Bezczelność Trzaskowskiego: „Rząd przyjął moje argumenty dotyczące współpracy”. Internauci komentują

Rafał Trzaskowski/ fot. Twitter
5

Od trzech dni ścieki w Warszawie leja się do Wisły po awarii obu kolektorów oczyszczalni „Czajka”. Inwestycja powstała za prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz i kosztowała prawie 4 mld złotych. Przetrwała bez awarii zaledwie 7 lat! Nadal nie podano informacji o przyczynach awarii. Prokuratura prowadzi śledztwo. Ryby w Wiśle pływają do góry brzuchami. Smród zwala z nóg. Fala zanieczyszczeń dociera do kolejnych miast. Tymczasem prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zamieszcza na Twitterze wpisy o braku zagrożenia i dyskusjach o różnych koncepcjach rozwiązania problemu. A ścieki leja się do Wisły.

– Wojsko Polskie jest gotowe, aby pomóc w walce ze skutkami skażenia Wisły przez warszawskie ścieki. Żołnierze mogą dystrybuować pitną wodę i badać poziom skażenia. Pozostajemy w kontakcie z wojewodami – poinformował w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Od 3 dni badamy alternatywne pomysły powstrzymania awarii. Jutro w MPWiK spotykamy się w tej sprawie ze specjalistami z całego kraju. Zapraszam również przedstawicieli rządu. Każdy pomysł będzie dalej analizowany. Opcje bez udziału wojska wydają się bardziej racjonalne – napisał Trzaskowski.

– Prezydent Trzaskowski stwierdził,że pomoc Wojska w związku z katastrofą ekologiczną nie jest potrzebna. To dowód ignorancji i braku szacunku dla ludzi. Zagrożeni są nie tylko Warszawiacy ale też mieszkańcy Mazowsza, Kujaw i Pomorza. Proszę nie przeszkadzać tym, którzy chcą pomóc! – odpowiedział Mariusz Błaszczak.

Do piątku Trzaskowski nic nie wymyślił. Ścieki leja się do Wisły. W związku z tym do akcji przystępuje wojsko, żeby postawić most pontonowy, na którym zostanie położony alternatywny kolektor. Taki jest pomysł rządu na zatrzymanie zrzutu ścieków do Wisły. A co na to Trzaskowski?

– Cieszę się, że rząd przyjął moje argumenty dotyczące współpracy. Na spotkaniu eksperci strony rządowej przyznali, że nie ma aktualnie poważnego zagrożenia bezpieczeństwa i wspólnie trzeba usunąć awarię. Sytuacja jest monitorowana na bieżąco – napisał na Twitterze.

Bezczelność prezydenta Trzaskowskiego skomentowali internauci.

Zobacz też:

Powstanie alternatywny kolektor odprowadzający ścieki do oczyszczalni „Czajka”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Mieczyslaw mówi

    Podobno w okolicach Warszawy brakuje pasty do wybielania zebow prosze zobaczyc Trzaskowskiego

  2. Robert mówi

    Po siedmiu latach jak i po minucie,Eskimosi mogą wyłączyć wszystko,zwłaszcza jeśli nie płynie po drucie ,tylko bezprzewodowo drogą radiową

  3. piotr mówi

    Żydowskie koncerny przejmują polska wodę pitną. Dr Jerzy Jaśkowiak.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.