Co czeka Europę? Dr Szewko o ataku tzw. uchodźców na Grecję i tureckich planach odbudowy Imperium Osmańskiego [WIDEO]

Wojciech Szewko/ fot. screen
0

W poniedziałek (2.03.2020) dr Wojciech Szewko, ekspert ds. Bliskiego Wschodu, był gościem Mediów Narodowych. Tematem rozmowy była sytuacja na granicy turecko-greckiej, którą od kilku dni szturmują migranci przepuszczeni przez terytorium Turcji. Lewica opowiada o uchodźcach i kryzysie humanitarnym. Dr Szewko wyjaśnia, że to nie są żadni uchodźcy, tylko inwazja „zielonych ludzików” sterowanych przez Turcję. Celem jest suwerenność Grecji i zabór części terytorium tego państwa w ramach odbudowy Imperium Osmańskiego.

W Syrii Turcja militarnie wspiera Al Kaidę i bojowników ISIS, z którymi walczy armia syryjska. Celem Turcji jest zabór części terytorium Syrii, a Erdogan chce wymusić na Unii Europejskiej zaangażowanie w ten konflikt po stronie tureckiej, co oznaczałoby wsparcie dla organizacji uznawanych przez UE i NATO za organizacje terrorystyczne. – Turcja wymyśliła sobie, że będzie tych dżihadystów używała jako „zielonych ludzików” – mówi dr Szewko.

Turcja jest członkiem NATO, ale to nie przeszkadza Erdoganowi występować przeciwko innemu państwu NATO, czyli Grecji i wysyłać dziesiątki tysięcy tzw. uchodźców, którzy obecnie szturmują granicę. Dr Szewko i podkreśla, że używanie określenia „uchodźcy” jest niewłaściwe, ponieważ Turcja wysłała na granicę grecką m.in. wypuszczonych z więzień przestępców. Większość spośród aresztowanych przez Greków agresorów atakujących granicę to Afgańczycy i Pakistańczycy. Nieliczni aresztowani Syryjczycy nie pochodzą z Idlib, gdzie obecnie toczy się wojna.

Jak w tej sytuacji zachowuje się Unia Europejska? Francja jednoznaczne wspiera Grecję, ale Niemcy mogą po raz kolejny okazać się destruktorem i doprowadzić do takiej sytuacji, jak miało to miejsce w 2015 roku, gdy imigrancka fala została wpuszczona do Europy na polecenie kanclerz Merkel. Warto posłuchać tej rozmowy.

Zobacz też:

Spurek o „cierpiących kobietach i dzieciach” na granicy grecko-tureckiej. Internauci odpowiadają: „Wysłać wojsko, postawić mur”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern