Czy wpis Tomasza Lisa jest antysemicki? Zapytamy o to przedstawicieli Gmin Wyznaniowych Żydowskich

fot. youtube
1

Tomasz Lis nieustannie kpi z miesięcznic smoleńskich. Z jego wpisów na twitterze wylewają się hektolitry jadu i wścieklizny. Naczelny „Newsweeka” dwoi się i troi, żeby opluć, obrazić, ośmieszyć i oszkalować uczestników manifestacji. Tak się w tym pluciu rozkręcił, że wczoraj zamieścił na tt wpis następujący: „Dziś miesięcznica – 23364 miesięcznica zburzenia przez Rzymian Świątyni Jerozolimskiej”.

Zburzenie Świątyni Jerozolimskiej było dla Żydów straszliwą tragedią. Jedyną zachowaną do dziś pozostałością po niej jest Ściana Płaczu, obecnie najświętsze miejsce judaizmu. Każdego roku w sierpniu Żydzi opłakują zburzenie świątyni i wkładają między kamienie ściany karteczki z prośbami do Boga. A Tomasz Lis robi sobie z tego jaja.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Warto zatem zadać pytanie: czy wpis Lisa jest antysemicki? A może nie jest? Może wszystko gra i kpinki Lisa ze zburzenia Świątyni Jerozolimskiej są OK?

Postanowiliśmy zapytać o to Annę Chipczyńską, przewodniczącą Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie i Lesława Piszewskiego, przewodniczącego Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP, czyli sygnatariuszy wczorajszego listu otwartego do Jarosława Kaczyńskiego, w którym skarżą się na „wzrastający antysemityzm w debacie publicznej”.

Bardzo jesteśmy ciekawi, co nam odpowiedzą. I czy w ogóle odpowiedzą? Odpowiedź na to pytanie może być dla nich bardzo niewygodna.

Źródło: twitter

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Przebiśnieg mówi

    Trochę nie tak ustawiony problem. Z tego co wiem z doktryny katolickiej zburzenie Świątyni Jerozolimskiej było karą Pana Boga za grzechy Judejczyków a zwłaszcza za odrzucenie przez nich i pomoc w uśmierceniu Syna Bożego Jednorodzonego – Pana Jezusa Chrystusa. Pan Jezus Chrystus zresztą będąc tu osobiście na ziemi przepowiedział to zburzenie Żydom.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.