Błaszczak wicepremierem. „Zrobię wszystko, by godnie zastąpić w rządzie Jarosława Kaczyńskiego”

Mariusz Błaszczak/ fot. screen
15

Prezydent Andrzej Duda zatwierdził w środę (22.06.2022) zmiany w rządzie. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak został powołany na funkcję wicepremiera. Agnieszka Ścigaj, Włodzimierz Tomaszewski i Zbigniew Hoffmann zostali powołani na funkcje ministrów-członków Rady Ministrów.

Błaszczak został powołany na urząd wicepremiera po tym jak z funkcji ustąpił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. W wywiadzie dla PAP Kaczyński mówił, że odszedłby z rządu już kilka miesięcy temu, gdyby nie wybuch wojny na Ukrainie. Kaczyński ma teraz skupić się na działalności partyjnej. Jak zapowiadał prezes PiS, Błaszczak pokieruje też Komitetem ds. bezpieczeństwa.
To jest całkowicie naturalna decyzja. Mamy wojnę, a on jest ministrem obrony, więc w tej szczególnej sytuacji w jakiej jesteśmy, takie połączenie ma bardzo duże zalety – powiedział Kaczyński. Tymczasem Andrzej Duda tak skomentował powołanie Błaszczaka na funkcję wicepremiera:
Mogę śmiało powiedzieć, że pod tą propozycją podpisywałem się dwoma rękami. Mało jest dzisiaj w łonie Zjednoczonej Prawicy osób o takim doświadczeniu w dziedzinie bezpieczeństwa jak pan minister Mariusz Błaszczak, który od lat prowadzi sprawy polskiej obronności.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ponadto Andrzej Duda powołał na funkcję ministra-członka Rady Ministrów Zbigniewa Hoffmanna – posła PiS, zastępcę szefa KPRM i sekretarza Komitetu ds. bezpieczeństwa. Według Kaczyńskiego, Hoffmannowi ma podlegać bieżący nadzór nad Komitetem. Posłanka koła Polskie Sprawy Agnieszka Ścigaj została powołana na funkcję ministra-członka Rady Ministrów. Funkcję ministra-członka Rady Ministrów objął także poseł PiS Włodzimierz Tomaszewski, wywodzący się z Partii Republikańskiej. Tomaszewski zajął miejsce Michała Cieślaka, który niedawno zrezygnował z funkcji ministra w związku z incydentem na poczcie w Pacanowie.

– Bardzo się cieszę, że zmiany, które następują w rządzie, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów są realizowane konsekwentnie, szybki i są powoływane nowe osoby, które będą wykonywały bardzo ważne zadania. Bardzo się również cieszę z tego, że następuje szybkie zastępstwo na urzędzie wiceprezesa Rady Ministrów odpowiedzialnego za bezpieczeństwo, szefa komitetu ds. bezpieczeństwa. Już pięć dni po odwołaniu i ustąpieniu pana premiera Jarosława Kaczyńskiego jest pan minister Mariusz Błaszczak. Bardzo dziękuję panie premierze za ten wybór – tymi słowami zmiany w rządzie skomentował prezydent.

Źródło informacji: PAP, DGP

Przeczytaj także:

P. Krzemiński: Zaszczuć piłkarza!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Szczur mówi

  Zmiany? Jakie kurwa zmiany? Przecież i tak wszyscy wiedzą, że PiSowcy, jak jeden mąż, podporządkowani są Jarosławowi. Takie bzdury można wciskać UE, a nie Polakom.

 2. MAREK mówi

  Słowa PAD – Judy wychowanka „Unii Wolności” Geremka zgodnie z prawdą powinny brzmieć tak:

  Mogę śmiało powiedzieć, że pod tą propozycją podpisywałem się dwoma rękami. Mało jest dzisiaj w łonie Zjednoczonej Lewicy osób o takim doświadczeniu w dziedzinie służenia i dbania o interesy wrogich Polakom nacji i instytucji oraz stwarzania niebezpieczeństwa dla Polaków jak pan minister Mariusz Błaszczak, który od lat prowadzi sprawy polskiej bezbronności.

 3. gość mówi

  Kaczyński, jaką wojnę mamy! Jaką wojnę mamy do …nędzy! To nie nasza wojna! A jak uważasz że wojna jest twoja – to w kamasze i na pierwszą linię frontu! Przynajmniej Polacy odetchną z ulgą jeśli nie wrócisz!

 4. Ewa-Maria mówi

  ’Odszedł ’ jeden a fuchy podostawało kilku kolesi. Mówi się o powrocie tego nie Polaka Kościńskiego. No cóż 'Syn marnotrawny’ powrócił na ojczyzny łono. Czy Polska kiedykolwiek uwolni się od zdrajców ojczyzny.

 5. Ewa-Maria mówi

  Moje zdanie jest podobne. To nie jest nasza wojna. Oni w kamasze nie muszą. Poszło już z Polski uzbrojenie za grube miliony dolarów. Polacy liczą każdy grosz ze względu galopującej inflacji a ta banda zdrajców dozbraja UPAine.

 6. Ewa-Maria mówi

  SZCZUR: nie tylko Jarosławowi a teraz i Brukseli. 'Zafundował’ nam to zdrajca Morawiecki.

 7. Egil mówi

  Miliardy. Duda mówil o dwóch miliardach dolarów.

 8. Magda mówi

  Zrobię wszystko… co mi powie Jarosław.

 9. Rebih mówi

  Kaczyński w rządzie i tak nic nie robił poza reprezentowaniem interesów swoich zwierzchników (np. nagłe wyprowadzenie pieniędzy na Abramsy, tak jakby dostał SMS-a „Abramsy kup!”).
  Teraz Kaczyński uciekł, by z tronu prezesa partii obiecywać naiwnym gruszki na wierzbie i udawać, że z wywołaną przez rząd katastrofą nie ma nic wspólnego.

 10. anonim mówi

  Pan plastelinka z usteczkami złożonymi do robienia politycznego loda. To mistrz patetycznej nowomowy, czyli pi..a o wszystkim i o niczym. Największy lizus spośrod wazelliniarzy kacyków z otoczenia żoliborskiego kurdupla. Kłamca i manipulator, który może zasiadać w jedenej ławce z szechterem od gadzinówki gw.

 11. W K mówi

  Na Błaszczaku zawiodłem się o tyle, że Błaszczak nie pojechał na wschód, razem z legionem Adama Słomki, walczyć o niepodległą Ukrainę.

 12. Rebih mówi

  „Mamy wojnę” – mówi Kaczyński. Tej lewackiej kanalii myli się już rzeczywistość i marzenia.

 13. abcdefg mówi

  Jak bydlak i złoczyńca może godnie zastąpić bydlaka i złoczyńcę?

 14. cccpsucks! mówi

  jaką wojnę, ty krzywym hoojem robiony pederasto?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.