Ceny paliwa szaleją! Konfederacja pod Kancelarią Premiera przeciwko drożyźnie na stacjach paliw [WIDEO]

12

Dziś (15.10.2021) pod Kancelarią Premiera, politycy Konfederacji zorganizowali konferencję prasową, podczas której skomentowali potężną podwyżkę cen paliwa. Głos w sprawie zabrał Krzysztof Bosak, Dobromir Sośnierz, Michał Urbaniak i Tomasz Grabarczyk.

Politycy Konfederacji wskazali na rekordowe ceny paliwa w Polsce. Cena benzyny za litr sięga już ponad 6 złotych! To sytuacja bezprecedensowa, z którą nigdy wcześniej Polacy się nie spotkali.
Nie mieliśmy takich wysokich cen od prawie 10 lat. W tej chwili benzyna bezołowiowa 98 kosztuje 6 zł 9 groszy. 95 – 5 złotych 89 groszy. Olej napędowy – 5 zł 89 groszy, a w Warszawie nawet przekracza 6 zł i jest to najwyższa cena w historii notowań. PiS mówi, że to nie jest wina rządu, ale pamiętamy wiele lat temu, że rząd może obniżyć ceny paliw, redukując ich opodatkowanie – mówił Krzysztof Bosak nawiązując do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego sprzed 10 lat. Wtedy to, za rządów Donalda Tuska, Kaczyński przekonywał, że „jest inflacja, sytuacja gospodarcza jest coraz gorsza a jednym z mechanizmów napędzających inflację jest wzrost cen paliw”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Jarosław Kaczyński w roku 2012
Jarosław Kaczyński w roku 2012

Co się składa na cenę paliwa? Podatek VAT – 18,6 proc., akcyza – 25,5 proc., opłata paliwowa – 2,9 proc., opłata emisyjna – 1,9 proc. Oznacza to, że przy cenie 5 zł 89 groszy za litr benzyny podatki wynoszą aż 2,86 zł – wyliczał i dodał: – Wszystkie wydatki (budżetu) rząd pokrywa z tych opłat – zaznaczył.

Podczas konferencji Bosak przypomniał o programie Konfederacji „Benzyna za 4 złote”.
Nasze propozycje to redukcja tych narzutów, likwidacja opłaty emisyjnej i opłaty paliwowej. Nie możemy czekać, aż sytuacja na rynkach światowych się zmieni, bo zabijamy tym budżety gospodarstw domowych, podbijamy inflację, doprowadzamy do wzrostu cen towarów i usług. W tej sprawie premier powinien zabierać głos – dodał.

Politycy przygotowali kanister z grafiką przypominającą tę, którą w 2012 roku zaprezentował Jarosław Kaczyński, zapewniający, że akcyzę można swobodnie obniżyć. Napisali na niej: „POPiS w opozycji: obniżymy podatki na paliwo”, „POPiS w rządzie: podwyższamy podatki na paliwo”.

Przeczytaj:

Marsz Polaków 11.11.2021 we Wrocławiu przejdzie pod hasłem „Polska antybanderowska”!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Tak z ciekawości sprawdziłem kiedy przypada w Polsce „dzień wolności podatkowej w tym roku.
  Według obliczeń z początku roku, przypada on 22 czerwca. Polacy przez 173 dni w 2021 r. pracowali na opłacenie wszystkich wydatków państwa, a od teraz podobno pracują „tylko na siebie”. Jednak ponowione w połowie roku obliczenia przesuwają tą datę o kolejne 16 do 20 dni!… Inaczej od 47,39% do 52,87% roku pracujemy bez wynagrodzenia, osobiście ponosząc koszty pracy. Oczywiście z tej pozostałości którą rząd nam łaskawie pozostawił, hojną ręką płacimy dalej kolejne daniny, takie jak te wszystkie opłaty, bo tych to nawet Centrum im. Adama Smitha nie jest w stanie policzyć, z uwagi na różnice w zakupach.

  Inaczej mówiąc z obywateli Rzeczpospolitej zmieniamy się w…. chłopów pańszczyźnianych, choć przez wiele wieków ich obciążenia względem panów i Kościoła były mniejsze.
  A jeśli do tego dołożymy swoisty przymus propinacyjny (dzięki któremu niegdyś właściciele folwarków zapewniali sobie zbyt na swoje produkty alkoholowe) polegający na konieczności zakupu produktów od państwa, otrzymamy niezbyt optymistyczny obraz…

 2. Baldwin mówi

  Konfederacja ma rację, że tymi podwyżkami cen paliwa zabijamy budżety gospodarstw domowych. Ceny towarów i usług przecież nie pójdą już w dół, nawet po ustabilizowaniu cen na stacjach paliw. Daniel Obajtek był niedoświadczony i za młody żeby kierować najważniejszą spółką państwową. Uległość wobec prezesa Kaczyńskiego stała się w tym kraju cnotą narodową.

 3. Flex mówi

  Jarosław nie w ciemię bity i ucieka z rządu by powiedzieć elektoratowi, że on nie winien tylko nieudolni ministrowie. Po nowym roku (fala podwyżek)ryzykowałby wywiezienie na taczce z MSWiA i wykiprowanie na Nowogrodzkiej. W 2017 wymienił rząd PBSz na banksterską agenturę i po 4 latach zbieramy plony jej działalności. „Wybitny” begocjator PMM ustąpił UE praktycznie na każdym polu nie uzyskując w zasadzie nic w zamian. Nawet w V4 „sojusznicy” realizują swoje interesy polityczno-gospodarcze nie oglądając się na nas, a jak trzeba wystawiając nas do wiatru. Idiotyczna „religia” klimatyczna i rosnące ceny paliw mogą doprowadzić do kryzysu paliwowego na wzór tego z lat 70tych. Ropa spokojnie dzień po dniu maszeruje w kierunku 100$ za baryłkę. Rosja zaciera ręce, Bo to ropa, a nie gaz jest jej strategicznym towarem eksportowym (Ile z „Drużby” kupuje Obajtek do Płockiej Petrochemii?). Na obniżki podatków w cenie paliw bym nie liczył. Rząd już „wydał” te” załatwione” przez Morawieckiego 700 mld i teraz rozpaczliwie szuka pieniędzy w kieszeniach tych, którzy wytwarzają polski PKB (pracowników przedsiębiorstw i przedsiębiorców?), a nie przeżerają go za biurkami urzędów centralnych i terenowych. Obajtek też nie odpuści z marży, bo musi mieć na farmy wiatrowe i dopłaty do „makulatury Polska Press Orlen, której pies z kulawą nogą nie kupuje. Przez 6 lat rządów PIS nie zrobił nic by zreformować , potanić i usprawnić funkcjonowanie naszego (?) kraju. Zakompleksiona, przerażona „elita małomiasteczkowo-powiatowych urzędniczyn do jakiegokolwiek zdecydowanego działania potrzebuje d_krytki, ustawy lub zagranicznego poparcia. Nawet prosta budowa muru granicznego wymagała kilkudziesięciominutowego sejmowego cyrku przy uchwalaniu robionej tylko pod to ustawy. Polska nie jest krajem rządzonym tylko administrowanym. Jeśli tu nie nastąpi zmiana, to nic dobrego nas nie czeka.

 4. AntyPO✡PiS mówi

  👏 Brawo polscy patrioci z prawdziwej 💪 prawicy – KONFEDERACJI Wolność i Niepodległość! 👍

 5. Jan Kowalski mówi

  Zgadza się. Polin pod żydowskim zarządem powiernicxym

 6. Maksymilian mówi

  Ziobro też chce trochę publicznych pieniędzy wydać. Na cztery 24-metrowe wieże z białego marmuru żeby uczcić żołnierzy wyklęttych na dziedzińcu nowego muzeum poświęconego ich pamięci, potrzebuje, bagatelka, kilkuset milionów złotych. Morawiecki mu to na razie blokuje, ale jak długo? Ziobro też chce mieć taką samą tabliczke jak Kaczyński na Muzeum Powstania Warszawskiego. A co, gdyby dać te pieniądze do MOP-sów, żeby wesprzeć biednych ludzi, bo zima się zbliża? Tylko wtedy musiałoby się obejść bez żadnej pochwalnej tabliczki…

 7. Zbigniew mówi

  Gaazprom jest juz wszechwladny w Europie. Zarobia 50 mld wiecej i zaproponuja swoje uzbrojenie: w formie niewolniczej podleglosci lub wybuchowej.

  Timmermans, Javrowa sa ich ludzmi z calym lewactwem.

  O tyle jest dobrze, ze cala Europa pograzy sie w rosyjskiej biedzie, poczatki juz sa.

  Czy sa techniczne mozliwosci wydostania sie z tej energetycznej zapasci po grozba ruskich rakiet i chinskich interesow?

  W samej Polsce na modernizacje domow jednorodzinnych potrzeba okolo 200 mld zl a to jest 30 % zapotrzebowania na energie.

  W Europie Zachodniej zapotrzebowanie mieszkalnictwa wynosi 60% dostaw a koszty uslug 4 razy wyzsze.

  Te 50 mld € potrzebne w Polsce mozna pomnozyc razy 8 i razy 20 wg ilosci ludnosci.

  Konkretne proby technologiczne prowadzone w latach 80-tych zamienily sie w lewackie zyczenia – „No trzeba cos zrobic”, bo bedzie spadek jakosci zycia az do ruskiego poziomu i morderczy wzrost kosztow zycia.

  No jak nie ma komu tego zrobic, a prace modernizacyjne w uzywanych budynkach sa wyjatkowo uciazliwe, to zwycieza lewackie podejscie – homo i niewiadomo.

  Ta Jachira jest bardzo podobna do Engekeling tylko mlodsza – narod wybrany

 8. Zbigniew mówi

  Hammu ma racje – nieudolnosc zbiurokratyzowanych, skorumpowanych wladz UE (Np Tusk ze swoja ferajna cyganska) zamist jakiegos postepu spowoduje panszczyzne i tolerancje na zlodziejstwo

 9. Zbigniew mówi

  Ta skorumpowana KE zajmuje sie tematymi zastepczymi a z naporem imigracji maja tez klopoty inne kraje – Cypr, Grecja.

  Lewactwo to putinowskie interesy a Layer zajmuje sie dogadzaniem lewactwu w PE, kosztem Polski – to jest tylko gospodyni domowa a nie polityk

 10. W K mówi

  Konfederacja nadal ma spóźniony zapłon. Sprawy jasne już wcześniej są omawiane dopiero teraz. Powinni poprawić proces decyzyjny albo refleks.

 11. mlk mówi

  Odwagi? Zapominacie, że jarosław jest gejem i żydem. A Talmud który wyznaje wyrażnie mówi, że zydzi mają okradać i oszukiwać,A więc dokładnie jak sie dzieje. Za PO mówił o obniżaniu akcyzy i podatku na paliwo. A gdy zagarnłą oszustwem władzę to podnosi podatki. Ponieważ jest anty Polakiem. Nie czuje sie Polakiem, podobnie jak inny żyd Morawiecki, który nawet ma podwójne obywatelstwo. To są pasożyty. Lub jak kto woli. Nowotwór jaki niszczy zdrowa polska tkankę organiczna. I trzeba mieć tego świadomość.

 12. Zbigniew mówi

  WK – troche masz racje, gdyz Jasinski blokowal rozwoj gazyfikacji CNG ze Swinoujscia i caly region ma gaz z Niemiec z polska robocizna – pracownikami zamiast dostarczac tani gaz do Berlina.

  W nagrode dostali natychmiastowe podwyzki ceny na 175 % i placz – tolerowali Jasniskiego zgermanizowany samorzad a teraz placz i puste kieszenie.

  A to jest poczatek podwyzek, gdyz durniom wydaje sie, ze gaz sam sobie leci rura i nie potrzeba pracownikow a Niemiec nie bedzie pracowal za 1/4 zarobku i ktos musi za to zaplacic.

  Zyski z tej sprzedazy gazu zgermanizowanym Polakom w niewielkim stopniu zmniejsza koszty w Berlinie i bedzie klapa – totalna klapa jak w sprzedazy aut Polakom, ktorym placi sie 1/4 zarobkow – tak samo z mieszkaniami i materialami budowlanymi.

  /Burmistrza blokujacego sprzedaz cementowni znaleziono na dzialce z obcieta glowa – i co ? I nic.
  A co to Polakow obchodzi?

  To za nich „unia europejska, bolszewoj ma zalatwic”

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.