Debata w PE: europarlamentarzysta rozwścieczył „obrońców demokracji” [WIDEO]

debata w PE, Dobromir Sośnierz/ fot. twitter
6

Róża Thun, Barbara Kurdycka i Michał Boni zorganizowali 4 września w Parlamencie Europejskim debatę pt. „Jak Polacy bronią demokracji”. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Agnieszka Holland i Paweł Kasprzak z Obywateli RP. Podczas debaty głos zabrał europarlamentarzysta Dobromir Sośnierz (zastąpił Janusza Korwina-Mikkego w PE). Kilka słów prawdy doprowadziło „obrońców demokracji” do wściekłości.

Sośnierz wskazał, że Komitet Obrony Demokracji powstał dzień po przegranych wyborach. „Jeszcze rząd palcem w bucie nie kiwnął, a już jacyś ludzie zaczęli bronić demokracji. Czemu? Bo wygrali nie ci, co trzeba” – powiedział Sośnierz. Następnie poinformował, ze rzekomi obrońcy konstytucji chcą wprowadzić do polskiego porządku prawnego przepisy dotyczące homo-związków i aborcji, które są niezgodne z konstytucją.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Gdy Sośnierz przypomniał, że przed wyborami politycy Platformy próbowali zrobić skok na Trybunał Konstytucyjny, „obrońcy demokracji” wpadli w szał. – Ja zaczynam mówić, że przegrali wybory, a oni odwracają się i podnoszą kartki z napisem „KONSTYTUCJA” na tle tęczowej flagi LGTBQXYZ. Ja mówię, że dokonali skoku na TK, a oni drą się jak obłąkani „Konstytucja, konstytucja” – Sośnierz skomentował ten występ na Twitterze.

Nagranie z wrzeszczącymi „obrońcami demokracji” podsumował następująco: „Tak się kończy przyjmowanie zaproszeń na debatę od ludzi, którzy debatować nie potrafią. Mam wrażenie, że w roli publiczności posadzono na krzesłach kukły, które reagują mechanicznie na słowo kluczowe „Trybunał Konstytucyjny” i zaczynają się wydzierać bez żadnego sensu…”

Źródło: twitter

Zobacz też:

HIT! Kandydatka PO i Nowoczesnej do gdańskiego samorządu uciekła z konferencji prasowej [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. WSTYD! mówi

  wyjące bydło reprezentuje Polskę w Parlamencie Europejskim – curiosum .

  1. michu mówi

   To skutek braku dekomunizacji.

  2. Hammurabi mówi

   Dlatego warto zapamiętać nazwiska i przypominać każdemu, kto zapomni kim są.

  3. MSW mówi

   Wyją jak psy bo im Dobromir powiedział prawdę. Obrońcy demokracji są jak wrzód na du.. totalnej opozycji. Przez nich przegrają wybory drugi raz. Osoby, które nie mają siły przebicia często sięgają po krzyk. Ci, którym brakuje argumentów, używają krzyku jako emocjonalnego szantażu. Łatwiej jest zakrzyczeć niż wypracować kompromis. Obrońcy demokracji palą ostatnie mosty, zamiast je budować.

 2. Karol Matelski mówi

  Wspaniały występ patriotów, racjonalnych, mądrych i trzeźwych ludzi. Wielkie brawa kochani i prawdziwi przedstawiciele Polskiego Narodu !!! 🙂

 3. Bolek i Lolek mówi

  Bakteria ma bardziej rozbudowany mózg jak Ci obrońcy konstytucji ale to może i dobrze dla nas?!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.