PILNE! Kibice Śląska oddali hołd Lwowskim Orlętom! Teraz ścigają ich służby i pluje na nich ukraiński IPN. „To jest Lwów, nie Polska” [WIDEO]

Kibice Śląska Wrocław na Cmentarzy Orląt Lwowskich, 4 listopada 2018 / Fot. Facebook-Wielki Śląsk
5

11 listopada 2018 roku podczas Marszu Polski Niepodległej, którego czoło stanowili kibice Śląska Wrocław, Polacy wiele razy oddali hołd Lwowskim Orlętom – Ojcom Niepodległości. Jednak zanim wyruszył wrocławski marsz, kibice WKS udali się do Lwowa, by w 100. rocznicę wybuchu walk i bohaterskiej postawy Polaków broniących Małopolski Wschodniej, oddać należny hołd Lwowskim Orlętom. Zrobili to nad grobami lwowskich bohaterów, którzy w obronie Ojczyzny przelali hektolitry krwi, a o których w ostatnich dniach, ani na moment nie zająknęły się demoliberalne media. Teraz za miłość do Ojczyzny, polscy kibice są ścigani przez ukraińskie władze, a tamtejsze media oraz tzw. „ukraiński IPN” wylewają na nich wiadro pomyj.

Początkiem listopada, późną nocą, kilkunastoosobowa ekipa Śląska Wrocław udała się do wiecznie polskiego Lwowa. Zwiedzili miasto, w katedrze zmówili modlitwy, Polakom przywieźli dary, a następnie udali się na Cmentarz Orląt Lwowskich. Byli świetnie przygotowani. Trzy potężne banery. Pierwszy: z godłem Polski z okresu XX-lecia międzywojennego i napisem „WKS Śląsk Wrocław”. Drugi: „Orlęta Lwowskie, 100 lat to hasło polską odwagę rozsławia”. Trzeci: „Śląsk składa hołd dla Lwowa, duchowego miasta Wrocławia”. Przy czerwonym blasku rac, kibice Śląska wykrzyczeli donośne: „Cześć i chwała Bohaterom” oraz „Wrocław pamięta Lwowskie Orlęta”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wrocławscy kibice uczynili to, na co w 100. rocznicę wybuchu walk o Lwów, nie zdobyła się polska władza. Oddali należny hołd Lwowskim Orlętom, które kilka dni wcześniej, ukraińska rada obwodu lwowskiego, a także działające w tym obwodzie struktury administracji, polskich bohaterów nazwały „miejskimi szumowinami”. Władza rzekomo niepodległej Polski, nie zabrała w tej sprawie głosu, a nawet nie wybrała się na cmentarz polskich bohaterów, by złożyć symboliczną wiązankę i znicz.

Postawa polskich patriotów z Wrocławia nie mogła przypaść do gustu nienawidzącym polskości, zakompleksionym Ukraińcom.

Od kilku dni w ukraińskich mediach na wszelkie możliwe sposoby mówi się o postawie wrocławskich kibiców. Oczywiście, tylko w negatywnym świetle. Czytamy o wrocławskich „chuliganach”, „nawołujących do wojny polskich radykałach”… W sprawie wypowiedział się także przedstawiciel ukraińskiego instytutu pamięci: To jest Lwów, nie Polska. To jest cmentarz, a nie stadion. Polscy radykałowie nadal wykorzystują zmarłych w niepotrzebnych wojnach z sąsiadami – napisał szef ukraińskiego instytutu pamięci, Wołodymir Wjatrowycz.

Jak udało mi się ustalić, ukraińskie służby, we współpracy ze służbami polskimi próbują teraz ustalić personalia wrocławskich kibiców i pociągnąć ich do odpowiedzialności. Już dziś rozdzwoniły się telefony do wrocławskiego klubu z pytaniami o wyjazd kibiców do Lwowa. Oczywiście, jak to w środowisku kibicowskim, tego typu wyjazd był oddolną inicjatywą, w żaden sposób niezwiązaną z klubowymi władzami.

PRZECZYTAJ: „Rzeź wołyńska to antyukraińska propaganda!” Skandaliczna uchwała negująca rzeź wołyńską, a z Polaków czyniąca zbrodniarzy!

Jaki może być efekt antypolskiej łapanki? Mając na uwadze spolegliwość rządu Mateusza Morawieckiego wobec ukraińskiej, niewdzięcznej swołoczy, można się domyślać, że polskie służby będą wydawać wrocławskich kibiców, a Ukraińcy będą chcieli ich ukarać. Za co? Za przypomnienie historii o walecznych Lwowskich Orlętach oraz o fakcie, że Ukraińcy bez polskiej kultury, literatury i architektury, do dnia dzisiejszego mieszkaliby w drewnianych szałasach, a nie w wiecznie polskim, dostojnym, pięknym, zagrabionym Lwowie.

W dobie dynamicznej banderyzacji na Ukrainie i deprecjacji historii o Lwowskich Orlętach, za patriotyczną wrocławscy kibice winni otrzymać order zasługi. Problem w tym, że przy filobanderowskiej postawie polskich władz, są to tylko i wyłącznie złudne oczekiwania.

Przeczytaj także:

Orlęta Lwowskie. “Walczył dziadek obok wnuczki, ginął brat obok siostry” – A. i K. Żabierkowie

„Stosunki polsko-ukraińskie to obszar kompromitacji naszego państwa.” Wywiad z prof. Włodzimierzem Osadczym

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. alek56 mówi

  Czemu się dziwić. Na Ukrainie żądzą żydowscy oligarchowie. W Polsce żądzą żydowscy pachołkowie. Na Ukrainę eksportuje sie takich żydowskich „ekspertów” od okradania narodu jak prof. Balcerek i Pan Tik Tak, czyli sławny Nowaczek. Tacy „specjaliści” „doradzają” ukraińskm żydom jak sprawniej okraść Ukraińców z ich majątku. Sławcio pokaże jak budować dwa razy drożej aby połowa trafiła do luksemburskich funduszy, a Leszek doradzi jak zadłużyć ukraińców i oddać państwowe przedsiębiorstwa brukselskim spółkom żydowskich pociotków. Oto dzisiejsza Ukraina, scenariusz podobny jak w Polsce. Przejęcie mediów i ogłupianie kiepskimi serialami. A w tle rozmontowywanie ukrainy aby na zawsze była tylko źródłem tanich robotników.

 2. RescueBrain mówi

  1) Czy felieton z 12.11.2018 roku jest „nowszy” od felietonu z 13.11.2018?!
  2) Jacku! Dlaczego mój wcześniejszy post pod moim felietonem się NIE ukazał?

 3. 2tarcze185 mówi

  Ukraincy nie są przeciwko nam. Tam mieszają Rosjanie i Żydzi dlatego jest tak jak jest. Żydzi mają ogromne pieniądze. Wynajmują ukraińskich nacjonalistów by pilnowały żydowskich cmentarzy. W normalnych warunkach ci Ukraińcy pierwsi by roznieśli żydowskie przybytki ale bieda. Rosjanom i Żydom zależy by cała nasza nienawiść koncentrowała sie na Ukrach a nie na tych skur… co pociągają za sznurki zza kurtyny.

  1. Ada mówi

   Czy atakowani są za to, że pamiętali???
   Można być dobrze zdziwionym, że wobec pobytu u nas tylu Ukraińców, a także wobec finansowego zasilania Ukrainy nie wolno złożyć hołdu na grobach Lwowskich Orląt?, Walecznych Polaków? Nie wolno pamiętać?!!!!
   Skandal!

 4. Rafał mówi

  Piękna postawa śląskich kibiców. Jestem z nich dumny!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.