Nareszcie! Premier zdecydował, że Barbara Engelking nie będzie przewodniczącą Rady Oświęcimskiej

Barbara Engelking / Fot. YouTube
9

Z powodu książki „Dalej jest noc” premier Mateusz Morawiecki nie zamierza przedłużyć kadencji jej współautorki prof. Barbary Engelking na stanowisku przewodniczącej Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej. Na Mateusza Morawieckiego miało w tej sprawie naciskać wielu polityków PiS, a także była premier, Beata Szydło – informuje „Wyborcza”.

– Dano mi do zrozumienia, że nie będę dłużej przewodzić Międzynarodowej Radzie Oświęcimskiej – mówi Engelking. – Jest mi przykro, że marnowany jest dorobek instytucji, która pracowała nad dobrymi relacjami między Polską a Izraelem – dodaje.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak należało się spodziewać, w obronie Engelking stanął dyrektor Muzeum POLIN, prof. Dariusz Stola.

– Jeżeli w Międzynarodowej Radzie Oświęcimskiej nie będą zasiadali uczeni szanowani na świecie, to nikt nie będzie tego gremium traktował poważnie. Engelking jest naukowcem cenionym w świecie. To, że w Polsce stała się obiektem bezpodstawnej krytyki, źle świadczy o krytykujących – oświadczył Stola.

Międzynarodowa Rada Oświęcimska to organ powołany przez premiera Jerzego Buzka w 2000 roku, który stał się ciałem opiniodawczo-doradczym Prezesa Rady Ministrów. Rada w tym roku kończy swoją kadencję. W jej skład wchodzi 25 obywateli różnych krajów.

Nasz komentarz: Mamy nadzieję, że ta wiadomość nie jest fejkiem i Engelking, która twierdzi, ze śmierć Polaka to biologia, a śmierć Żyda to metafizyka, przestanie w końcu funkcjonować jako autorytet. Niestety, w tym roku Engelking otrzymała od Narodowego Centrum Nauki ponad pół miliona złotych na produkowanie kolejnych antypolskich paszkwili. To nie powinno mieć miejsca. Polskie państwo nie powinno finansować osób, które pod płaszczykiem nauki produkują antypolskie paszkwile mające na celu przedstawienie Polaków jako morderców Żydów.

Źródło: wyborcza.pl

Przeczytaj też:

Debata w Muzeum POLIN: obozy dawały Żydom największą szansę na przeżycie

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ros mówi

  Bardzo dobra decyzja ! ( może wreszcie… 🙂

 2. Pan Kracy mówi

  Tyn Morawiecki to nie żaden „ein myszygene Kopf” (oszołom), panie Goldblaum. On potrafi krowy wydoić („Premier Morawiecki twierdził, że doił krowy w dzieciństwie”. http://natemat.pl/227801,wpadka-morawieckiego-w-oborze-chcial-byc-swojski-jak-beata-szydlo-a-wyszlo-gorzej-niz-zakladal). Powiadam Panu, że on także potrafi „mniej wartościowy naród tubylców” – Lachów – wydoić. Nie na darmo sprowadził im na głowy masoński, znaczy nasz, bank JP Morgan, oskarżany o machlojki na rynku srebra („Srebrny przekręt JP Morgan Chase i HSBC wyszedł na jaw” http://forsal.pl/artykuly/464578,srebrny-przekret-jp-morgan-chase-i-hsbc-wyszedl-na-jaw.html „ich zaangażowanie [w całym rynku] sięgało 96%.”) i do tego dał mu 20 baniek ichnich zlotówek od naiwnych tubylców. Nie są to porządne szekle, ale zawsze…
  No a teraz nasze faworyto – Morawieckie – omamił tubylców zwolnieniem Barbary Engelking. Ale kasy jej nie zabrał. I wisz pan co, panie Goldblaum? Ony uwierzyły, że te szykany to tak naprawdę i nasze Morawieckie – to koszer…, znaczy dobry pan! Jak my im z Polski zrobimy Polin za pomocą szabes gojów z rządu, to ony jeszcze podziękują – ja to panu, panie Goldblaum, mówiem, jakem Rotenschwanz!

  1. Krzysztof Zieliński mówi

   Bawią się z nami w dobrego i złego policjanta. Morawiecki teraz ma uchodzić za tego dobrego. Engelbaum to żydowska rasistka, która jest pełna nienawiści do Polaków. Opłacanie kogoś takiego z pieniędzy Polskiego podatnika to jest po prostu zbrodnia. Morawiecki powinien wylecieć ze stanowiska za to że to wszystko tak długo tolerował i w zasadzie dalej toleruje bo to dopiero czubek góry lodowej antypolonizmu opłacanego z polskiego budżetu.

  2. Łucja mówi

   Brawo .Jeszcze innym żydom trzeba się przyjrzeć i zrobić porzadek w Polsce.

 3. michu mówi

  Co Wy się tak dziwicie Engelking? W końcu nigdy nie słyszeliście, że śmierć nadczłowieka i podczłowieka to coś zupełnie innego? Nie znacie historii XX w.? Podstawowej literatury filozoficznej? Jedyne co zaciekawia to z czego teraz biedactwo będzie żyła…. Eh przydali by się w kraju dziennikarze śledczy. Chociaż nie po to jest RODO żeby tacy mogli działać ;).

 4. Spostrzegawczy mówi

  Wredna jędza i tyle w temacie.

 5. abc mówi

  Szanuje durni którzy od paru lat nie umieją znaleźć materiału źródłowego i masturbują się do wyciętego z kontekstu fragmentu, robota na poziomie Korwinnowskich obozów, a nawet jeszcze niżej bo tam zwykle była niżej cała wypowiedź cytowana.

 6. K. mówi

  PANIE MORAWIECKI, TA CALA ENGELKING CZY JAK JEJ TAM, TEJ PASKUDZIE, NIE TYLKO Z JAKIEJS TAM RADY WINNA WYSKOCZYĆ ALE WINNA DOSTAĆ NAKAZ WYPIERDZIELANIA Z POLSKI BEZ PRAWA SPOJRZENIA NAWET W STRONĘ POLSKI! SZUBRAWCY, ZŁODZIEJE MAJĄTKU NARODOWEGO POLAKÓW, POLAKOŻERCY, ORWELLOWSKIE ŚWINIE WINNY SIEDZIEC W WIĘZIENIACH! A JESLI PAN TAK UPRZEJMY, ZE SZUJE, SZUBRAWCY, POLAKOZERCY, ZŁODZIEJE MAJĄTKU NARODOWEGO POLAKÓW CHODZĄ BEZKARNIE PO NASZYCH POLSKICH ULICACH TO WINIEN PAN PRZYNAJMNIEJ POZBAWIĆ ICH DOŻYWOTNIO ETATU I PENSJI W JAKIEJKOLWIEK POLSKIEJ INSTYTUCJI PANSTWOWEJ!!!! PAN ZAS STOSUJESZ CWIERĆ ŚRODKI I MASZ NADZIEJĘ, ZE POLAKOM TO WYSTARCZY!!! ZDZIWICIE SIĘ PiS CWANIACZKI PRZY WYBORACH!! DUDA I RESZTA WAS UDAJĄCYCH, ZE RZĄDZĄ W IMIENIU POLAKÓW A W ISTOCIE NA KOLANACH WYPEŁNIAJA POLECENIA ZYDOW, TAK JAK PO-ZŁODZIEJE WYKONYWALI I WYKONUJĄ POLECENIA NIEMCOW, WY WSZYSCY WYSKOCZYCIE NA BRUK PO NASTĘPNYCH WYBORACH.

 7. marek mówi

  Trzeba usunąć wszystkie te elementy społeczeństawa które je rujnują ma dosyc tych kreatur tu jest polska A wy żydzi jak zgubiliście kraj to go ta szukajcie gdzie o nim zapomnieliście i Bogu też ..Małpy europy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.