Bosak o wyborczym okrągłym stole w Senacie: „Teatr! Nikomu nie zależy na tym, żeby się dogadać” [WIDEO]

spotkanie w Senacie/ fot. Twitter
3

We wtorek (19.05.2020) odbyły się w Senacie rozmowy tzw. wyborczego okrągłego stołu poświęcone pracom nad ustawą o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta RP. Spotkanie przedstawicieli klubów i kół parlamentarnych odbyło się z inicjatywy marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Z ramienia Konfederacji w rozmowach uczestniczyli: Krzysztof Bosak i Janusz Korwin-Mikke.

Rozmowy trwały ok. 1,5 godziny i nie przyniosły żadnego rozstrzygnięcia. Komentując to spotkanie Krzysztof Bosak określił je jako teatr, w którym nikomu nie zależy na tym, żeby się dogadać w tej kryzysowej sytuacji. Rzeczywistym celem jest natomiast odgrywanie spektaklu przed wyborcami. PiS udaje, że w trosce o Polskę jest gotów do kompromisu. PO udaje, że jest poważnym partnerem w rozmowach. Nic z tego nie wynika poza odgrywaniem mężów stanu przez osoby, które nimi nie są.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Konfederacja apeluje do Senatu o jak najszybsze przesłanie ustawy do Sejmu. Nie ma sensu ciągnąć spektaklu, który i tak zakończy się odrzuceniem wszystkich poprawek opozycji. Bosak podkreślił, że obecnie tkwimy w próżni prawnej, z której jak najszybciej trzeba wyjść dla dobra państwa.

– My jesteśmy przyzwyczajeni do ostrej rywalizacji na nierównych warunkach. Mam wrażenie, że te inne partie polityczne, gdy coś im nie pasuje, robią z siebie męczenników, opowiadają o końcu demokracji. Z jednej strony gadanie, że prezydent nie będzie miał legitymacji, z drugiej strony Marek Suski dogadujący, ze wybory w ogóle się nie odbędą jak opozycja będzie blokować. Dziecinada – podsumował Bosak.

Krzysztof Bosak po okrągłym stole w Senacie ws. ustawy wyborczej!

Posted by Konfederacja on Tuesday, May 19, 2020

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Niech Sasin zapłaci z własnej kieszeni! Konfederacja przygotowała pozew ws. bezprawnego druku kart wyborczych [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. On mówi

    Panie Bosak juz raz sie dogadali w 1989 roku przy okraglym stole i tego skutki mamy do dziś.

  2. Stanislaw mówi

    Dlaczego vidio jest zatrzymane :sory this video could not be played. ????

  3. BP mówi

    Może się mylę , ale cały sejm to teatr. I tak „zagrają” jak im korporacje każą. Czy jeden raz głosowali nie wiedząc za czym głosują???????????? Guru kazał, a oni – posłuszne bezwolne marionetki go słuchają. Przypomnijcie mi głosowanie, kiedy członkowie w większości sprzeciwili się decyzji wodza.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.