Chanukowe świece w polskim Sejmie. Czy w Knesecie dzielą się opłatkiem?

chanukowe świece w Sejmie RP/ fot. twitter
20

W środę 5 grudnia o godz. 16.00 w Sejmie (hall główny, I piętro) odbędzie się uroczystość zapalenia lampy chanukowej z okazji żydowskiego święta świateł. Organizatorem przedsięwzięcia jest Chabad-Lubawicz Polska. Uroczystości będzie towarzyszyć okolicznościowa wystawa „Chanuka – wystawa fotografii z Mea Shearim w Jerozolimie”. Wystawa składa się z 11 plansz przedstawiających obchody święta świateł w najstarszej ortodoksyjnej dzielnicy Jerozolimy zamieszkałej przez społeczność chasydzką. (…) Chanuka upamiętnia wydarzenia, które nastąpiły po zbezczeszczeniu Świątyni Jerozolimskiej – jeden dzbanuszek oliwy płonął przez wszystkie osiem dni uroczystości ponownego wyświęcenia świątyni.– informuje portal sejm.gov.pl.

– Panie marszałku Karczewski, podobno w polskim parlamencie mają znowu być palone świece chanukowe, może pan wytłumaczyć Polakom dlaczego i co to ma wspólnego z polską tradycją i kulturą? Bo chyba w Knesecie nie ma uroczystego łamania się opłatkiem prawda? – pyta internauta.

To jest bardzo dobre pytanie, ale marszałek Karczewski z pewnością na nie nie odpowie, bo zapewne uzna je za antysemickie. A szkoda. Bardzo chcielibyśmy usłyszeć odpowiedź i dowiedzieć się „do jaka rubryka przechodzi” żydowska celebra w polskim parlamencie. Czy to jeszcze Polska, czy już Polin?

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Szokujące wytyczne do walki z antysemityzmem. Promocja judaizmu, przypisy do Biblii i zakaz stanowisk dla „antysemitów”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. polak mówi

  w czerwcu tego roku 2018 odbyła sie konferencja rabinów na temat co zrobić z tym olbrzymim majatkiem 300 miliardów dolarów które wyrwa Polsce. Ano zakładać żydowskie szkoły. Czyli szykuja sie na najazd żydów z izraela do Polski po przejęciu naszego majatku … co na to daniels agent israela? przyjaciel z nikąd – taki salonowy dyzma wygadujący dyrdymały?

  1. PolakMały mówi

   I dlatego reforma Gowina niszczy polskie szkolnictwo, gdyż ludzie wykształceni są nosicielami świadomości i tożsamości narodowej!

 3. polak mówi

  czemu przy zwiedzaniu oświecimia są dwa teksty dla oprowadzajacych – jeden po polsku a drugi po angielsku szkalujacy polaków? myślą, że polacy to jednojęzyczni durnie?

  1. Jerry mówi

   Kurka, POLAK MÓWI jak to? Dwa teskty rózne? Możesz zacytować?

 4. Hammurabi mówi

  Tych kilka świeczek rzuci światło na sejm. W tym świetle będzie widać którzy posłowie są Polakami.
  Oj obawiam się, że próba ta pokaże porażającą i porażającą prawdę.

  1. Ada mówi

   Chanuka….warto tytułem wstępu do informacji o tym nie naszym absolutnie święcie – wciskanym nam tuż przed BOŻYM NARODZENIEM(!) – przeczytać np. w Gazecie Warszawskiej. My jesteśmy razem i z osobna KOŚCIOŁEM BOŻYM!
   Nic, tylko położyć nas na ławce i tak kolejno na goły t..ek……
   Żeby we własnym kraju wśród wielowiekowych naszych, naszych POLSKICH tradycji znosić takie – w tym parlamentarne – upokorzenia…!

   1. Hammurabi mówi

    Nasze, polskie tradycje odchodzą powoli w zapomnienie, przynajmniej pośród młodego i smarkatego pokolenia. To efekty zmian w umysłach ich rodziców którzy zachłystując się nowoczesnym stylem życia, przy okazji kaszlu odpluli zalegającą „flegmę starych śmiesznych i krępujących zabobonów”.
    Do tego dołożyć należy jeszcze programy nauczania w szkołach, by otrzymać szczepionkę uodporniającą na tradycję.
    Kto zaręczy, że i w szkołach nie zapłoną chanukowe świece a dyrekcja nie wystąpi „ujarmułkowiona” oczywiście w ramach poznawania „zapomnianej polskiej kultury”? Idiotów nie sieją a szuje i sk… syny na kamieniach się rodzą, więc tylko patrzeć jak zaczną się w ten sposób wzorem (p)osłów przymilać diasporze.
    Pocieszam się jedynie faktem, że szczepionki uodparniają tylko na jakiś czas więc jest szansa że nadejdzie wielki powrót do tradycji tym bardziej, że to co dzieje się i co będzie się działo w świecie poddanym lewackiej dewiacji już zapowiada się zgodnie z chińskim przekleństwem „bardzo ciekawie”.

    1. Ada mówi

     Bywają też wtopione tradycje mające się zupełnie dobrze wśród tych naszych zakopywanych odwiecznych, a które to powinny wreszcie nas czegoś nauczyć.
     Tu chanuka, a tam… zajmowanie ziem katolickiego patriarchatu… – „Autonom.pl”
     Tu przedświąteczna atmosfera, a tam o napiętnowanej utalentowanej patriotce Barbarze Poleszuk… – na: „gazetawarszawska.com”
     I na pocieszenie WĘGRZY o tradycyjnym swoim udziale w Marszu Niepodległości i najgłębszych, królewskich korzeniach naszego braterstwa, również na „Autonom.pl”.
     To jest niezwykły skrót, ponieważ nie mogę poświęcić dodatkowego czasu na odtwarzanie mojego wpisu, który na koniec „wcięło”.

 5. Goj mówi

  Dlaczego ta menora nie wygląda jak menora? Czy to nie menora?

  1. z-k mówi

   Bo to jest menora na POLIN dla mało wartościowych tubylczych rabów

 6. TicTac mówi

  A gdzie wrzawa „opozycji” że laicyzacja instytucji państwa zagrożona? Krzyż ich kolił po oczach i był znakiem zaocofania i zabobonu a tu? Będzie demonstracja KOD? TVN i GW będą grzmiały z oburzenia że budynek sejmu staje się obiektem kultu religijnego co godzi w demokrację? Będzie skarga opozycji do komisji europejskiej???

 7. MacGregor mówi

  Chanuka w Sejmie nie jest nawet tradycją judaistyczną, bo Chabad Lubawicz to kabaliści, a nie mainstream judaistyczny

 8. marju73 mówi

  Klasycznym przykładem zachowania pisożydostwa jest postawa Terleckiego po zadaniu mu pytania przez Grygucia jak również zięcia Kornhasera który na zadane mu przed wyborami na prezydenta pytanie na spotkaniu w Anglii odwrócił się i czmychnął.

 9. piotr p mówi

  Treścią palenia świec hanukowych jest składanie ofiar z ludzi. Między innymi dlatego sataniści z popisu nie chcą zakazu aborcji – ta treść musi być wypełniona, ofiary z ludzi muszą być ciągle składane.

  1. Spostrzegawczy mówi

   I bardzo dobrze. To katolicy w Polsce powinni mieć wyłączność na tworzenie partii politycznych, a działalność innych mniejszości, w tym ateistów powinna być w tym zakresie całkowicie zakazana.

 10. Robert mówi

  To się nazywa,,dywersyfikacja dostaw energii,,w duchu ekologicznym,syjonistycznym.Każdy pali,co może.Jedni gazem,inni ropą,szczęśliwcy węglem kopalnianym.Pozostali palą głupa,przywilej pozostawiony Zniewalanym

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.