Brawo! Kibice Śląska Wrocław z transparentem „Stop ukrainizacji Polski”. Transparent był doskonale widoczny w telewizji transmitującej mecz

Oprawa na stadionie Śląska Wrocław / Fot. YT
14

Piłkarze Śląska Wrocław w ostatnim czasie nie porywają grą na murawie. W poniedziałek zaliczyli kolejną porażkę. Tym razem 0:2 przegrywając z Wartą Poznań. Ale nie z tego powodu o Śląsku zrobiło się głośno, a w związku z transparentem wywieszonym przez kibiców WKS, który ucieszył niejedno polskie oko.

„Stop ukrainizacji Polski”. Tak brzmiała treść transparentu wiszącego na ogrodzeniu trybuny dopingowej Śląska Wrocław podczas poniedziałkowego meczu z Wartą Poznań.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bulwersujące?

Serwisy sportowe (Gol24.pl, Sportowe Fakty) oraz Gazeta Wrocławska prześcigają się w atakach na wrocławskich kibiców. Piszą o „skandalicznym” i „bulwersującym” transparencie i sugerują, że sprawą powinna się zająć Komisja Ligi, która może ukarać klub np. karą finansową. Od transparentu odcina się rzecznik prasowy klubu, Jędrzej Rybak.

Transparent został umieszczony nieopodal narożnika boiska, dzięki czemu był doskonale widoczny w trakcie transmisji telewizyjnej meczu realizowanej przez stację Canal+.

#StopUkrainizacjiPolski

Hasło „Stop ukrainizacji Polski” zyskuje popularność w mediach społecznościowych i zdaje się być emanację żądań, z którymi identyfikuje się coraz większa część polskiego społeczeństwa. Co kryje się pod tym hasłem? Postulat efektywnej kontroli granicy. Żądanie, aby pomoc finansowa była udzielana uchodźcom w ramach odrębnego systemu świadczeń, a nie jako świadczenia socjalne wypłacane Polakom. Sprzeciw wobec dyskryminacji Polaków w sferach edukacji, służby zdrowia i zatrudnienia, a także wprowadzenie prawa do wymówienia kwatery uchodźcom przez rodziny udzielające im gościny. I najważniejszy postulat z punktu widzenia dalszych losów państwa polskiego, dotyczący nowelizacji przepisów o obywatelstwie w kierunku zaostrzenia kryteriów jego przyznawania i zmiany struktury etnicznej w naszym kraju.

Przeczytaj także:

PILNE! Kibice Śląska oddali hołd Lwowskim Orlętom! Teraz ścigają ich służby i pluje na nich ukraiński IPN. „To jest Lwów, nie Polska” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jonasz Z mówi

  Ta prostytutka miasta, penera piwko, z pewnością im nie popuści i zrobi grube dochodzenie kto to.

 2. Ewa-Maria mówi

  Chylę czoło przed kibicami Śląska Wrocław. We Wrocławiu co trzeci to Ukrainiec więc brawo im za to.

 3. zagłoba sum mówi

  Gdzies musi byc kamyczek, który ruszy lawinę! Tzw. rząd dowcipnie nazywany „polskim” , skrajnie ANTYPOLSKI odpadek na posadzie prezydenta oraz (z małymi wyjątkami) knesejm i knesenat równieź wypad do Izraela lub na UPAdlinę!

 4. Dawid mówi

  Cieszy mnie ten baner niezmiernie.Szacunek dla kibiców Śląska

 5. Artur mówi

  Brawo kibice Śląska !!! Brawo WKS Śląsk !!! Brawo Wrocław !!!

  STOP UKRAINIZACJI POLSKI !!!

 6. M.K. mówi

  A nie lepiej było wywiesić transparent „Stop rusyfikacji Ukrainy”?

 7. Kamil mówi

  M.K-ooooo kolejny wolontariusz ukraiński się znalazł.
  Stop rusyfikacji ukrainy -a kogo to kurw@ obchodzi?
  Mowa jest o Naszym kraju Polsce a jak ciebie to tak boli to jedz do ukrow i sobie tam ich odrusyfikiwuj
  ..

 8. Agnieszka mówi

  W kibicach cała nadzieja! Brawo!

 9. bielec mówi

  Szczegolnie cieszy ze to Wroclaw. Znaczy – jest nadzieja.

 10. Małgorzata mówi

  Jestem torunianką ,brawo kibice,brawo rolnicy ,stop Ukranizacji Torunia

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.