Bosak przeciwny „podatkowi Belki”: „To zmora Polaków”

11

Krzysztof Bosak podczas ostatniego dnia swojego objazdu po kraju odwiedził Inowrocław, gdzie na konferencji prasowej opowiedział się przeciwko podatkowi od zysków kapitałowych. Według niego działa on antyrozwojowo.

Podatek Belki” jest zmorą zwykłych Polaków, którzy chcą mieć jakąś minimalną poduszkę finansową i odkładają sobie z tego, co zarobią środki, po to, żeby w razie utraty pracy czy jakichś większych wydatków konsumpcyjnych mieć zgromadzone na to oszczędności i nie zadłużać się – mówił kandydat. – „Podatek Belki”, jest również zmorą dla wszystkich drobnych inwestorów, którzy inwestują na rynku kapitałowym, dają swój kapitał na rozwój polskich przedsiębiorstw i próbują metodą umiejętnych decyzji inwestorskich osiągnąć jakiś zysk – dodawał.

Zwracał uwagę, że osoby otwierające lokaty i tak notują straty z powodu rosnącej inflacji, gdyż oprocentowanie lokat jest niższe, a dodatkowo muszą jeszcze odprowadzać podatek od zysków kapitałowych.
Jest to podatek szczególnie haniebny w sytuacji, gdy mamy wysoką inflację. Jeżeli ktoś rok temu założył lokatę to nawet bez podatku byłby stratny w stosunku do inflacji, a i tak musiał odprowadzić 19% podatek – stwierdził.

Kandydat Konfederacji wyliczał wszystkie wady tego podatku.
Zniechęca do oszczędzania, napędza trend konsumpcji ponad miarę i na kredyt, niszczy jakiekolwiek zainteresowanie Polaków, którzy mają oszczędności do próbowania swoich sił na rynku inwestycyjnym i przede wszystkim rodzi uzasadnione poczucie niesprawiedliwości – mówił.

Poseł postuluje, aby ustalić próg pobierania opłat z tytułu tego podatku. Nadal miałyby płacić go wyłącznie osoby i organizacje, które obracają dużą ilością kapitału.
Uważam, że powinien zostać ustanowiony próg w podatku Belki. Limit, poniżej którego tego podatku w ogóle się nie płaci. Jeżeli podatek od zysków kapitałowych ma jakiekolwiek uzasadnienie to u osób, które obracają naprawdę wielkim kapitałem. Zwykły polski obywatel, drobny inwestor, zwykły emeryt (…) tego podatku nie powinien odprowadzać – proponuje kandydat.

Przeczytaj także:

„Ukraińcy mordowali czym popadnie…” Wspomnienia Świadka Rzezi Wołyńskiej, Janiny Bednarskiej [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. piotr mówi

  „W 'bloku masońskim’ zawsze będziemy pariasami, gdyż jako Słowianie i katolicy stoimy na samym dnie”

 3. Tadzu mówi

  To przecież było hasło wyborcze za rządów AVS a było to hasło wyborcze PSL. Szczawik tylko kopiuje czyjeś hasła powiem tak NIE UDA CI SIĘ zwieść POLAKÓW!!!!!

  1. Zbigniew mówi

   no i slusznie, bo tylko obiecanki, aby dorwac sie do sprzedazy Polski

  2. Zbigniew mówi

   Wyborcow PO mozna sprzedawac, ale to tak trzeba robic, aby im sie wydawalo ze tez cos sprzedaja az stana sie drobnymi oszustami – te wszystkie niby polonusy z bylej sb

  3. Zbigniew mówi

   Czy ktos potrzebuje wyborcow PO, jako tania wyzyskiwana sile oszustw?

   Wymienie wyborcow PO na Ukraincow.

 4. Zbigniew mówi

  Czym rozni sie Dudus od Ciastkowskiego?

  1. Zbigniew mówi

   Po ogloszeniu veta usuneli pania Szydlo a teraz udaja innych niz PO – drobni kretacze.

 5. jacek mówi

  Bosakowi w Toruniu lewactwo poprzebijało opony w busie…

 6. Frank Drebin mówi

  Boże chroń Polskę przed takim prezydentem jak Bosak!

 7. MACIEJ mówi

  Korzenie mówią wprost
  Bosak = Jude

 8. Meg mówi

  Widzę, że tu na końcu kampanii nastąpił atak pisowców z jakimiś beznadziejnymi komentarzami

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.