Brawo! Kapitan niemieckiego statku z „uchodźcami” aresztowana we włoskim porcie

Carola Rackete/ fot. twitter
11

Kapitan niemieckiego statku „Sea-Watch 3”, Carola Rackete, została aresztowana przez włoską policję po tym, jak dowodzony przez nią statek z 40 „uchodźcami” na pokładzie wpłynął do portu na Lampedusie pomimo zakazu wydanego przez włoski rząd. „Sea-Watch 3” omal nie staranował policyjnej motorówki próbującej zatrzymać statek. „Zatarasowaliśmy drogę temu statkowi, ale gdybyśmy nie zeszli w porę z jego kursu, „Sea-Watch 3” najprawdopodobniej by nas zniszczył” – poinformował włoski policjant.

Postępowanie Niemki dowodzącej statkiem „Sea-Watch 3″ skomentował na Twitterze włoski wicepremier i minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini. „Czy wydaje ci się 'aktem oporu’ ciężarówka, która nie zatrzymuje się w punkcie kontrolnym i przed patrolem policyjnym? NIE. Więc jeśli zmiażdży się łódź patrolową Guardia di Finanza na nadbrzeżu, jest to KRYMINAŁ. Kropka. Przestępcy” – napisał Salvini.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Włoska prokuratura zarzuca Rackete między innymi pomoc w nielegalnej migracji i naruszenie przepisów międzynarodowego prawa morza. Włoska agencja informacyjna Ansa poinformowała, że 31-letniej kapitan grozi od 3 do 10 lat więzienia za okazanie sprzeciwu wobec jednostki włoskiej marynarki wojennej albo użycie wobec niej siły. Organizacja Sea-Watch może zostać ukarana grzywną w wysokości 20 tysięcy euro.

Statek „Sea-Watch 3” przyjął na pokład 40 „uchodźców” u wybrzeży Libii i skierował się w stronę włoskich wód terytorialnych, żeby – jak zadeklarowała kapitan Rackete – bezpiecznie dowieźć ich do portu na wyspie Lampedusa. Włoska prokuratura poinformowała wcześniej, że nie udzieli pomocy w zejściu „uchodźców” z pokładu. Pomimo braku zgody ze strony włoskich władz, Rackete wpłynęła do portu. Po jej aresztowaniu statek został skonfiskowany. Kilka państw członkowskich UE, w tym Niemcy, zgłosiło gotowość przyjęcia migrantów nielegalnie wwiezionych przez „Sea-Watch 3” do włoskiego portu.

„Aresztowanie kapitan Sea-Watch 3 pokazuje niegodziwość włoskiego rządu i ujawnia dylemat europejskiej polityki uchodźczej” – skomentował przewodniczący niemieckich Zielonych Robert Habeck. Do sprawy odniósł się też przewodniczący Rady Kościoła Ewangelickiego w Niemczech, biskup Heinrich Bedford-Strohm, nazywając ją „hańbą dla Europy”. „Młoda kobieta została aresztowana w jednym z państw europejskich za to, że uratowała ludzkie życie i chciała bezpiecznie dostarczyć uratowanych na ląd. Jest to smutne i oburzające” – podkreślił bp Bedford-Strohm i dodał, że myślami i modlitwą jest przy kapitan Rackete.

Mój komentarz: W 2017 roku włoska prokuratura zdobyła dowody współpracy przemytników z organizacjami pozarządowymi przywożącymi „uchodźców” do Europy. Procedura ratowania rzekomych rozbitków u wybrzeży Libii wyglądała następująco: motorówka przemytników podpływała do statku, żeby poinformować o kolejnej dostawie imigrantów; następnie załoga podejmowała ich bezpośrednio z łodzi przemytników, po czym motorówka należąca do NGO holowała łodzie do wybrzeża Libii zwracając je przemytnikom.

Czy tak wyglądała sytuacja w przypadku „Sea-Watch 3”? Na zdjęciach  zamieszczonych w Internecie widać, że „uchodźcy” wwiezieni przez Rackete do portu w Lampedusie, to głównie młodzi mężczyźni.

Najprawdopodobniej mamy więc do czynienia z kolejna dostawą nielegalnych imigrantów do Europy przy pomocy przemytniczych gangów, które zarabiają krocie na tym procederze. Wszystko odbywa się pod wzniosłymi hasłami o ratowaniu życia i otwartości na różnorodność. W rzeczywistości trwa zalewanie Europy migrantami ekonomicznymi z Afryki, którzy lądują w obozach i koczowiskach, a następnie trafiają na garnuszek europejskiej opieki społecznej.

Wnioski są oczywiste: dopóki będzie to możliwe, dopóty imigranci będą przywożeni do Europy przez organizacje pozarządowe odbierające ich od przemytników u wybrzeży Libii. Aresztowanie Caroli Rackete to sygnał, że włoskie władze nie zamierzają dłużej tolerować przemytu ludzi na swoje terytorium. Oczywistym jest, że w związku z aresztowaniem Rackete lewica dostaje szału, ponieważ działania blokujące zalew Europy przez imigrantów z Afryki przeszkadzają w budowaniu multikulturowej utopii. Tym bardziej należy pochwalić działanie włoskiego rządu, prokuratury i policji. A Rackete powinna trafić za kratki. Bezkarność rozzuchwala.

Źródło informacji: dw.com, Twitter

Zobacz też:

Przyjęła syryjskich uchodźców do domu. Jeden z nich zgwałcił jej 14-letnią córkę.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Janusz I mówi

  Przypomniały jej się stare, dobre czasy, gdy panoszyli się i mordowali Włochów. 10 lat to minimum.

  1. piotr mówi

   forumdlazycia tradycji katolickiej Włoski policjant mówi, kim są imigranci przybywający do Europy.

 2. Hammurabi mówi

  Cały ten huczek na nic. Brawo to będzie można bić kiedy Włosi zaczną zatapiać te jednostki kiedy wtargną na ich wody terytorialne.

 3. jacek mówi

  statek powinien iść „na żyletki”, wtedy może by się nauczyli…

 4. Robert mówi

  To się będzie trzęsła tera jak Angela po wizycie Alzheimera

 5. Wojciech mówi

  W zachodniej prasie jest dużo zdjęć tej „kapitan”, robią z niej świętą. Oczy mnie raczej nie mylą, to żydówka.

 6. Dan mówi

  W dyby z babą i paradować ją nago po ulicach po wyspie.

 7. alojz mówi

  Amerykanie by to załatwili inaczej. Nadleciałby F16, zatopił statek w ramach walki z terroryzmem, a wywiad dostarczyłby niezbitych dowodów, że na pokładzie była broń masowego rażenia. Amerykanie są mądrzy. Bądźcie jak Amerykanie

 8. Robert mówi

  Niemiecki statek miłości przyjmuje różnych gości dla dobra czwartej rzeszy i całej ludzkości w Europie,żeby prześcignąć nieprześcignionego,usraelskiego szeryfa dla którego wszystkie wody płyną…I odchodzą……..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.