Bosak w Zielonej Górze wzywa do odrzucenia Pakietu Mobilności UE. “Pakiet to wyraz protekcjonizmu zachodnich państw”

Fot. Sztab wyborczy #Bosak2020
0

Krzysztof Bosak podczas pobytu w rodzinnym mieście w Zielonej Górze wzywał do odrzucenia Pakietu Mobilności UE. W jego opinii to instrument służący do protekcjonizmu bogatszych państw zachodnich przed bardziej efektywną konkurencją z Polski.

Zdaniem kandydata na prezydenta pakiet mobilności to projekt, który ma na celu uniemożliwienie konkurencji polskich firm transportowych na rynkach zachodnich.

Pakiet mobilności to wyraz protekcjonizmu zachodnich państw Unii Europejskiej, w szczególności Niemiec i Francji, mający chronić rynek transportowy przed sprawniejszą, bardziej efektywną ekonomicznie polską konkurencją. Chcę wezwać polskie władze: rząd, pana prezydenta do bardzo zdecydowanych protestów przeciwko temu pakietowi i do skutecznego zablokowania go – apelował kandydat Konfederacji.

Krzysztof Bosak twierdzi, że jedynym celem Unii Europejskiej jest przejęcie wpływów finansowych.
Celem oczywiście jest położenie ręki na przychodach podatkowych z działalności gospodarczej, którą prowadzą przedsiębiorcy z polskiej branży transportowej w całej Europie – mówił.

Kandydat wzywał polski rząd i prezydenta do odważnych działań i zablokowania tych regulacji.
Nie wolno zgodzić się na wykoszenie naszych przedsiębiorców z europejskiego rynku, w tak prymitywny sposób jaki zaproponowali to eurokraci, to znaczy przez narzucanie obowiązkowych terminów meldowania się kierowców, meldowania ciężarówek – stwierdził.

Poseł przypominał również swoje stanowisko sprzed wielu lat, gdy wchodziliśmy do Unii Europejskiej.
Kiedy wchodziliśmy do UE ostrzegałem, że stracimy w ten sposób suwerenność w sprawach gospodarczych. W tej chwili widzimy, że kiedy Polacy okazują się bardziej konkurencyjni niż firmy z Europy Zachodniej ten swobodny przepływ usług jest podważany – mówił.

Podczas konferencji prasowej głos zabrał również poseł Konfederacji z Zielonej Góry Krystian Kamiński.
Pakiet mobilności ograniczy polskich przewoźników w transporcie międzynarodowym, a jesteśmy liderami przewozów (kabotażu) w Niemczech i we Francji. To całkowicie nieracjonalne, nieekonomiczne przepisy prowadzące do tego, aby polskie firmy wyrzucić z tego rynku! – mówił poseł, który przed zdobyciem mandatu przez wiele lat prowadził przedsiębiorstwo transportowe.

Głos zabrała także liderka Ruchu Narodowego w Zielonej Górze Beata Pachnik-Łodzińska.
W UE jest tyle regulacji, że prowadzenie działalności gospodarczej jest bardzo trudne. O ile inne państwa dbają o swoich przedsiębiorców, to nasza administracja wdraża tylko regulacje z UE – oceniła.

Fot. Sztab wyborczy #Bosak2020

Na którego z kandydatów oddasz głos w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

 • Krzysztof Bosak (34%, 6 104 Votes)
 • Szymon Hołownia (33%, 5 966 Votes)
 • Andrzej Duda (22%, 3 959 Votes)
 • Rafał Trzaskowski (6%, 1 161 Votes)
 • Marek Jakubiak (1%, 253 Votes)
 • Stanisław Żółtek (1%, 221 Votes)
 • Robert Biedroń (1%, 126 Votes)
 • Władysław Kosiniak-Kamysz (1%, 118 Votes)
 • Mirosław Piotrowski (1%, 111 Votes)
 • Paweł Tanajno (0%, 75 Votes)
 • Waldemar Witkowski (0%, 5 Votes)

Total Voters: 18 099

Loading ... Loading ...

Przeczytaj także:

Dr Wodarg w nowej publikacji: „Testy fałszywie ujemne są częstsze, a zdrowe osoby wysyłane na kwarantannę”. Mocne słowa o przyczynach pandemii

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.