Covid panaceum na wszystko? „Piątka dla zwierząt” nie wypaliła i nagle u norek hodowlanych w Polsce odkryto koronawirusa. Już piszą o „możliwości przenoszenia się wirusa na człowieka”

Fot. Świat Rolnika
17

We wrześniu bieżącego roku Jarosław Kaczyński próbował przeforsować ustawę określaną mianem „Piątki dla zwierząt”. Po protestach rolników, zwłaszcza tych reprezentujących prężnie działającą w Polsce branżę futerkową, po długiej debacie nad projektem, która doprowadziła m.in. do zgrzytów między kierownictwem partii a byłym ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim, który – jak wczoraj (24.11.2020) poinformował – jednak zostaje w partii Kaczyńskiego, oraz po deklaracji Andrzeja Dudy, że ustawy nie podpisze, projekt został odłożony na bok. Jednak, jak się okazuje, czego nie da się wprowadzić drzwiami, można wnieść przez okno lub kominem. Dziś norki okazują się być niebezpiecznym nosicielem „śmiertelnego” koronawirusa, do czego dotarli naukowcy z gdańskiej uczelni.

Joanna Śliwińska, rzecznik prasowy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, poinformowała na Twitterze o „przypadkowym” odkryciu. Dr Maciej Grzybek z Zakładu Parazytologii Tropikalnej GUMed i dr Łukasz Rąbalski z Zakładu Szczepionek Rekombinowanych Uniwersytetu Gdańskiego wraz z lekarzami weterynarii wykryli pierwszy w kraju przypadek zakażenia SARS-CoV-2 norek hodowlanych w Polsce – czytamy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na stronie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przeczytać możemy, że dwaj naukowcy zbadali 91 norek hodowlanych pod kątem obecności koronawirusów. Naukowcy potwierdzili zakażenie aż 8 osobników wirusem SARS-CoV-2. – Uzyskane wyniki wskazują na możliwość przenoszenia się wirusa SARS-CoV-2 z człowieka na norki – czytamy na stronie uniwersytetu.

Na tym nie koniec. Po publikacji tych rewelacji oraz wieści znad Sekwany, że władze nakazały masowy ubój norek po tym, jak potwierdzono, że część zwierząt jest zakażonych koronawirusem, w mig pojawiło się rozporządzenie ministra rolnictwa, który zapowiedział, że patogen u norek będzie „chorobą zwalczaną z urzędu”. Projekt już trafił do prac rządowych.

Rozumiecie? Ponieważ „Piątka Kaczyńskiego” została zbojkotowana przez społeczeństwo, rozpoczęto kampanię polegającą na wmówieniu Polakom, że norki hodowlane są źródłem „śmiertelnego” koronawirusa, a całą branżę należy zamknąć, gdyż jest źródłem niebezpieczeństwa dla społeczeństwa. Covid panaceum na wszystko…

Przypomnijmy, że projekt ustawy składa się z pięciu elementów określonych jako „Piątka dla zwierząt”. Element pierwszy to „humanitarne traktowanie”, czyli wspomniany już zakaz hodowli zwierząt futerkowych oraz ograniczenie uboju rytualnego wyłącznie na potrzeby krajowych związków wyznaniowych.

Element drugi to „kontrola społeczna ochrony zwierząt”. Przewiduje on zwiększenie kompetencji dla organizacji społecznych oraz możliwość asysty policji przy odbieraniu źle traktowanych zwierząt.

Trzecim elementem jest „precyzyjne prawo, większa ochrona”. Wprowadzona zostanie definicja kojca, a Inspekcja Weterynaryjna otrzyma prawo do nakładania mandatów.

Czwarty element to „bezpieczne schroniska”. Prawo do prowadzenia schronisk ma przysługiwać wyłącznie jednostkom gminnym oraz organizacjom pożytku publicznego chroniącym zwierzęta. Wprowadza się wymóg niekaralności oraz nieposzlakowanej opinii wobec osób prowadzących i pracujących w schroniskach. Kontrole schronisk mają być częstsze.

Element piąty to „koniec z łańcuchami”, czyli zakaz trzymania zwierząt na krótkiej uwięzi i ograniczenie stosowania kolczatek.

Źródło cytatów i informacji: Gdański Uniwersytet Medyczny, Business Insider

Przeczytaj także:

Stwierdziła, że „Polacy to mordercy Żydów”. Teraz władze Wrocławia wydadzą miliony, by wyremontować jej podarowaną willę

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Makabra! Zabili norki z COVID-19, a one… „wstają” z grobów. To nie żart.

 2. Matka Polka mówi

  Ale infantylizm… Tak, Kaczyński, miłośnik zwierząt, postanowił zrobić na złość hodowcom, więc polecił wszystkie norki jednak wymordować wymyślając zarażenie wirusem. Co tam, że w innych krajach takie przypadki wcześniej wykryto, co tam, że przenoszenie się wirusa z ludzi na zwierzęta i odwrotnie to nie jest ewenement, który się nie zdarza…

  Że koronawirus nie istnieje to już trochę trudno wam pisać, zbyt duża kompromitacja, to teraz będzie cykl, że wirus u norek to spisek obrońców zwierząt. Ludzie, poczucia obciachu nie macie…

 3. hi-fi mówi

  dlaczego matoly nie macie pretensji to towarzyszy kuronia,geremka,balcerowicza,kapusia walesy,ze was puscili w skarpetkach?
  tylko za poitrowicza sie bierzecie?
  ZMSowiec Mikke pzpr wspomagal a naqwet do niej werbowal i to w 1957 roku!!!!

 4. ZMSowiec zyd Mikke mówi

  paliwo smolenskie sie PiSowi skonczylo,to wzial sie za Konfederacje,a ci sie wzieli za zydow w lasach,w bunkrach po warszawa. paliwo sie wykonczylo,to za covid sie wzieliscie?

  1. tow.Piotrowicz z PZPR / PiSrael mówi

   Gwoli przypomnienia dla pisowskich trolli, Pinokio Morawiecki był doradcą Tuska w rządzie PO, a Duda należał do koszernej Unii Wolności, kiedy jej przewodniczącym był żydokomuch z PZPR tow. Balcerowicz.

   Poza tym w PiS roi się od postkomunistów z sowieckiej PZPR, tak samo jak w bliźniaczej PO, jak np. tow.Jasiński, tow.Czabański, tow.R.Czarnecki, tow.S.Piotrowicz czy tow.Saryusz-Wolski (poprzednio PO).

 5. max mówi

  Ogłaszam powstanie nowej rasy ludzkiej: ” homo covidian” Cechy: zakneblowany ryj, zanik mózgu, podatność na na wszelkie sugestie, zanik jaj ….. ”KURWA MAĆ!! ” – cytat z „Seksmisji”

  1. Matka Polka mówi

   Bez przesady, debile wierzące, że nie ma pandemii, a wszystko to spisek rządu i Sorosa co chcą ich genetycznie szczepieniami zmieniać, których tu pięknie opisałeś, to żadna tam nowa rasa. Zawsze było tak, że ludzkość dzieliła się na mądrych, przeciętnych, głupich no i wyjątkowo głupich. Ja tych ostatnich nazywam, po prostu, covidiotami.

 6. z-k mówi

  Kahał wazeliniarzy wykorzystuje starczy upór prezesa i forsuje na siłę różne warianty „piątki”. Skończy się to oddaniem władzy Budce, Biedroniowi, Rabiejowi, Zanzbergowi….. tj grupie prusko – żydo – masońskiej a ci z pierwszych miejsc na listach wyborczych zasiądą wygodnie w ławach opozycyjnych to będą właśnie oni a tłustą zupę będą mieli zapewnioną.

 7. szalom mówi

  Zachodzi chytry Moskal hodowców od tyłu (lewą flanką) lejąc miód na prezesowskie serce. Wprawdzie wybory przegrają ale zwycięstwo odtrąbią

 8. Republikanin mówi

  Prosta sprawa: „wyszczepić” wszystkie norki i będzie po problemie. Szczepionki podobno są już w drodze.

 9. MACIEJ mówi

  Bareja wymięka przy tym co się aktualnie dzieje.
  Nie będę komentował 'nałukofcuf’.

  1. Matka Polka mówi

   Nie komentuj, Maciuś. Po co masz się jeszcze bardziej ośmieszać.

 10. Shadow mówi

  Skoro testy, które są stosowane obecnie wykrywaja covida u papai, przepiórek, w bananowcu, sokach tymbark i innych takich, to czemu nie mogą wykrywać u norek. Niedługo, aby ograniczyć spożycie pokarmów u obywateli stwierdzą ,że wieprzowina zawiera covida i mąka pszenna też. Można? Można.

  1. Matka Polka mówi

   Nie, głuptasie, żadne testy nie wykrywają covida u papai czy kozy. Po prostu, w Tanzanii, gdzie przeprowadzono kontrolę laboratorium podejrzewając oszustwa (zaniżanie liczby pozytywnych wyników), pracownicy najzwyczajniej w świecie podawali fałszywe wyniki testów. Ty serio czytając o tym zrozumiałeś, że faktycznie w papai wirus wykryli?

   A zabawny filmik z sokiem Tymbark to też prosty fake, polegający na tym, że wcześniej sfałszowano wynik testu. Skąd można wiedzieć, że nie tylko tak mogło być, ale że tak właśnie było? Ano, bo reakcja testu na materiał biologiczny to 15 minut, a nie niecała minuta, jak na filmiku.

   Serio łykasz każdy kit z netu, bez żadnej weryfikacji”

  2. Shadow mówi

   Patrzcie najmądrzejsza(y) z całej wsi ,jak wszyscy wyjdą w pole, się znowu odezwała. Na akord zapindala z tymi wpisami.

  3. Matka Polka mówi

   To żaden wyczyn być najmądrzejszym w wiosce pełnej gamoni łykających filmiki z soczkiem Tymbark, głuptasku.

 11. Matka Polka mówi

  To żaden wyczyn być najmądrzejszym w wiosce pełnej gamoni łykających filmiki z soczkiem Tymbark, głuptasku.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.