Biskup z Syrii nie zostawia suchej nitki na episkopacie i opozycji: „Jeśli chcecie pomóc, to pomóżcie zabezpieczyć pokój w tych krajach”.

"Niemcy ściągnęli do siebie terrorystów"

Fot. Youtube
9
SKLEP-WPRAWO.PL

Trzy dni temu na antenie Telewizji Trwam toczyła się dyskusja na temat kryzysu migracyjnego i zalewu islamskiego Europy. W rozmowie brał udział syryjski biskup Antoine Chbeir, ordynariusz diecezji Latakia, który bez ogródek skomentował niemiecką politykę w kwestii przyjmowania rzekomych „uchodźców”. Kogo jak kogo, ale w kwestii przyjmowania imigrantów, w pierwszej kolejności winniśmy się radzić biskupa syryjskiego, a nie zamkniętych w pięknych pałacach abp. Stanisława Gądeckiego, kard. Kazimerza Nycza, ks. Kazimierza Sowę czy o. Macieja Ziębę. Co dokładnie podczas „Rozmów Niedokończonych” powiedział bp Chbeir?

To nie była jakaś działalność charytatywna. Robili na tym swój własny interes. Pamiętam jak w 1997 r., kiedy gościliśmy niemieckiego biskupa w Libanie, pytałem o sytuację w Niemczech. Mówił, że sytuacja we wschodnich Niemczech jest okropna. Wszystko powinno być odbudowane. (…) to czego Niemcy potrzebują, to są ręce do pracy. Dlatego było to wołanie o przyjście uchodźców – tłumaczy biskup.

Dopiero potem zrozumieli (…) że zamiast ściągnąć siłę roboczą, ściągnęli do siebie również terrorystów. Potwierdziły to również inne ataki w Europie. Świat Zachodu nawet pomimo zamachów z 11 września, (…) nie rozumie i nie chce zrozumieć, że wielu ludzi nie jest w stanie się zintegrować ze społeczeństwem zachodnim. Nie mówię tylko o muzułmanach. Również chrześcijanie nie są w stanie się zintegrować w waszym społeczeństwie – wyjaśniał.

Nie jest w naszym interesie, aby wyczyścić kraj z mieszkańców. To nie jest w naszym interesie. Jeśli chcecie państwo pomóc, to pomóżcie zabezpieczyć pokój w tych krajach. Nie będziemy wtedy potrzebować pomocy humanitarnej. Dlatego jest ten bardzo trudny problem z akceptacją uchodźców w innych państwach – oświadczył biskup.

ZOBACZ NAGRANIE (KLIK): „Jak mądrze pomagać uchodźcom?” Rozmowy Niedokończone

Źródło: radiomaryja.pl, youtube.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Niko mówi

  Taka jest prawda,ale cwaniacy robia biznes.Caritas z Krakowa wyslal karetke do Afryki i co-nie przyjeli itd

 2. M. mówi

  „Nie jest w naszym interesie, aby wyczyścić kraj z mieszkańców. To nie jest w naszym interesie. Jeśli chcecie państwo pomóc, to pomóżcie zabezpieczyć pokój w tych krajach.” – o właśnie plus uważam, że kraje, do których dobijają te łódki z migrantami powinny dać jasny przekaz: „Nie możemy przyjąć was więcej, nie płyńcie tu”. Na pewno zniechęci to wielu szukających okazji.
  Jestem natomiast ZA przyjmowaniem uchodźców, nie tylko z Syrii, ale też np. Czeczenii, Białorusi na takich zasadach, na podstawie takich przepisów prawa jak do tej pory.

 3. Waldemar mówi

  Mądry i sensowny głos zbieżny z głosem naszego rządu.

 4. jacek mówi

  Wojny,przewroty,ludobójstwa,obalanie rządów np.Saddama Husajna w Iraku,Kadafiego w LIbi,Janukowicza na Ukrainie itd. dokonuje masoneria.Skutkiem tego jest mordowanie miljonów niewinnych ludzi,cierpienia,nędza,anarchia i miljony uchodźców,którzy mają dobić resztki cywilizacji łacińskiej w Europie,powodować nieład i wybuchową mieszankę cywilizacyjną.Jeśli w Kościele są biskupi,którzy tego nie rozumieją,albo udają że nie rozumieją to są to Judasze,masoni albo idioci.Tak czy owak są niebezpieczni i groźni.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.