Bilans zakażeń koronawirusem w Polsce i na świecie. Prezydent: “Termin wyborów może być nie do utrzymania”

1

Przypadki zakażeń odnotowano w 199 krajach. Odnotowano 730 tysięcy zakażeń na Covid-19, a 33 tysiące osób zmarło. Najwięcej przypadków zakażeń zdiagnozowano w Stanach Zjednoczonych: niemal 105 tysięcy; we Włoszech: niemal 93 tysiące; w Chinach, gdzie według doniesień medialnych epidemia przygasła: 83 tysiące; Hiszpanii: 72 tysiące. Nieciekawie jest także w innych krajach europejskich, zwłaszcza we Francji i Wielkiej Brytanii. Liczba zakażeń drastycznie wzrasta, tak jak wzrasta liczba ofiar, z pośród których – co należy zaznaczyć – większość ma choroby współistniejące oraz są to osoby starsze. Według wyliczeń włoskich medyków, w Italii na Covid-19 zmarło już ponad 10 tysięcy osób. Łączny bilans w Polsce to teraz 1905 potwierdzonych zakażeń i 26 zmarłych.

Przypomnijmy, że w związku z panującym zakażeniem koronawirusem, na rok 2021 przełożono Euro 2021 oraz Olimpiadę, która miała odbyć się w Japonii. Nadal nie wiadomo czy w Polsce odbędą się wybory prezydenckie. Jarosław Kaczyński i cała ekipa rządząca mocno naciskają na zorganizowanie wyborów. Według sondaży 70% Polaków nie popiera tego pomysłu. Cień nadziei dał sam prezydent Duda, w rozmowie z TVP stwierdzając, że “termin wyborów może być nie do utrzymania”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czy wprowadzenie stanu epidemiologicznego i zamknięcie granic to właściwa decyzja polskiego rządu?

View Results

Loading ... Loading ...

[stan na 30.03.2020, godz. 12.15]

Przeczytaj także:

Terlecki: Zarząd komisaryczny dla samorządów odmawiających zorganizowania wyborów

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. markusl mówi

    Oni przekroczyli poziom smiesznosci i obludy poprzednikow. To widac golym okiem ze bez wzgledu na to kto i jak bedzie glosowal juda juz zostal prezydentem , a reszte sie tak zrobi zeby byl dobrze 🙂 Stan wyjatkowy smaczny i zdrowy 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.