Brytyjski szczep koronawirusa zidentyfikowany w Polsce

fot. pixabay
9

W środę (20.01.2021) laboratorium genXone SA poinformowało na Twitterze o zidentyfikowaniu brytyjski szczepu koronawirusa u chorego z województwa Małopolskiego.

–  Szczep został wykryty w ramach projektu naukowego naszego laboratorium. W ramach tego projektu chcemy stworzyć narzędzie do monitorowania pandemii. Pozyskaliśmy w tym celu próbki z całego kraju – wyjaśnił szef laboratorium Michał Kaszuba w rozmowie z Wirtualną Polską.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że obecność brytyjskiej mutacji została zgłoszona do międzynarodowego systemu raportowania sekwencji wirusa (GISAID). – W przyszłym tygodniu rusza ogólnopolskie badanie pod kierunkiem prof. Krzysztofa Pyrcia, które określi skalę obecności brytyjskiej mutacji w Polsce oraz możliwe konsekwencje zdrowotne – powiedział rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

SKLEP-WPRAWO.PL

Mój komentarz: Mutacja wirusa została wykryta w Wielkiej Brytanii we wrześniu 2020. Nowy szczep nie wywołuje cięższego przebiegu choroby, ale ma być bardziej zaraźliwy. Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, poinformował o nowym szczepie w grudniu, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. I przykręcił epidemiczna śrubę z restrykcjami.

Oczywiście wybuchła panika. Osoby przylatujące z Wielkiej Brytanii były traktowane jak zadżumieni. W Niemczech izolowano ich na lotniskach. W Szwajcarii zarządzono wsteczną kwarantannę dla turystów w kurortach narciarskich. Kierowcy TIR-ów usiłujący wjechać do Francji zostali uwięzieni na tymczasowych parkingach do czasu przeprowadzenia testów PCR. Jednym słowem: psychiatryk.

Czy panika była uzasadniona? Nie! Wirusy mutują i nie jest to żadna nowość ani sensacja. Ale korona-psychoza rządzi się zupełnie innymi prawami. Informacje dotyczące koronawirusa są podawane w atmosferze grozy i sensacji. Wszystko po to, żeby nakręcać strach przy pomocy narracji o zabójczej epidemii. Ogłupieni ludzie ganiani są jak stado baranów. Służba zdrowia została sparaliżowana absurdalnymi decyzjami rządzących, firmy bankrutują, media tłuką pandemiczną narrację od rana do nocy. Tymczasem nie dzieje się nic, co nie działoby się w latach poprzednich. A mutacji koronawirusa będzie jeszcze wiele. Nihil novi sub sole.

Źródło informacji i cytatów: Twitter, Wirtualna Polska

Zobacz też:

Katarzyna TS: Koronawirus 2.0, czyli władza jedzie po bandzie

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Roman Krzyżanowski mówi

  No tak niszczyć Polskę do końca

 2. adam mówi

  co to zmienia ze szczep brytyjski jest w Polsce. Za chwile wynajda mutacje czeska niemiecka rosyjska i tak mozna z ludzi wariatow robic. Zadnej pandemii nie ma. Pandemia jest we lbach durnych ludzi ktorzy uwierzyli w brednie rzadowe. Jest za to Obłęd i to duzy

 3. Sezon grypowy będzie trwać do końca świata mówi

  jw

 4. W K mówi

  Ten szczep przechorowałem już 15 lat temu. Opinia o flegmatycznych Anglikach jest słuszna.

 5. Ewa-Maria mówi

  Adam o tym samym pomyślałam że tak będzie.To się nigdy nie skończy.Rządzący zdają sobie sprawę że naród się boi, więc nakręcają panikę.Faktycznie tak jest że ludzie bardzo boją się ale są tacy co mają to w d…e, jak ja
  Chodzi tylko i wyłącznie o to,aby zastraszyć ludzi wiedząc że to podziała.Ci co wierzą władzy już są niewolnikami tych co to wymyślili, na swoje potrzeby.Tylko.

 6. TOTo mówi

  Do chwili obecnej zadne laboratorium nie pochwalilo sie wyizolowaniem tego „wirusa” Co wiec wykryli ci „naukowcy” i na czyje zlecenie?

  1. Grzegorz mówi

   „Wykryli”, czyli czytaj ułożyli, dna fantomowe wirusa, za pomocą danych z testów statystycznych pcr lub podobnych, poskładane z kawałków danych uzyskanych z tych testów, z tzw. izolatu, czyli papki namnożonej po pobraniu od pacjenta. Tak to wygląda teraz..

 7. Rebih mówi

  To tylko zabieg psychosocjologiczny. Ludzie szybko przyzwyczajają się do sytuacji, do każdego zagrożenia, a najszybciej do takiego, o którym tylko słyszą w mediach i komunikatach rządowych. Dlatego potrzeba jest zapewnienia dynamiki tego zagrożenia i jego „medialności”, by sycić lęk i podtrzymywać zainteresowanie społeczeństwa, jednocześnie pokazując, jak to ciężko rzad pracuje by ochronić naród. Takiemu utrzymaniu dynamiki służą też te wszystkie liberalizacje czy też odwilże przerywające okresy „obostrzeń”, kolorowe mapki, spektakl ze szczepionkami itp. itd.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.