Bosak prezentuje Pakiet dla Medyków: dodatki do wynagrodzeń i zakaz zwalniania z pracy za krytykę rządu [WIDEO]

Konfederacja/ fot. Twitter
7

We wtorek (14.04.2020) poseł Krzysztof Bosak zaprezentował Pakiet dla Medyków, czyli rozwiązania postulowane przez Konfederację w związku z sytuacją służby zdrowia podczas epidemii koronawirusa. Konfederacja domaga się, aby wszyscy lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni mieli zagwarantowane wysokiej jakości środki ochrony osobistej w wystarczającej ilości oraz regularne testy na koronawirusa.

Wśród postulatów znalazły się też wysokie dodatki do wynagrodzenia oraz zwolnienie z ZUS i PIT na czas epidemii, a także specjalne polisy ubezpieczeniowe na wypadek zachorowania lub śmierci. Konfederacja apeluje o wprowadzenie zakazu zwalniania z pracy za krytyczne wobec rządu i szpitali wypowiedzi w mediach.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Osoby, które są na pierwszym froncie walki z epidemią, często nie mają zabezpieczonych swoich podstawowych praw. Co więcej, jeśli zaczynają o tym mówić, grozi się im zwolnieniami z pracy i te zwolnienia wykonuje się. Mają zakaz wypowiadania się do mediów, mają zakaz informowania dziennikarzy o tym, jak naprawdę wyglądają warunki ich pracy – powiedział Krzysztof Bosak i podkreślił, że w porównaniu do innych krajów europejskich w Polsce jest najwyższy wskaźnik zakażeń koronawirusem wśród personelu medycznego, a obecne zasady pracy personelu medycznego nie są ustalane w zgodzie z zasadami bezpieczeństwa.

Bosak podkreślił, że przedstawione siedem punktów Pakietu dla Medyków zostało przygotowane po konsultacji z lekarzami i medykami, a Konfederacja będzie apelować podczas najbliższego posiedzenia Sejmu, żeby postulaty zostały uwzględnione przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

– Minister Szumowski ma bardzo dobre notowania społeczne i być może ten siódmy punkt jest odpowiedzią na pytanie, dlaczego tak dobre. Do społeczeństwa nie docierają negatywne informacje o tym, co rzeczywiście dzieje się w sektorze ochrony zdrowia – powiedział Bosak.

Źródło informacji i cytatów: Facebook

Zobacz tez:

D. Ścisłowski: Wszystkie zwierzęta są równe… Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej spod znaku Orwella

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Lolek mówi

  Szkoda tylko ze pan Bosak nie sprecyzował skąd weźmie pieniądze łatwo obiecywać.

  1. Teresa Maria mówi

   Duda też ciągle obiecuje gruszki na wierzbie, a nie dysponuje nawet naszymi podatkami.

 2. z-k mówi

  Panie Krzysztofie!! Do rzeczy. Nie powielaj pan roszczeniowych duperelnych destrukcji Grzegorzatej, Budki, Biedronia i Hołowni…,. różnych szczerbów, rabiejów i neumanów. Nie czas na to. Pilnuj 447 i podobnych, fundamentalnych spraw

  1. Zbyszek mówi

   Pan Bosak Zapomnial (chyba dzieki zonie), ze jest 3 strona a nie z PO ani z PiS, ktore stosuja z obydwu stron typowe oszustwo Koronowirusowe, jak zwykli kryminalisci i wiele firm.

 3. szalom mówi

  Nie idź tą drogą!! Nie idź bo to głupie. Każdy, nawet idiota, skleci codziennie takie „pakiety” trzy jeśli nie wydaje własnych pieniędzy. Wszyscy, a przede wszystkim obdarowani tymi pakietowymi dobrami, nie będą traktowali pana poważnie. i będą mieli rację.

 4. j-da mówi

  I niech każdy będzie muskularnym, wysokim brunetem……Jak dzieci k…..wa, jak dzieci

 5. Felek mówi

  Szkoda słów.
  Lepiej niech się wezmie ostro za robienie dzieci + ładna,mødra żona za 6-8 lat jest możliwosc.
  Teraz “strachy na lachy “.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.