„Bon turystyczny to pole do nadużyć”. Konfederacja o absurdach rządowego projektu wsparcia turystyki [WIDEO]

Jakub Kulesza/ fot. screen
2
SKLEP-WPRAWO.PL

Podczas poniedziałkowej (3.08.2020) konferencji prasowej w Sejmie Konfederacja przedstawiła ocenę rządowego programu wsparcia turystyki, czyli bonu turystycznego. Zamiast obniżyć VAT dla branży turystycznej i podnieść kwotę wolną od podatku, tak jak robi się w innych krajach, polski rząd wprowadził biurokratyczny model, który wygeneruje dodatkowe koszty i spowoduje ogromną skalę nadużyć.

Poseł Jakub Kulesza wskazał, że już w tej chwili pojawiają się w serwisach internetowych oferty sprzedaży bonu po niższych cenach niż ta, na którą opiewa. – Absurdów będzie co nie miara. Już widzę oczami wyobraźni serwisy internetowe, które będą pomagać w pośrednictwie oraz giełdy bonów niczym giełdy bitcoinów, a jedyne rozwiązanie na załatanie biurokratycznego systemu to jeszcze większa biurokracja – powiedział Kulesza. Przypomniał też, że wicepremier Jadwiga Emilewicz zapowiedziała zmianę programu 500+ na wzór bonu turystycznego, a więc bon zamiast gotówki. 

Dyrektor biura koła poselskiego Konfederacji Włodzimierz Skalik podkreślił, że system rejestracji w tym programie jest na tyle skomplikowany, iż część rodzin nie poradzi sobie z nim bez fachowego doradztwa. – Jakub Kulesza musiał poświęcić kilkadziesiąt minut żeby rozwiązać łamigłówki związane z bonem turystycznym, a przecież to świetny informatyk, znakomicie znający systemy i programy informatyczne. Bardzo wielu rodziców z powodu skomplikowania tego systemu nie skorzysta z bonu! – powiedział Skalik.

Politycy Konfederacji zaapelowali do rządu o wprowadzanie prostych rozwiązań, takich jak obniżka podatku VAT, zamiast skomplikowanych procedur biurokratycznych generujących dodatkowe koszty i prowadzących do nadużyć.

Źródło informacji: Twitter, YouTube

Zobacz też:

„Departament Stanu w roli ochroniarza żydowskich szantażystów”. Konfederacja o raporcie do ustawy 447 [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Karol mówi

    Kulesza nie bredź ,jak sie okazało wasza niechęć do Polski pod „wodzą” ogłupiałego Korwina osiągnęła Himalaje.zróbcie coś pozytecznego dla Polski bo na razie tylko jątrzycie.Ja pokładałem w Was nadzieje i zwiodłem się srodze.

  2. ziemianka mówi

    Jeśli PiS rozwali program 500+, to za trzy lata będzie koniec tej formacji.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.