SKLEP-WPRAWO.PL

Brawo! Doktor Paweł Basiukiewicz wybrany „Osobowością Roku” w plebiscycie Polska Times

Paweł Basiukiewicz/ fot. Primula Clinic
12

Doktor Paweł Basiukiewicz, kardiolog i kierownik oddziału kowidowego w szpitalu w Grodzisku Mazowieckim, został wybrany „Osobowością Roku” w kategorii „Nauka” w wojewódzkim plebiscycie Polska Times. Basiukiewicz był nominowany za „odwagę w prezentowaniu danych medycznych popartych badaniami”.

Kandydatami w konkursie były osoby wskazane przez kolegium redakcyjne gazety i wybrane spośród nominacji zgłoszonych internetowo. Głosowanie było odpłatne i przebiegało za pomocą SMS-a lub tzw. KLIK-a oddanego na stronie wybranego serwisu. Trwało do 14 kwietnia do 10 czerwca 2021 roku. Wyniki ogłoszono 11 czerwca. Laureaci plebiscytu wojewódzkiego uzyskują awans do ogólnopolskiego Konkursu Plebiscytowego Osobowość Roku Polski 2020, którego zasady określać będzie osobny regulamin.

Doktor Basiukiewicz otrzymał 939 głosów i „zjadł” konkurencję. Dr hab. Sławomir Kalinowski z PAN, który uplasował się na drugim miejscu, otrzymał… 76 głosów. W plebiscycie brał też udział dr Paweł Grzesiowski (ten od wyciągów antykowidowych nad stolikami w restauracjach) i uzyskał poparcie zaledwie 27 głosujących. Nominację uzyskał za „objaśnianie przebiegu pandemii, dementowanie fałszywych informacji, a także udzielanie rzeszom czytelników precyzyjnych wyjaśnień związanych z COVID-19 i koronawirusem”. Jak widać, rzesze czytelników nie nagrodziły go swoimi głosami. I słusznie!

W plebiscycie brał udział także kolejny pandemiczny gwiazdor, czyli prof. Włodzimierz Gut, na którego oddano 1 (słownie: jeden) głos. Uzasadnieniem nominacji było „bezustanne informowanie o koronawirusie, dementowanie fake newsów, namawianie ludzi do szczepień i tłumaczenie, jak działają szczepionki”. Prof. Gut wiele razy popisał się opowiadając raz jedno, raz drugie, a potem jeszcze co innego. Wisienką na torcie było stwierdzenie, że niezaszczepieni pasożytują na zaszczepionych. Wyniki glosowania dobitnie pokazują, co głosujący sądzą o tego typu wypowiedziach.

W konkursowe szranki stanął też dr hab. Michał Bilewicz tropiący polski antysemityzm. Za co nominowano Bilewicza? Za badania nad uprzedzeniami społecznymi i walkę z mową nienawiści. Ile głosów otrzymał ów szermierz. Dwa! Tyle warte są jego zasługi dla nauki.

Lista kandydatów i wyniki TUTAJ.

Serdecznie gratulujemy doktorowi Basiukiewiczowi. Jako jeden z niewielu miał odwagę przeciwstawić się pandemicznej propagandzie i konsekwentnie wykazywał, że działania podjęte przez rząd są nie tylko nieskuteczne, ale wręcz szkodliwe. Basiukiewicz jest autorem raportu „Ani jednej łzy. Ochrona zdrowia w pandemii”, w którym zaapelował o odrzucenie strategii „ZeroCovid” i przyjęcie realistycznego założenia „akceptacji ryzyka” wskazując, że zastosowane przez władzę „lekarstwo” jest gorsze od choroby. Jest też sygnatariuszem listu otwartego ws. szczepień przeciw kowid, za co był wzywany do wyjaśnień przez Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej. Gdy Twitter zawiesił, a następnie zlikwidował konto doktora Basiukiewicza, nowe konto zostało w ekspresowym tempie odbudowane przez internautów i obecnie ma ponad 12 tys. obserwujących, a Basiukiewicz nadal publikuje na nim dane medyczne poparte badaniami, które demaskują pandemiczną propagandę serwowaną nam przez władzę, media głównego nurtu i takich „ekspertów” jak dr Grzesiowski i prof. Gut. Brawo!

Zobacz też:

Katarzyna TS: Królowie covida

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Misiek13 mówi

  Suoer madry czlowiek,tylko ze nikt go nie slucha mysle tu o rzadzacych,bo narod jakas czesc tak

 3. Ewa-Maria mówi

  Gratuluje za całokształt Jego dokonań. Za to że został doceniony jako fachowiec swojej dziedziny. Nie liczą się PANy czy inne Guty ,którym pokazano środkowy palec w tej kwestii idąc śladem jednej poślicy. Panu dr.Basiukiewiczowi życzę aby nie ustawał w swoich dokonaniach. Zdrowa i wytrwałości życzę .

 4. Ewela mówi

  Wspaniała wiadomość, Gratulacje.

 5. Wiolinka mówi

  Wspaniała wiadomość.Gratulacje.

 6. Rebih mówi

  „Polska Times”, jak widać, też potrafi zadziwić cnotą wymierającą: odwagą.

 7. Szczur mówi

  Co za czasy, że trzeba mieć odwagę, by głosić fakty.

 8. aster mówi

  Niezależnie od tego czy ktoś przełożył (przekłada) wajchę naszym zadaniem jest najlepiej publiczna eliminacja łajdaków którzy za tym stoją. Jest wina musi być kara bo zło nieukarane rozzuchwala złoczyńców. To kwestia sprawiedliwości.

 9. Pani M. mówi

  Chyba „osobliwością” roku. A widzieliście nagranie, na którym sam Basiukiewicz mówi, że poszedł na medycynę, bo na innych rzeczach jakoś się nie znał i, na studiach medycznych, udało mu się jakoś, jako słabemu studentowi, przecisnąć przez studia?

  To jest wasz guru. Kiepski, powiatowy lekarz jest dla was całą polską i międzynarodową akademią nauk:).

 10. Bogusław mówi

  Brawo, brawo, bravissimo!

  Pan doktor Basiukiewicz to święty człowiek! To męczennik, przyjmujący rany jak Chrystus na krzyżu, bo jak inaczej nazwać te rzucane bezczelnie przez wszystkich w niego drwiny z jego braku wiedzy? Powinien nie tylko dostać nagrodę, ale od razu powinien być kanonizowany. Gdyby w Watykanie nie mieszkał Szatan, to już by się to stało. A pani Katarzyna, święta kobieta i jego oblubienica, byłaby również wywyższona jako niepokalana dziewica!

 11. Marek Kiel mówi

  Zauważył ktoś, że Basiukiewicz na własnym koncie twittera (15.06.21r.) oświadcza, że swoim pacjentom zaleca szczepienie. Już nie mówi o jakimś preparacie modyfikującym nasze DNA – nadszedł czas zmian? Dalej buzujcie się jego fałszywą charyzmą. Przeraża to, gdzie my żyjemy.

 12. Bogusław mówi

  Dlaczego kasowane są komentarze? Nawet tutaj Mossad sięga już swoimi łapami?

 13. Jedrek mówi

  To fejkowe konto – ktoś się podszywa! Wiele taki kont utworzono, aby go dyskredytować.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.