Czy min. Brudziński zapowiada delegalizację organizacji tworzących Stowarzyszenie Marsz Niepodległości?

Joachim Brudziński/ fot. screen
8

„W dniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Warszawie odbył się marsz pod patronatem prezydenta, zorganizowany przez premiera i rząd. Na marszu odnotowano rekordową frekwencję – ponad 250 tys. osób. Marsz „Dla Ciebie Polsko” odbył się w miejsce Marszu Niepodległości, po uprzednim porozumieniu rządu ze środowiskami narodowymi” – czytamy w artykule opublikowanym 13 listopada na portalu TVP Info. Jest to wstęp do informacji o wypowiedzi szefa MSW Joachima Brudzińskiego w Radio Zet.

Natomiast to, co minister Brudziński mówi podczas wywiadu, jest obrzydliwym atakiem na środowiska narodowe od lat organizujące Marsz Niepodległości. Oto kilka cytatów: „Nigdy nie należy utożsamiać tych Polaków, którzy w tym marszu biorą udział z działaczami narodowościowymi (…) Ci panowie mogą być tylko niezmiernie wdzięczni panu prezydentowi i panu prezydentowi, że ich w wymiarze politycznym uszlachetnił, obejmując patronatem i zapraszając na ten marsz (…) Mówienie o tym, że to był jakiś deal czy porozumienie PiS-u z narodowcami jest tak naprawdę obrażaniem tych 250 tys. patriotów, którzy przyjechali na marsz z całej Polski” – mówił szef MSW.

Odnosząc się do spalenia tzw. flagi UE Brudziński stwierdził, że był to „teatrzyk głupiutkich, nieodpowiedzialnych, infantylnych, no nie chcę powiedzieć polityków, bo niektórzy nie dorośli do roli polityków”. Stwierdził też, że „symbole zawarte na fladze unijnej dla mnie jako chrześcijanina, katolika, to symbol gwiazd 12, które otaczają głowę Najświętszej Maryi Panny”.

W rozmowie padły też słowa, które brzmią jak zapowiedź delegalizacji organizacji, których członkowie wchodzącą w skład Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Odpowiadając na pytanie, czy Prawo i Sprawiedliwość przejmie marsz w przyszłym roku, Brudziński powiedział: „Nie mamy najmniejszego zamiaru, dopóki te organizacje są legalne, dopóki zgodnie z prawem rejestrują ten marsz, zawłaszczać, zabierać”. To jest sygnał, którego narodowcy nie mogą lekceważyć. WŁADZA chce upaństwowić Marsz Niepodległości i nie cofnie się przed niczym, żeby odebrać go obecnym organizatorom.

Cały wywiad TUTAJ.

Źródło cytatów: tvp.info, radiozet.pl

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Krajobraz po kłamstwie

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. 2tarcze185 mówi

  To możliwe. PiS zyska głosy centrowych i lewicowych wyborców delegalizując skrajnie prawicowe ugrupowania. Z kalkulacji może im wyjść, że zdobędą większość konstytucyjną dzięki takiemu krokowi.

 3. OZ mówi

  Ministrze Brudziński proszę się nie ośmieszać ze słowami kto kogo ” uszlachetnił ” – Narodowcy są ponad wszystko na PIERWSZYM MIEJSCU – niezależnie w którym szeregu idą są największym SKARBEM NARODU POLSKIEGO ZARAZ PO BOGU. !!!

  I proszę wyzbyć się złudzeń, że jest inaczej.

 4. gucio mówi

  Podpiepszenie gwiazdek matce Boskiej nie czyni z unii świętej organizacji, no sorry co to za tłumaczenie. Dziękujemy za piękny marsz!

 5. Oburzony wyborca mówi

  żydoPiSo-rządowy kał, na chama przykleił się do butów Narodu Polskiego, maszerującego w Marszu Niepodległości, i ustami pomagiera urzędnika Brudzińskiego, kradnącego wraz ze swoją PiSowską sektą marsz Narodowi Polskiemu mówi, że – USZLACHETNIŁ NARÓD… KURIOZUM! – nieproszeni o to, szubrawcy PiSozłodzieje”, objęli patronat” nad marszem, zgodnie z plugawymi arkanami żydowskiego szwindlu.PiS OUT!

 6. finka mówi

  Łgarstwa, gdzie był Brudziński,Kaczyński, Dudasz, gdy młodzi patrioci byli napadani, bici przez służby POwskie, ryzykowali wiele organizując Marsz Niepodległości, do którego teraz chcą się łajdacy przykleić. PiS uciekał do Krakowa, żeby czasem w Marszu nie uczestniczyć. Prezydent zasługuje rzeczywiście na naszą pamięć, bo prawie natychmiast po decyzji HGW wyskoczył z wcześniej nakręconym spotem zapraszającym na jego marsz, świetnie to podsumował to Cejrowski w rozmowie z Rudnikiem, wczoraj w Radio Koszalin.

 7. Artur mówi

  Co żal D***ę ściska że są skuteczniejsi i stanowią lepszą alternatywę?

 8. Bury Il mówi

  Temu wychowankowi Dominikanów jest najbardziej do twarzy z unijna flagą i dwunastoma gwiazdami
  umieszczonymi wokół jego prożydowskiego czerepu.

 9. MSW mówi

  Joachimek tak polubił wygodę rządowych limuzyn, że zapomniał o skromności, przyzwoitości, honorze. Trzeba mieć tupet, żeby sobie uzurpować prawo do reprezentowania 250 tysięcy obywateli i opowiadać takie androny. Pycha kroczy przed upadkiem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.