Bosak o apelu Cejrowskiego i Godek ws. negocjacji z PAD: „Polityczna naiwność. Obóz rządzący jest niewiarygodny” [WIDEO]

Krzysztof Bosak/ fot. screen
18

We wtorek (30.06.2020) poseł Konfederacji Krzysztof Bosak był gościem Mediów Narodowych. Jednym z tematów rozmowy był apel Wojciecha Cejrowskiego i Kai Godek o rozpoczęcie negocjacji z prezydentem Andrzejem Dudą w sprawie udzielenia mu poparcia przez Konfederację w II turze w zamian za przyjęcie np. ustawy Zatrzymaj Aborcję.

Bosak słusznie określił ten pomysł jako polityczną naiwność i punkt po punkcie wyjaśnił, dlaczego byłby to pomysł samobójczy. Warto z uwagą wysłuchać tego wyjaśnienia zamiast atakować liderów Konfederacji tak jak obecnie robi to Cejrowski, który zamieścił na Twitterze następujący wpis: „Tchórze. Nie chcą negocjować z oszustami, to po jaką cholerę są w polityce? Naród wynajmuje polityków do negocjacji: z patologicznym oszustem Putinem, PiSem, UE. Na zlecenie Narodu polityk ma skoczyć do szamba i załatwić. Jeśli ktoś nie chce, nie powinien naciągać Narodu na głosy”. Co na to Krzysztof Bosak? (patrz: od 17 min. nagrania)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Po pierwsze – nie da się zmienić prawa w dwa tygodnie, jeśli nie kontroluje się Senatu, który może przetrzymać ustawę przez miesiąc. To oznacza, że nie ma możliwości „skoczyć do szamba i załatwić”. Jedyne, co ewentualnie można uzyskać to obietnicę, która nie zostanie zrealizowana.

Po drugie – nie ma woli do takich negocjacji po stronie ekipy rządzącej. Gdyby taka wola była, emisariusze od prezydenta Dudy już dawno zgłosiliby się do Konfederacji z propozycją rozmów.

Po trzecie – obóz rządzący jest skrajnie niewiarygodny. Wszystkie sensowne projekty konserwatywne albo są odrzucane, albo lądują w sejmowej zamrażarce. Jest to długookresowa strategia i nic nie wskazuje na to, żeby obecnie miała się zmienić.

Po czwarte – odpowiedzialność i inicjatywa leży po stronie tych, którzy walczą o wygraną w drugiej turze. Konfederacja nie powinna ustawiać się w roli petenta, bo nie będzie postrzegana przez wyborców jako ugrupowanie, które ma swoja podmiotowość, lecz jako przystawka PiS-u lub Platformy.

Po piąte – propozycja Konfederacji, żeby rozpocząć w tej chwili jakiekolwiek negocjacje, zostałaby propagandowo wykorzystana przez prorządowe media w kampanii wyborczej na rzecz PAD. Wyborcy dostaliby przekaz, że Konfederacja popiera PiS. Taki byłby jedyny przekaz medialny i nikt nie wchodziłby w szczegóły, o co tak naprawdę chodzi.

Podsumowanie: jeżeli druga strona jest niewiarygodna, to trzeba zachować zdrowy dystans dla higieny polityczno-moralnej i własnej elementarnej wiarygodności. Jeżeli chce się negocjować, to trzeba roztropnie dobrać moment. To musi być moment, w którym można coś realnie ugrać. Jeżeli w wyniku najbliższych wyborów parlamentarnych Konfederacja wprowadzi do Sejmu kilkudziesięciu posłów, a PiS utraci większość, to wtedy można usiąść do stołu rozmów, żeby wytargować realne ustępstwa.

Od siebie dodam, że PiS prędzej usiądzie do rozmów z Lewicą niż z Konfederacją. Niech więc Wojciech Cejrowski przemyśli swoje nawoływanie do samobójczej szarży i przestanie robić wyborcom Konfederacji wodę z mózgu.

Źródło informacji: YouTube

Zobacz też:

Katarzyna TS: Nie siadać do gry z szulerami!

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jan mówi

  Brawo Panie Krzysztofie!
  I drobna prośba: proszę kończyć każde wystąpienie słowami „Poza tym uważam, że Ustawa STOP 447 powinna zostać uchwalona”.

 2. Hammurabi mówi

  Patrzcie państwo! Taki „młody i nieopierzony, taki chłoptaś” a do rzeczy prawi! Jak wytrawny polityczny gracz, potrafiący planować ruchy na kilka kroków w przód.
  Brawo!
  Nie zmarnowałem swego głosu oddając go na jego kandydaturę.
  Jednak brakuje mi w oficjalnych wystąpieniach (być może coś się dzieje nieoficjalnie co daj Panie Boże) propozycji rozmów z ludźmi znanych ze swoich propolskich poglądów.
  Jestem naiwny?
  Przecież zgoda buduje! Czy nie można odłożyć wzajemnych animozji, pretensji i zwykłych niechęci na ołtarzu porozumienia?
  Przecież są wartości uniwersalne z którymi każdy normalny i prawy Polak się identyfikuje! Forsowanie swoich wizji i oczekiwań zawsze spowoduje w najlepszym wypadku niesnaski.
  Pod felietonem o „szulerach” napisałem: „Przykro mi to stwierdzić, jednak pan Cejrowski jasno pokazał, że nie bardzo przemawia do niego polska rzeczywistość, podobnie pani Godek”.
  Podtrzymuję swoją tezę.
  Trzeba się dogadać i stworzyć wspólny front przeciwko lewactwu nawet, jeśli by to wymagało ograniczenia, bądź odłożenia w czasie swoich idei. Bez tego skończy się na słowach.
  Trzeba w końcu zacząć się uczyć od naszych śmiertelnych wrogów.

  1. Meg mówi

   Dokładnie!

 3. Anna mówi

  Kochani zastanówcie się, dlaczego PiS umożliwiło zarejestrowanie nowych kandydatów do wyborów prezydenckich? Trzaskowski został zarejestrowany za zgodą PiS-u, które przecież samo uchwaliło nowelizację ustawy odnośnie wyborów prezydenckich umożliwajacą rejestrację nowych kandydatów. Dlaczego? Bo z badań, wynikało, że do II tury wejdzie Hołownia albo Bosak, a Kidawa na 100% nie miała szans.
  II tura z Bosakiem, albo nawet z Hołownią oznaczała rozbicie układu PiS-PO.
  Dlatego dla PiS-u jest lepszy Trzaskowski, nawet gdyby wygrał wybory, bo tęczowy Trzaskowski to wciąż POPiS.

  1. Meg mówi

   Twój komentarz daje do myślenia. Niestety ale Duda wcale nie brzydzi się żadnym lewactwem, sam jest do reszty zdemoralizowany, choć taki miły i porządny się wielu wydaje. Dla mnie jest przerażający, choć to na niego zagłosuję bo ukryta zgnilizna jest mniej demoralizująca dla społeczeństwa niż jawna.

 4. Grzegorz mówi

  Pan Cejrowski na polityce się zna, jak, za przeproszeniem, świnia na gwiazdach. Sam niech idzie do polityki i skacze do szamba, jeśli tak uważa, że to na tym polega. Jeśli ma rację, to sukces gwarantowany. Daj dobry przykład Panie Cejrowski.

 5. z-k mówi

  Pani Godek z Cejrowskim nie wiedzą co mówią. Ruszenie teraz sprawy „stop aborcji” to wspaniały prezent Trzaskowskiemu, Budce i Merkel i całemu układowi prusko-żydo-masońskiemu. Niech każdy wyborca Bosaka zagłosuje jak zechce ale Duda wydaje się mniejszym złem.

  1. Felek mówi

   Pan Cejrowski ma rację, jako Katolik,co jest najeażniejsze LUDZKIE ŻYCIE . Problem K. Bosaka polega że ma 2 pełnych pychy pomagierów.
   Po przegranej zamiast oznajmic zostawiamy decyzję dla pana Bosaka czy będzie negocjował z Prez. Dudø.
   Tych 2 ( brodaty “gęgała “, I “fircyk “ nielubiøcy kobiet) orzekli, w żadnym wypadku nie ma negocjaci itp
   Pan Bosak na złych doradców, zachowujø się jakby oni ubiegali się o stanowisko na Prez. Polski.

  2. Cyprian mówi

   Wolę ludzi pysznych i zarozumiałych bo są najczęściej piekielnie inteligentni w przeciwieństwie do zakompleksionych i zawistnych bolków i felków

  3. Felek mówi

   Uważaj bo pycha zgubiła Lucyfera, który jest bardzo “piekielnie “inteligently.

 6. Meg mówi

  Doskonały artykuł, idealnie wypunktowane. Bardzo dobry ruch Konfederacji.

 7. Jacek Wójcikiewicz mówi

  W drugiej turze Musimy głosować na Dudę,tego wymaga polska racja stanu.Każdy mądry Polak,a tym bardziej endek powinien to rozumieć.Wiemy co reprezentuje sobą lewak,oszust i szkodnik Trzaskowski,a co prezydent Duda.Bądźmy realistami i patrzmy na dobro Polski.Myślę,że mądremu dość.

  1. zawsze PRAWY mówi

   A co zrobił dobrego Duda dla Polski? Czy poparł projekt ustawy STOP447? Czy Duda wziął udział w Marszu Niepodległości wraz z setkami tysięcy polskich patriotów? Nigdy nie miał czasu! Ale miał czas, aby z żydami palić świece chanukowe w pałacu prezydenckim! Miał czas i ochotę na zaproszenie aktywistów z LGBT do pałacu prezydenckiego! Duda i Trzaskowski to lewactwo z POPiS-u!
   Lepiej zostać w domu niż głosować na zdrajców!

  2. Aaron mówi

   Głosujcie koniecznie na Dudę bo obiecał nam 300 miliardów dolarów

 8. Frank Drebin mówi

  Co do wiarygodności, czy Kysio Bosak dostawał wpier..ol na marszu niepodległości? Nie, on wtedy tańcował w TVN.

  1. antyPOPiS mówi

   @Frank_, co do tępej PiSiej propagandy jaką prezentujesz, bzdurzenie pod wasalski gest Bąkiewicza, dowodzi że trolujesz tu etatowo. Bąkiewicz to kolejny matoł liczący na kacaPiSką karierę a’la andruszkiewicz, który dowodzi że Warszawski Marsz Niepodległości PiSia mafia próbowała/przejęła ..nie przypadkowo…

 9. Cyprian mówi

  Szanowna Pani. Komentarz do textu to święta prawda. Pozdrawiam

 10. Gość 15 mówi

  Prawdziwy ruski agent. Zadanie trepy wykonane

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.