Bruksela szykuje inwigilację komunikatorów i skrzynek e-mail. „UE każdego z nas potraktuje jako potencjalnego pedofila” [WIDEO]

2

Politycy Konfederacji alarmują w sprawie inwigilacji szykowanej przez Unię Europejską. – To wizja państwa policyjnego i totalnej inwigilacji, której nie mógł przewidzieć nawet Orwell – wskazują w trakcie konferencji prasowej.

31 października 2023 roku w Sejmie odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli Konfederacji: posła-elekta Romana Fritza oraz posła Dobromira Sośnierza. W trakcie konferencji poruszyli kwestię niebezpiecznych regulacji wprowadzanych przez UE. Komisja Europejska chce, by w Unii Europejskiej wszystkie wiadomości e-mail oraz treści przesyłane za pomocą komunikatorów i czatów internetowych były automatycznie skanowane. Oznaczać to może totalną inwigilację, a w konsekwencji koniec takich komunikatorów jak Signal, WhatsApp oraz Telegram. W konferencji prasowej na ten temat wystąpili we wtorek Dobromir Sośnierz i Roman Fritz.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Unia Europejska chce, aby nasze rozmowy, nasze prywatne komunikaty w Internecie, były automatycznie przeczesywane przez sztuczną inteligencję. Unia Europejska wykorzystuje – jak zawsze rządy w takich przypadkach – jakiś tam szlachetny pretekst. W tym przypadku jest to walka z pedofilią i Unia Europejska postanowiła, że każdego z nas potraktuje, jako potencjalnego pedofila i będzie czytać, co my tam do siebie piszemy – powiedział Dobromir Sośnierz. – Oczywiście na razie nie osobiście. Na razie jest to zawężone w jakiś sposób, natomiast wiemy, jak takie regulacje później są rozszerzane. Nawet się o tym nie dowiemy, jak one będą rozszerzane, bo to już będzie robione po cichu, jak już raz się to przyjmie. Propozycja zakłada, że operatorzy będą musieli udostępniać wszystkie dane z komunikatorów oraz to, co mamy na dyskach w chmurze, zawartość poczty e-mail i operatorzy nie będą mogli tego szyfrować. Nad taką dyrektywą na poważnie pracuje Unia Europejska.

Roman Fritz w swojej wypowiedzi nawiązał do totalitaryzmu opisanego przez George’a Orwella.

Unia Europejska wkracza ochoczo w „Komunizm 2.0”. i „wielki brat” ma zdecydowanie większe możliwości z uwagi na zaawansowane technologie, którymi dysponuje. Uniokratom marzy się stworzenie państwa policyjnego. (…) Dlatego, że Europol, a więc policyjna agencja Unii Europejskiej ma prawo występować do nadzoru, w myśl tej ustawy o przepisach kontroli czatów i generowanych w skutek tych korespondencji, które możemy sobie sami z naszymi kontaktami wypisywać – powiedział Roman Fritz, poseł-elekt z ramienia Konfederacji Korony Polskiej. – Europol, czyli jednostka poza polską jurysdykcją prawną, ma prawo do totalnej inwigilacji w myśl przepisów naszej korespondencji na czatach. To coś, czego w swoich snach George Orwell by nie mógł przewidzieć. Różnica jest taka, że on przewidywał inwigilację „wielkiego brata” na wielkich ekranach, a teraz będą to malutkie ekrany.

Przeczytaj także:

TW “Panna” inwigilowała ks. Blachnickiego. Zmieniła nazwisko, promuje LGBT, “walczy” z dyskryminacją i przytula 3 mln zł z warszawskiego magistratu! [DOKUMENTACJA]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. verizanus mówi

    Teraz się obudzili, jak to co i tak robią chcą zalegalizować??? A gdzie byli jak były likwidowane tzw. gwizdki, bo ponoć były za bardzo anonimowe i utrudniały robotę inwigilatorom? A dlaczego nie protestują, że jest zakaz wprowadzania na rynek takich np laptopów z całkowitą anonimowością (choć technicznie jest to ponoć możliwe)?? A dlaczego nie robią nic, aby wprowadzić CAŁKOWITY zakaz treści nieprzyzwoitych, żeby w ogóle nie był możliwy do nich dostęp i prze to PRETEKST do inwigilacji by zniknął?? Jak zwykle taka niby troska jednych i drugich o dobro a tak naprawdę zwykłe DZIAŁANIA POZORNE…;)

  2. Boł mówi

    Na prawdę mam już dość tego ciągłego: unia zakaże tego, inwigiluje tamto, zabierze to. I sama gadka dla gadki, a praktycznie nigdy w takich przypadkach nie pada stanowcze stwierdzenie o wyjściu z tego eurokołchozu! Co gorsza, wielu z tych narzekających wprost gada, ze nie poparło by wyjścia (np. mentzen)! Nawet tutaj paru nawiedzonych autorów tak gadało (wcześniej narzekając na unie). Ile jeszcze lat tak będziecie narzekać i nie tylko nic nie robić aby było lepiej, co wręcz sprzeciwiacie się temu aby to raz na zawsze zablokować! Wniosek taki, że oni tylko gadają i walą nam ściemy, że są tacy anty, a w rezultacie są tacy jak reszta…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.