Były wiceminister skarbu w rządzie PO-PSL zatrzymany przez CBA

fot. twitter
3

Funkcjonariusze CBA zatrzymali na polecenie Prokuratury Krajowej byłego wiceministra skarbu w rządzie PO-PSL Rafała B.. Zatrzymano jeszcze trzy inne osoby. Od 2022 r. zatrzymany Rafał B. jest prezesem Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej.

Informację potwierdza prokurator Karol Borchólski z działu prasowego Prokuratury Krajowej. Rafał B. i trzy inne osoby zostali zatrzymani w Warszawie. Zatrzymania dokonało CBA na polecenie Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Zarzuty mają dotyczyć korupcji. Sprawę skomentował adwokat byłego wiceministra.
Baniak jest osobą publiczną i nigdy nie uchylał się od udziału w czynnościach prowadzonych przez sąd czy prokuraturę. Gdyby został wezwany na przesłuchanie, stawiłby się na nie bez zwłoki” – czytamy w oświadczeniu przesłanym redakcji portalu gazeta.pl.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oświadczenie w tej sprawie wydali Pracodawcy RP. – Z uwagi na trwające czynności nie komentujemy tej spawy do czasu zakończenia działań prowadzonych przez organy śledcze. Jednoczenie deklarujemy, że jesteśmy do dyspozycji służb prowadzących to postępowanie. Organizacja Pracodawcy RP działa nieprzerwanie, jest reprezentowana przez dwóch członków Zarządu. Na wniosek Rafała Baniaka prosimy o podawanie pełnego imienia i nazwiska oraz pokazywanie pełnego wizerunku – czytamy w komunikacie.

B. w latach 2004–2005 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Polityki Społecznej, w latach 2007–2011 podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki, w latach 2011–2015 podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od 2022 r. jest prezesem zarządu organizacji Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej.

Przeczytaj także:

“Porżnęli żywcem piłą do drzewa, przywiązywali nago do słupa…”! Rozmowa z Walerią Babisz, świadkiem ukraińskiego ludobójstwa na Polakach [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. verizanus mówi

    Zatrzymać mogą. Układ okrągłostołowy obowiązuje nada. Nic POWAŻNEGO mu się nie stanie ;).

  2. Быдлошевский Л.З. mówi

    Ni kogo nie posiadzili i nikt nie dostał wyroku to po co ta szopka betlejemska tu jest ….- 🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦🇮🇳🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

  3. Ewa-Maria mówi

    O jakiej szopce mowa? Najpierw zatrzymanie a następnie wyrok. Tak to działa w RP.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.