Szwajcaria poszukuje tysięcy turystów z Wielkiej Brytanii, żeby objąć ich kwarantanną

fot. pixabay
1

W związku z informacją o nowej mutacji koronawirusa, która pojawiła się w Wielkiej Brytanii, szwajcarskie władze poszukują ok. 10 tysięcy osób niedawno przybyłych do kraju. W poniedziałek (21.12.2020) wydano nakaz kwarantanny z mocą wsteczną. Każdy, kto przyjechał z Wielkiej Brytanii od 14 grudnia, musi zostać poddany kwarantannie do 10 dnia po przyjeździe. Dotyczy to również tysięcy urlopowiczów.

Za poszukiwanie gości oraz śledzenie kontaktów z zakażonymi osobami odpowiadają władze sanitarne kantonów. Federalny Urząd Zdrowia Publicznego zażądał od linii lotniczych wszystkich list pasażerów. Z powodu pandemii korononawirusa osoby przybywające do Szwajcarii muszą wypełniać formularz i podać adres, pod którym zamierzają się zatrzymać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szczególnie dużo gości z Wielkiej Brytanii przybywa do ośrodka narciarskiego Verbier w kantonie Wallis. Ośrodek trafił na pierwsze strony gazet na początku grudnia, ponieważ odwiedzający zamieszczali w mediach społecznościowych filmy z nieprzestrzegającymi dystansu społecznego tłumami turystów przed wyciągami narciarskimi. Dyrektor biura turystycznego Simon Wiget zapewnił wówczas, że zostały wdrożone surowe środki bezpieczeństwa.

Nowa mutacja wirusa została zaobserwowana już we wrześniu. Nie powoduje cięższego przebiegu choroby, ani większej śmiertelności. Urządzanie kolejnej korona-psychozy i polowanie na turystów trzy miesiące po wykryciu mutacji to absurd. Koronawirusy mutowały, mutują i będą mutować. Pora przyjąć ten fakt do wiadomości i przestać straszyć ludzi sezonową infekcją.

Źródło informacji: faz.net

Zobacz też:

Katarzyna TS: Koronawirus 2.0, czyli władza jedzie po bandzie

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. wilk mówi

    NIEMCY W CZASIE WOINY ROBILI TO SAMO

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.