Bomba w budynku UAM? Ewakuacja podczas inauguracji roku akademickiego

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu/ fot. poznan.dlastudenta.pl
1

Uroczystość inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu została przerwana z powodu informacji o podłożeniu bomby w budynku. Do wydarzenia doszło podczas przemówienia obecnego na uroczystości wicepremiera Jarosława Gowina. Rektor UAM prof. Andrzej Lesicki poinformował, że z powodu sygnału o podłożeniu ładunku wybuchowego, zmuszony jest przerwać uroczystość.

„Panie premierze, bardzo przepraszam, ale zmuszony jestem przerwać pańskie wystąpienie, jako że służby ochrony państwa informują nas o sygnale o podłożeniu bomby. To oczywiście jest kawał, jaki ktoś brzydki zrobił, ale oczekują od nas opuszczenia auli, przerwania uroczystości. Cóż mam zrobić, panie premierze. Takie są przepisy, które wymagają sprawdzenia tej sali. Proszę wszystkich o spokój. Dziękuje panu premierowi i przepraszam za smutną wiadomość” – powiedział rektor.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział PAP, że służby zadecydowały o ewakuacji obiektu. Policja nie chciała jednak ujawnić informacji, kiedy i do kogo wpłynęło zawiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego. „Na tym etapie nie udzielamy szerszych informacji” – wyjaśnił Borowiak.

Źródło informacji i cytatów: pap

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.