Brawo! USA rozpoczęły procedurę wypowiedzenia klimatycznego porozumienia paryskiego

wiatraki/ fot. pixabay.com
8

Administracja amerykańska rozpoczęła procedurę wypowiedzenia porozumienia paryskiego zobowiązującego państwa, które go podpisały, do ograniczenia emisji CO2 w ramach walki ze zmianami klimatu. Już w czerwcu 2017 roku prezydent Donald Trump ogłosił, ze Stany Zjednoczone „całkowicie wstrzymują wprowadzanie w życie postanowień niewiążącego porozumienia paryskiego oraz drakońskich finansowych i gospodarczych obciążeń, jakie umowa ta nakłada na nasz kraj”.

Zapisy porozumienia zobowiązywały państwa-sygnatariuszy do niewychodzenia z porozumienia w ciągu trzech lat od jego wejścia w życie, czyli od 4 listopada 2016 roku. Po odczekaniu do nałożonego terminu amerykańska administracja rozpoczęła formalne kroki zmierzające do wycofywania USA z porozumienia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Procedura odstąpienia od umowy zaczyna się od poinformowania ONZ i trwa następnie przez rok. Oznacza to, że USA opuszczą układ 4 listopada 2020 roku i będą pierwszym państwem, które się z niego wycofa.

Porozumienie paryskie zostało podpisane w grudniu 2015 roku przez 195 państw podczas szczytu klimatycznego w stolicy Francji. Postanowienia tego porozumienia to podstawa dla tzw. ambitnej polityki klimatycznej niszczącej energetykę, przemysł, rolnictwo i transport. Stany Zjednoczone są pierwszym państwem, które powiedziało „stop” temu szaleństwu. Oby Polska poszła w ich ślady.

Źródło informacji: PAP

Zobacz też:

Ekologia? Niemcy wytną 240 hektarów lasu, żeby postawić farmę wiatrową

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Mam nadzieję, że Polska nie będzie ostatnim krajem wypowiadającym to „porozumienie”.

 2. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Zdrowy rozsądek,a nie absurdalne teorie.Musimy chronić przyrodę w duchu świętego Franciszka z Asyżu,a nie lewackich urojeń.

 3. elchupamakabra mówi

  greta zwali sie w gacie ze zlosci

 4. Jaca mówi

  Obawiam się, że Polska nie pójdzie w ich ślady dopóki, dopóty będziemy mieli takich miękkich bolków i sprzedawczyków w rządzie.

 5. Robert mówi

  Zwyciężyło Amerykańskie IQ,brawo,brawissimo!. .Dopóki stek się smaży na barbecue,dopóty petrodolary płyną, to prawdziwi Eskimosi nigdy nie,oni nigdy,, Nie ,,wyginą,bo to jest jedyną $wiatową waginą i ,,tak rozumieć trzeba Jałtę,,

 6. Robert mówi

  Niemiec i Francóz w czwartej rzeszy zależy od dostaw ropy,węgla,gazu od rosyjskiej pepeszy,choć ich współczesna technologia przewyższa palec Boga na FALE radiowe,prąd,wciąż muszą wąchać petrodolarów swąd,to ich nie cieszy jak usraelczyków barbecue

 7. Robert mówi

  Powiem krótko,Niemiec z żabojadem(bez usraelskiego NATO od zawsze) chce sie jeszcze ostatecznie oddupcyć od usraelskiego petrodolara i gittarrra.W związku z tym,że Niemcy,Francja to nie Irak,Egipt,Palestyna to w Europie o zielonego wojny ni ma i dlatego właśnie była Wielka Brytania tego nie wytrzyma i ze wspólnoty czwartej rzeszy odejdzie,bo jej bliżej do koreańskiego Kima w walce

  1. elchupamakabra mówi

   pisywales na ndie.pl?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.