Były prezydent Ukrainy i mer Lwowa gloryfikują mordercę Polaków i Żydów!

Poroszenko i Sadowy
3

Niby nie powinno to Państwa zaskakiwać, jednak poczuwamy się do obowiązku, by o tym napisać. W przeciągu kilku ostatnich dni antypolski i antysemicki rzyg (wybaczcie za kolokwializmy) wydobył się z ust byłego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki i mera Lwowa Anrija Sadowego. Obaj opublikowali wpisy gloryfikujące Romana Szuchewycza, mordercę niewinnych Polaków i Żydów.

Rozpocznijmy od tego kim był Roman Szuchewycz? Był oficerem zbrodniczego batalionu „Nachtigal”, oficerem zbrodniczego 201 batalionu policyjnego podległego SS, dowódcą ludobójczej UPA. Jest odpowiedzialny za wymordowanie ok. 100 tys. Polaków podczas rzezi na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Taki to bohater Ukrainy. Żyją jeszcze świadkowie, którzy widzieli jak zainspirowani przez Szuchewycza Ukraińcy bestialsko mordowali ich rodziny. Żyją i to, co opowiadają, mrozi krew w żyłach. Takie wspomnienia zostały zawarte w dwóch tomach książki „Sąsiedzi. Ostatni Świadkowie ukraińskiego ludobójstwa na Polakach” autorstwa Jacka Międlara.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Tego dnia Naczelny Dowódca Armii Ukraińskiej Roman Szuchewycz przyjął w swojej kwaterze ostatnią bitwę z Rosją. Jego armia terroryzowała okupantów i ich popleczników. Jej walka była świadectwem całego świata: wolna Ukraina żyje i walczy. Rozwścieczony Kreml wystrzelił ogromne siły, aby znaleźć i wyeliminować Szuchewycza. W końcu wróg zaatakował jego ślad. Zaproponowano mu poddanie się. Ale dowódca nieustraszony nie poddał się i zginął w tej nierównej walce jako bohater – czytamy we wpisie Petra Poroszenki, prezydenta Ukrainy w latach 2014–2019, ministra spraw zagranicznych w latach 2009–2010 i ministra rozwoju gospodarczego i handlu w 2012. – Agencja Associated Press jako pierwsza poinformowała o śmierci generała 5 miesięcy po tych wydarzeniach. Następnie na całym świecie, gdzie mieszkali Ukraińcy, odbyły się uroczystości żałobne poświęcone jego śmierci. Kaci robili wszystko, aby ukryć grób bohatera. Ich spadkobiercy zniszczyli dom, w którym toczył tę bitwę. Ale miejsce jego wyczynu musi żyć. To miejsce pamięci i siły, gdzie krewni Szuchewycza i wszyscy patrioci złożyli kwiaty na cześć generała Szuchewycza – napisał Poroszenko nawiązując do zbombardowania muzeum Szuchewycza. O sprawie pisaliśmy TUTAJ. – Chcieliśmy i mieliśmy wszelkie możliwości, aby do tego dnia odrestaurować muzeum po rosyjskim ostrzale. Ale niestety władze lokalne nie chcą podejmować żadnych decyzji dotyczących muzeum na polecenie „z góry”. Apeluję w tym dniu, aby nie robić głupstw, ale zacząć działać na rzecz odbudowy muzeum. Abyśmy chociaż w przyszłym roku mieli okazję złożyć kwiaty i uczcić pamięć postaci, która zahartowała Ukraińską Powstańczą Armię i państwo ukraińskie. W miejscu, w którym stoczył ostatnią walkę, która Rosjanom niezbyt się podoba, w swojej kwaterze głównej, w muzeum Romana Szuchewycza.

Kilka dni wcześniej wpis na platformie X nawiązujący do osoby Romana Szuchewycza, mer Lwowa Andrij Sadowy.
Gra terenowa wokół muzeum generała Szuchewicza, który w Nowy Rok zniszczył naszego wroga Już w maju wyłonimy zwycięzcę konkursu architektonicznego i przebudujemy nie tylko muzeum, ale także zaaranżujemy całą przestrzeń wokół niego – napisał Sadowy, zamieszczając zdjęcia ze zdjęciami młodych Ukraińców biorących udział w grze upamiętniającej mordercę Polaków.

Ty, Poroszenko, czcząc mordercę niewinnych Polaków i Żydow, stajecie się zwykłymi zwyrolami, stepową dziczą. Nie zasługujecie na odrobinę współczucia. Tfu – na platformie X, w ostrych słowach, Poroszence odpowiedział Jacek Międlar. W podobnych słowach odpisał także Sadowemu.

Przeczytaj także:

J. Międlar: Korekta podstawy programowej sprowadzi na nas drugi “Wołyń”!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Dumny Polak mówi

  Szkoda, ze to byloby pare kilometrow od granicy z Polska, ale, czy nie sadzicie, ze bylby to wspanialy cel, przyjechac tam z beczkami pelnymi GNOJOWICY, ktory w porownaniu z ODOREM tych parszywych bestii, pachnialaby , jako dobroczynny DAR POLSKI dla agentow diabla!!

  Pamietajcie Rodacy, abe, jesli juz w te strony MUSICIE, nie zapomnijcie robic ZAWSZE tam przerwe, aby SIE ZALATWIC! Im wieksza kupa, tym wieksza zasluga dla naszej Ojczyzny!
  DZIELNY BANDYTA MUSI BYC PRZECIEZ GODZIWIE UCZCZONY!

  Pan Putin ma juz ten wychodek na swoim celowniku i oby przypomnial sobie o nim np. w dzien uroczystego otwarcia tego bandyckiego kibla!

  A NIECH MI JESZCZE SPROBUJE KTOS, w jakikolwiek sposob, POMOC TYM NIEWDZIECZNYM, BANDYCKIM OPRAWCOM!!!!!

 2. Durny Polak mówi

  Miliony ukraińców masz w Polsce, możesz się wykazać nie tylko kozakowaniem w necie.

 3. Hammurabi mówi

  Ukraińcy się nie zmienią, bo nawet jeśliby bardzo chcieli, bo zakres i poziom odczłowieczenia ich masy na to nie pozwoli.
  Poza tym na kim mieliby się wzorować? Kogo w miejsce pospolitych zbrodniarzy postawić?
  Obawiam się, że te masy migrantów którzy nauczyli się już tego, że w Polsce wiele się im należy stanie się niebawem piątą kolumną zwłaszcza kiedy Bodnar przeforsuje chorą ideę nadania im praw wyborczych. Dlatego wojna na Ukrainie patrząc na nią przez pryzmat polskich interesów, powinna trwać jak najdłużej pochłaniając jak najwięcej siły żywej obu stron.
  Póki co polskie „elyty”, ta banda nadętych pyszałków od prawa do lewa, nie uczyniła nic by dać Ukraińcom do zrozumienia, że rachunek niezapłacony przez nich nie ulegnie nigdy przedawnieniu.
  Biorąc zaś pod uwagę uzależnienie Ukrainy od polskiego tranzytu można było wiele zdziałać. Ukraińcy doskonale to wiedzą i budują alternatywną drogę przez Rumunię.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.