Bosak o głosowaniu przegranym przez PiS: „Kolejna odsłona chaosu w obozie rządzącym” [WIDEO]

Krzysztof Bosak i Grzegorz Braun/ fot. screen
7

– Jesteśmy tuż po głosowaniu, podczas którego Prawo i Sprawiedliwość nie zdołało wprowadzić do porządku obrad zmian w kodeksie wyborczym umożliwiających 100-procentowe głosowanie korespondencyjne. Paradoksalnie stało się to w wyniku wirtualnych obrad Sejmu i głosowań internetowych – powiedział poseł Konfederacji Krzysztof Bosak podczas konferencji prasowej w Sejmie w poniedziałek (6.04.2020). Podkreślił, że jest to kolejna odsłona chaosu w obozie rządzącym po tym, jak wicepremier Jarosław Gowin złożył dymisję.

ZOBACZ: PiS przegrywa głosowanie! Sejm nie będzie rozpatrywał projektu ustawy o zmianach w kodeksie wyborczym

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bosak wskazał, że zamiast zajmować się ratowaniem polskiej gospodarki rządzący zajmują się przepychankami politycznymi we własnym obozie, co już doprowadziło do dymisji Gowina. Podkreślił, że Konfederacja jest przeciwna przeprowadzeniu wyborów wyłącznie w formie korespondencyjnej i do tego w szczycie epidemii koronawirusa. Przypomniał, że taka forma głosowania nie była jeszcze w Polsce testowana, a Poczta Polska nie jest do tego przygotowana, o czym świadczy odwołanie dotychczasowego prezesa tej instytucji i zastąpienie go dotychczasowym wiceministrem obrony narodowej.

– Wybory prezydenckie, wybory głowy państwa, bez względu na to, kto to będzie, muszą być przeprowadzone w atmosferze dobrej organizacji, minimalnego konsensusu co do procedury wyborczej, przejrzystości, powagi i troski o bezpieczeństwo obywateli, a nie troski o wynik jednego kandydata – powiedział Bosak i podkreślił, że Konfederacja oczekuje przesunięcia terminu wyborów w oparciu o obowiązujące przepisy konstytucyjne.

– Zmierzamy w stronę katastrofy gospodarczej, jeśli obecne rygory miałyby eskalować lub zostać utrzymane w obecnym kształcie – stwierdził poseł Grzegorz Braun. Wskazał też na postępujący stan dezorganizacji prac Sejmu. – To jest autokompromitacja władz Rzeczypospolitej. Lękamy się eskalacji tych praktyk – powiedział.

Źródło informacji i cytatów: Facebook

Braun ostro w Sejmie: „Nie ma już kondominium pod żydowskim zarządem powierniczym, ale pod żydowsko-amerykańskim”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Felek mówi

  Siedz w domu, idziesz do sklepu ubierz maseczkę,itd.
  Żalic się ze nie wolno wyjechac do lasu.
  Po wyborach cieszyłem się ze Bosak wygrał. Na pewno nie wygra wyboròw ponieważ jest otoczony złymi doradcami.
  Powinien zrobic rotacje,tak jak Prez.Trump, ktòry zrobił to wielokrotnie. Popularnosc jego 60% . Geniusz polityczny.

 2. WOJCIECH mówi

  Bosak, mordeczko! to ty wygrasz te wybory!

 3. Frank Drebin mówi

  PILNE! Poseł kąfedracji Grzegorz Braun ujawnia! Zakaz wstępu do lasu dlatego że mają tam lądować ŻYDZI!!!

  1. bb mówi

   Żebyś się nie zdziwił. Już raz wyśmiewano się że na Mazurach lądowali Talibowie. I co? Dwa miesiące temu ktoś by Ci powiedział że w Polsce i na świecie będzie taka sytuacja jak teraz z tym wirusem (ludzie pozamykani w domach itp.) I co pewnie powiesz że byś w to uwierzył że tak będzie.

  2. Felek mówi

   A może zbieranie grzybkòw, jagody,maliny, polowanie,itd.
   Po tym “hassaniu” po lesie, wódeczka,wytłumacz całej grupie aby przy toastach “hlaśniem bo uśniem “ trzymali dystans 2 metry od siebie?

 4. Antyparch mówi

  Konfederacja jak Jabbik,w objeciach zydokomuny liberalow,pedalow,masonow.

 5. Antyparch mówi

  Jak pan Braun swoje wypowiedzi potwierdzi zdjeciami bunkrow z zydami pod Warszawa to mu uwierze. Na razie nie komentuje jego wypowiedzi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.