Burmistrz i proboszcz Pruchnika w Izraelu. Pojechali na urlop czy kajać się za sąd nad Judaszem?

sąd nad Judaszem w Pruchniku/ fot. twitter
5

Sąd nad Judaszem to wielowiekowa, wielkopiątkowa, polska tradycja do dnia dzisiejszego kultywowana na terenach Polski, zwłaszcza na Podkarpaciu. W Pruchniku, niewielkiej miejscowości pod Przemyślem, także w tym roku mieszkańcy przygotowali kukłę Judasza i potraktowano ją tak jak postępuje się ze zdrajcami.

Żydowskie media i Światowy Kongres Żydów wykorzystali te wydarzenia do uderzenia w Polaków i rozkręcenia nagonki na „antysemitów” z Pruchnika. Niczym pod żydowskie dyktando sprawą zajęła się miejscowa prokuratura, policja, a polski episkopat reprezentowany przez bp Rafała Markowskiego, który w ubiegłym roku przepraszał za Jedwabne, potępił polską tradycję.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawa przybrała tak wielkich rozmiarów, że o kukle Judasza mówiły media na całym świecie, nie wspominając  przy tym, że podobna tradycja jest kultywowana w Hiszpanii, a z okazji święta Purim żydzi wieszają nie-Żyda Hamana. Po prostu pojawiła się świetna okazja, by uderzyć w znienawidzonych Polaków. Jednak na tym nie koniec. Redakcja mediów Ruchu Narodowego wybrała się do Pruchnika, by przygotować materiał na temat wielkopiątkowych wydarzeń. Jak donosi na Twitterze Tomasz Kalinowski, jeden z przedstawicieli wspomnianego portalu, burmistrz Wacław Szkoła i proboszcz ks. Piotr Kandefer z Pruchnika są niedostępni dla mediów. Powodem ma być ich wizyta w Izraelu.

W jakim celu Szkoła i ks. Kandefer pojechali do państwa odpowiedzialnego za przeprowadzanie ludobójstwa na Palestyńczykach? Czy pojechali w tym celu, aby kajać się przez Żydami i pozwalać na to, by Polska była okładana „pałką antysemityzmu”? Burmistrz twierdzi, że pojechał na urlop.

Przeczytaj:

J. Międlar: Posłuszny biskup przepraszał za Jedwabne, a teraz chce jechać do Izraela. „Idź precz!”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. MM. mówi

  szkoła i kandefer – dziwne nazwiska? no ale nic to. ale zeby jechać do izraela /przypuszczenie -graniczące z pewnoscią/ aby kajać sie przed zydostwem za judaszki to już jest cyniczne chamstwo i zdrada Polski przez wójta i plebana! Czesi mają ten sam zwyczaj ludowy z judaszem – tyle, ze oni judasza topią w rzece a u nas dzieci okładają kukłę kijami – Czesi nie przepraszają zydostwo, NIE OŚMIESZAJĄ SIĘ, PO PROSTU! A W POLSCE? Brudziński i arcybiskup jakis walnęli krzyzem przed zydostwem, które w swej interesownej nienawiści do Polski, swoim imaginowanym antysemityzmem, smaga z nadgorliwością wielokroć przekroczoną, co głupszych i tchórzliwszych notabli sposród wAdzy swieckiej i koscielnej! Notable zamiast powiedziec zydom by się nie ośmieszali i nie wkurzali Polaków głupstwami, bredniami, kłamstwami na temat judaszkow, a jesli juz chcą robić zadymę z gwna to niech walą się nieustannie we własne piersi za męczenie Hamana! Od Polakow w Polsce im wara, no to Brudzinski i ten caly arcybiskup pociągają do odpowiedzialności KARNEJ sic!!! za judaszki!! IDIOCI!!!! Az się czlowiekowi ciśnie na usta tradycyjne ludowe – co za ciule, proszę księdza!

 2. Rafał mówi

  Ehh ludzie ! Nikt nie pojechał przepraszać żydów!
  Jestem z Pruchnika i choć krótko tam przebywam ponieważ jestem zagranicą to wiem że burmistrz oraz ksiądz faktyczne wyjechali do Izraelu lecz ta podróż była planowana znacznie wcześniej niż sąd nad judaszem ! A nasze kochane polskie media napedzaja ta machinę i prowokują ludzi .
  Moje skromne zdanie w tej sprawie jest takie że w naszej miejscowości kiedyś tradycja trwała i trwać powinna ! Zrobiła się z tej sprawy nie potrzebna chryja A wszystko przez media i ludzi którzy szukają sensacji .
  Pozdrawiam R.

  1. andzia mówi

   To powinni odwołać wizytę z powodu nagonki na lokalną społeczność. Tłumaczenie, że wcześniej planowali to żadne usprawiedliwienie.

 3. zastanawiające mówi

  Hmm…te nazwiska nasunęły mi przypuszczenie, że byc może pojechali na urlop w nagrodę za wykonanie zadania? Zaplanowana reakcja na bicie kukły żyda Judasza, wskrzeszona ludowa tradycja….Ten wyjazd do Izraela sugeruje inny kontekst…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.