Czy ulica Belwederska zostanie ulicą Obrońców Ukrainy? Ukraiński MSZ apeluje o zmianę nazw ulic, przy których znajdują się ambasady Rosji

ambasada Federacji Rosyjskiej w Warszawie/ fot. Google Street View
18

W poniedziałek (28.03.2022) ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaapelowało, żeby w miastach na całym świecie zmieniono nazwy ulic, przy których znajdują się ambasady i konsulaty Federacji Rosyjskiej. Nowa nazwa miałaby odnosić się do Ukrainy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zmiany nazw ulic wprowadziły już trzy państwa: Albania (10 marca), Litwa (3 marca) i Łotwa (4 marca). W Tiranie jest to ulica Wolnej Ukrainy, w Wilnie – ulica Bohaterów Ukrainy, a w Rydze – ulica Niepodległości Ukrainy.

Ambasada rosyjska w Warszawie znajduje się przy ulicy Belwederskiej. Czy nazwa ulicy zostanie zmieniona? Na stronie organizatorów akcji „ulica Ukrainy” pojawiła się informacja, że członkowie Rady Miasta już złożyli wniosek o przemianowanie części Belwederskiej na ulicę Obrońców Ukrainy. Jak należy się spodziewać, każdy, kto nie przyklaśnie tej inicjatywę, będzie natychmiast stygmatyzowany jako „ruska onuca”.

Tymczasem na Ukrainie nadal straszą pomniki wzniesione dla uczczenia autorów i wykonawców ludobójstwa na Polakach. Bandyci odpowiedzialni za Rzeź Wołyńską mają swoje ulice, ich nazwiskami nazywane są obiekty użyteczności publicznej. A w obwodzie lwowskim rok 2022 jest rokiem UPA. Ale o tym nie wolno wspominać, żeby nie zostać oplutym jako „ruski agent”. Polacy mają z entuzjazmem przyjmować wszelkie, nawet najbardziej absurdalne, gesty solidarności z Ukrainą.

Źródło informacji: Twitter, uastreet.world

Zobacz też:

Kancelaria Sejmu nie przewiesiła flag po interwencji posła Brauna. W polskim parlamencie ukraińska flaga jest ważniejsza od polskiej

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Elucha mówi

  JPRDL … juz sie zaczyna, przy poparciu wszystkich sprzedajnych partii nastepuje ukranizacja, czy nikt tego nie dostrzega??Jeszcze tego brakuje, by ukrowie nam ulice zmieniali! Polacy na to nie moga sie zgodzic, bo wiadomo „dasz palec, to za chwile reka bedzie malo!!”

 2. Dawid mówi

  To może od razu niech zmienią nazwę ulicy na „batalionu Azow” bo przecież to też obrońcy Upainy.

 3. Buran mówi

  A którą z ulic nazwą „Bohaterów SS Galizien” ???

 4. Antychazar mówi

  Ukraińcy nie się odpier…ą od Polski. Co za świnia wysuwa takie pomysły. Rządzić mogą u siebie a nie tutaj. Nie dajmy Polacy się zwodzić chamerykańsko-chazarsko-złodziejskim tuftom, Ameryka to gówno z kokardką. Oby padła jak najszybciej. I von od Polski śmiecie chazarskie.

 5. Rebih mówi

  Trzeba przyznać, że władzom Ukrainy nie brak tupetu.
  Tymczasem w Niemczech ogłoszono, że za napisanie litery Z można pójść do więzienia na 3 lata.
  Na właścicieli oplów padł blady strach. Zorro również nie wie co zrobić.
  Uzasadnienie jest takie, że litera Z wyraża poparcie dla agresji Rosji przeciw Ukrainie.
  No i co? Od kiedy to wyrażanie poglądów na temat polityki międzynarodowej jest w demokratycznych krajach zakazane? Od kiedy nie wiadomo, ale wiadomo już, że jest zakazane.
  Ja jeszcze pamiętam jak liberalni zamordyści tłumaczyli na lewo i prawo, że w demokracji najważniejszy jest pluralizm, wolność słowa i publiczna dyskusja.

 6. Rebih mówi

  A skoro już o demokracji… w tym tygodniu na Węgrzech odbywają się wybory parlamentarne. Bierze w nich udział również jedyna właściwie prawicowa partia „Mi Hazank”. Co na to Facebook? W ostatnim tygodniu przed wyborami usunął stronę „Mi Hazank”. W ramach walki o demokrację i wolność słowa…
  Warto tu przypomnieć, że fałszerstwa wyborcze w USA były finansowane m.in. przez Zuckerberga.

 7. Shadow mówi

  Upaińskie łachy roszczą sobie prawa do pozycji światowego lidera, za chwilę zdetronizują żydków, albo po całości się z nimi skumają i wspólnie przejmą zbójeckie rządy nad światem.

 8. Error 404 mówi

  Dzisiaj „apelują”, jednak w bardzo nieodległej przyszłości, kiedy będą ok. 10-milionową mniejszością (a będą, kiedy właśnie umieszczone w polskich szkołach dzieci osiągną pełnoletniość), zamiast apeli pojawią się żądania.
  Żoliborski karzeł dwoi się i troi, żeby przychylić im nieba i w ten sposób zyskać na przyszłość dodatkowy elektorat. I tutaj grubo się myli, ponieważ takimi „sługami narodu ukraińskiego” (słowa rzecznika MSZ) Ukraińcy po prostu gardzą.

 9. W K mówi

  Dopóki nie przemianują tej nazwy na al. Powstańców Ukraińskich z Wołynia, to się nie liczy.

 10. Ewa-Maria mówi

  To już zakrawa na kpinę. Szlag mnie trafia na to wszystko. W jednej ze szkół sosnowieckich nauczycielka została zawieszona ponieważ na lekcji mówiła uczniom o Wołyniu , 'aresztowaniu’ lwów spod Cmentarza Łyczakowskiego, wstrzymaniu tranzytu pociągów kolejowych itd. Już nakładany jest knebel na wszystko co nie jest wygodne dla Ukraińców.

 11. Tolek mówi

  Bardzo dobrze, że została zawieszona. To jest osoba chora z nienawiści.

 12. Hamnurabi mówi

  Nienawiść? Tej to sobie u Ukraińców poszukaj. Są na nią krwawe dowody i dzięki takim jak ty będą kolejne pierwotniaku.

 13. cccpsucks mówi

  tolek, swędzi cię ryj? daj namiar to cię naprawię

 14. cccpsucks mówi

  a tymczasem śmieć jasina stwierdził: jesteśmy tutaj sługami narodu ukraińskiego, jego próśb. Propozycja misji pokojowej pozostaje do dyspozycji naszych ukraińskich przyjaciół.
  powiem tak: zamknij ryj, śmieciu i skończ lizać doopę ukroidom. żadni to moi przyjaciele, może twoi. dużo by to tłumaczyło

 15. Czolg mówi

  Trzeba robic protesty, organizowac sie, sprzeciwiac sie

 16. Don'tEatYellowSnow mówi

  A może też od razu przemianujmy ulicę przy której leży Ambasada Ukrainy na powiedzmy Aleję Niewinnych Polaków pomordowanych na Wołyniu w 1943r.

 17. MSC mówi

  Toluś, weź młotek i zdrowo się pierdolnij w łeb! Za prawdę kobietę zawiesili! Kiedyś nie można było mówić o Katyniu, a teraz o Wołyniu?! Może tyś rezunek jest? Jebać UPA , Banderę , Szuchewycza i inne ukraińskie psy !

 18. MSC mówi

  Czolg, jestem jak najbardziej za. Dość już tej fałszywej pseudo przyjaźni z UPAiną wpychanej nam do gardła każdego dnia w mediach wszelakich. Zdrada i hańba im po wsze czasy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.