć nasz Bóg jest Bogiem który jest Miłością. Możemy się spierać ,ale kulturalnie grzecznie. Polecam serdecznie ten wywiad……….. http://www.niedziela.pl/artykul/100270/nd

 12. Bartosz Kajdasz mówi

  Szczęść Boże!
  Moi drodzy, trochę uczciwości.
  Pastor Chojecki nie obraża błogosławionej między niewiastami, tylko objawienie, którego nie jesteśmy w stanie potwierdzić ani mu zaprzeczyć. Bada duchy, jak było napisane. Myślę, że podstawą do takiej wypowiedzi pastora było pytanie czy dzieci chcą przyjąć na siebie cierpienie jako zadośćuczynienie lub nawet ofiarę za grzechy ludzkości, ale pamiętajmy, że Pan Jezus złożył ją doskonale i raz na zawsze umierając na krzyżu. Nikt inny nie jest w stanie przebłagać Boga za grzechy jak tylko jego syn. Kto ma rozum niech rozsądzi. Pastor rozsądza a ta sprawa z cierpieniem za grzechy wydaje się być wręcz przeciw Pismu Świętemu. Maria, czy raczej Maryja rośnie w ostatnich czasach i więcej modlimy się do niej niż do Jezusa. Coś tu jest nie tak.
  Jeśli chodzi o pastora Pawła to obejrzyjcie cały film. Nie bądźcie tacy delikatni. Wytrzymacie. Na podstawie wyrwanej z z wykładu minuty można bardzo namieszać. Dlatego też uważam, że pastor Chojecki nie ma podstaw, żeby przepraszać za swoje wypowiedzi. Ma chłop swój język cięty , ale wielu taki ma.
  Pozdrawiam Was i niech Pan Jezus będzie z Wami.

 13. DAWID mówi

  ty popieprzony koleś jesteś;D JAK ŚMIESZ OBRAŻAĆ MARYJE? !!!

 14. Krystyna mówi

  Ależ ten p.Chojecki emocjonalny! Wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby uważał, ze prawdziwe chrześcijaństwo zaczęło się dopiero od niego. Żal tylko tej młodzieży, która daje się wciągać w te sekciarskie spekulacje.

 15. Ania mówi

  trzeba się modlic za tego człowieka bo bardzo zbladzil

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.