Burmistrz Rzymu apeluje do turystów: „Przyjedźcie, miasto jest bezpieczne”

Koloseum/ fot. Wikipedia
10

Burmistrz Rzymu Virginia Raggi apeluje do turystów, aby przyjeżdżali bez obaw do Wiecznego Miasta. „Przyjedźcie, miasto jest bezpieczne” – mówi i zapewnia, że Rzym czeka na gości „z otwartymi ramionami”. 3 czerwca obywatele państw europejskich będą mogli przyjeżdżać do Włoch bez obowiązku poddania się kwarantannie.

Burmistrz Raggi powiedziała w wywiadzie radiowym, że kryzys w turystyce można przezwyciężyć „prezentując wizerunek bezpiecznego miasta, w którym otwierane są bary i restauracje”. – Taki wizerunek musimy przekazać zagranicy. Turyści muszą czuć się zachęceni do przyjazdu – podkreśliła.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W centrum Rzymu nadal zamkniętych jest wiele sklepów i lokali gastronomicznych. Właściciele wyjaśniają, że bez wznowienia ruchu turystycznego koszt ponownego uruchomienia lokali i dostosowania ich do wymogów sanitarnych będzie wyższy niż spodziewane zyski.

Mój komentarz: Apeluję do wszystkich, którzy nadal boją się „śmiertelnego” wirusa – przestańcie panikować i zacznijcie normalnie żyć. Włochy zapraszają turystów! Gdyby SARS-CoV-2 był  masowym zabójcą, nie podjęto by decyzji o otwarciu granic, a burmistrz Raggi nie zapraszałaby do Rzymu. Przecież wirus nie zniknął. Jest nadal, tak jak wirus grypy. I będzie wśród nas. Ale z powodu tego „stosunkowo nieszkodliwego patogenu” (jak określa go dr Wolfgang Wodarg) wywołano ogólnoświatową panikę o skutkach, które trudno dziś przewidzieć. Jednym z nich jest strach. Jeśli nie pokonamy strachu, to o powrocie do normalnego życia nie ma mowy.

Źródło informacji: PAP

Zobacz też:

Koronawirus: wadliwe testy, zabójcza terapia. Szokujący raport niemieckiego lekarza

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Frank Drebin mówi

  Pani wybiera się do Włoch żeby udowodnić rację?

  1. Zdzislaw mówi

   Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
   Mogę powiedzieć ze mieszkam we Włoszech od ponad 30 lat, miasto Mantua (Mantova) i nie widzę problemu aby również tutaj przyjechać, jest to miasto starsze od Rzymu, zapraszamy.
   Co do wirusa, ok jest ale nie taki jak go opisują, byłem dziś w rejonie Bergamo, ludzie tam żyjący wprost mówią byście wyłączyli tv ponieważ nawet grama prawdy wam nie przekazują!

 2. Elzbieta mówi

  najlepiej dać się zabić za gospodarkę-co za debilne słowo

 3. Hammurabi mówi

  Jak to leciało?… „Vedi Napoli e poi muori? (Zobaczyć Neapol i umrzeć).
  Nie muszę się bać wirusa, żeby tam nie jechać. Rojne ludzkie „mrowiska” są zwyczajnie okropne. Może i z powodu rozdmuchanej pandemii będzie tam luźniej jednak mimo to by wypocząć wolę ciszę, świeże powietrze i swojskie klimaty. A Rzym… Cóż był jest i będzie. Wcale mnie tam nie ciągnie. Stokroć wolę mazurskie komary.

  1. Zdzislaw mówi

   Mam prośbę, czy mógłbyś to przetłumaczyć, to co napisałeś? Nic z tego co napisałeś nie można zrozumieć, ty w Polsce żyjesz, gdzie do szkoły chodziłeś?

  2. Hammurabi mówi

   Na język obrazkowy trudno będzie…

  3. Teresa Maria mówi

   Do Hammurabi- Ja też wolę mazurskie klimaty i nawet wybaczam Mazurom liczną obecność kleszczy i komarów. A koronawirusa się nie boję mimo, że ponoć jestem w grupie ryzyka. Na coś trzeba umrzeć.

  4. Hammurabi mówi

   Ba! Jeśli do tego dołożyć Podlasie… Jeziora, Czarną Hańczę, Rospudę, Narew, Biebrzę… Jest co oglądać i w czym się zanurzyć dosłownie i w przenośni… 🙂

 4. zap mówi

  Jest nowa moda. To moda na życie wieczne. Bezpiecznie siedzieć w kazamatach. Aż do śmierci. Bezpiecznej.

 5. Zdzislaw mówi

  Mam prośbę, czy mógłbyś to przetłumaczyć, to co napisałeś? Nic z tego co napisałeś nie można zrozumieć, ty w Polsce żyjesz, gdzie do szkoły chodziłeś?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.