„Będzie to rząd kontynuacji.” W rządzie Morawieckiego poleciała tylko jedna głowa

Beata Szydło i Mateusz Morawiecki
12

W Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość powołania nowego rządu. W sprawie zmian personalnych w rządzie było wiele spekulacji. Mówiło się o dymisji ministra środowiska prof. Jana Szyszko, ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego oraz ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Okazuje się, że były to spekulacje na wyrost, a ewentualne zmiany personalne mogą nastąpić dopiero za pół roku.

Dla mnie to ogromny zaszczyt, że mogę stanąć na czele rządu. Traktuję tę służbę publiczną jako element odpowiedzialności i podejmowania decyzji w imieniu obywateli tak, by obywatelom żyło się jak najlepiej. Mogę obiecać, że będzie to rząd, który będzie czerpał najlepsze doświadczenia z dotychczasowych osiągnięć. Będzie to rząd kontynuacji. Naszą latarnią, naszym punktem odniesienia będzie rodzina, praca, godna praca, mieszkanie dla wszystkich, dostępne dla jak największej liczby osób – powiedział nowy premier Rzeczpospolitej, Mateusz Morawiecki.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jedyna zmiana, jaka nastąpiła w polskim rządzie, dotyczy stanowiska premiera. Beata Szydło jako jedyna została odsunięta od poważnych funkcji w ministerstwie. „Na pocieszenie” została wicepremierem bez teki odpowiedzialnym za politykę rodzinną. Krótko mówiąc, Beata Szydło została bez niczego, bo stanowisko ministra „bez teki” w praktyce nie znaczy kompletnie nic. Zatem o co w tym wszystkim chodzi? Znając prawidła polityki można się domyślać, że nowe stanowisko Szydło będzie wykorzystywane do mydlenia oczu i wmawiania opinii publicznej, a zwłaszcza niepocieszonej prawicy, że potencjał, jaki tkwi w byłej premier, zostanie wykorzystany dla dobra Polski. Poza tym przypominam, że to nie Mateusz Morawiecki, a Szydło doprowadziła do zwycięstwa Andrzeja Dudy i PiS-u w wyborach w 2015 roku i to jej zaufały miliony Polaków.

Co ciekawe, ministrem rozwoju i finansów pozostał Mateusz Morawiecki i będzie łączył tę funkcję ze stanowiskiem premiera. Zmiany w polskim rządzie zostały skomentowane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

To bardzo ważny moment w historii Rzeczypospolitej, którego gratuluję. Pozostanie w pamięci Polaków, którzy oglądają tę uroczystość. (…) Chcę z całego serca pogratulować panu premierowi objęcia teki premiera. Ktoś może powiedzieć, że nie ma zmiany. Jest zmiana, jest nowy prezes Rady Ministrów, który podjął decyzję, że chce pracować z dotychczasową Radą Ministrów, zanim przeprowadzi w niej zmiany. (…) To dobra, koleżeńska decyzja, by z gabinetu premiera, własnymi oczami spojrzeć na pracę ministrów. (…) Mam prośbę do pana premiera. (…) Były też mankamenty, które mam nadzieję jako prezydent RP, że zniknąw Pałacu Prezydenckim mówił prezydent Andrzej Duda.

Słowa Dudy i fakt, że jedyną głową, którą poleciała w rządzie, jest głowa Beaty Szydło, to kolejne dowody na to, że przypuszczenia, co do lobbingu w kwestii „rekonstrukcji” rządu, o których pisaliśmy na łamach naszego portalu, są trafne. Zachęcamy do lektury publikacji pt. „Morawiecki premierem. PiS zamierza przejąć Marsz Niepodległości. AJC i Jonny Daniels maczają w tym paluchy”.

Poniżej publikuję listę ministrów rządu Mateusza Morawieckiego:

Mateusz Morawiecki – premier oraz minister rozwoju i finansów.

Piotr Gliński – wicepremier i minister kultury, przewodniczącym komitetu ds. pożytku publicznego

Jarosław Gowin – wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Mariusz Błaszczak – minister spraw wewnętrznych i administracji

Antoni Macierewicz – minister obrony narodowej

Witold Waszczykowski – minister spraw zagranicznych

Zbigniew Ziobro – minister sprawiedliwości

Anna Zalewska – minister edukacji

Jan Szyszko – minister środowiska

Elżbieta Zalewska – minister rodziny pracy i polityki społecznej

Krzysztof Jurgiel – minister rolnictwa

Andrzej Adamczyk – minister infrastruktury i budownictwa

Konstanty Radziwiłł – minister zdrowia

Marek Grubarczyk – minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej

Witold Bańska – minister sportu

Anna Streżyńska – minister cyfryzacji

Krzysztof Tchórzewski – minister energii

Beata Kempa – szefowa Kancelarii Premiera

Elżbieta Witek – minister członek Rady Ministrów

Henryk Kowalczyk – członek Rady Ministrów przewodniczący komitetu stałego

Mariusz Kamiński – minister członek Rady Ministrów, koordynator służb specjalnych

Źródło: PAP

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. goj mówi

  Ciekawe, jaką nową Konstytucję nam napisał Jonny Daniels 😉 Czy napisał już jawnie, że Polak ma być niewolnikiem Żyda?

  1. YAE mówi

   Polak i to ten jeden, zresztą nie bez przypadku. Poprowadzi Was do zrozumienia pewnych prawideł rządzących światem na różnych metafizycznych poziomach. W tym obowiązującym nas doczesnym dualizmie. Jest pewna zaskakująca prawidłowość, mianowicie to uczeń szuka mistrza, a nie odwrotnie, gdyż ten prawdziwy mistrz jest tylko jeden i na pewno go poznacie.

 2. Arcanus mówi

  Nie jestem przekonany co do pana Morawieckiego jako premiera. Mam jednak nadzieję, że się mylę i za parę miesięcy okaże się on dobrym wyborem dla Polski.

 3. Zbulwersowany mówi

  Rząd kontynuacji ?! Czego ? To fatalnie ! To katastrofa dla Polaków ! Dalsza masowa emigracja Polaków z powodu braku pracy. Blokowanie miejsc pracy przez nomenklaturę postperelowską, a na wyższych szczeblach pochodzenia prawie wyłącznie żydowskiego. Masowa imigracja Ukraińców i Żydów. Dalsze nadużywanie przez Żydów penalizacji jedynie za tzw antysemityzm do walki z Polakami chcącymi minimalnych praw dla siebie. Bezkarność dla polakożerców i katolikożerców. Talmudyzacja życia społeczno- prawno-kulturalnego. Rządy sanhedrynu. Promowanie fałszerstw historycznych i pajaców- celebrytów ośmieszających polskość i katolicyzm. Łapanki na Polaków – Piotr Rybak więźniem politycznym, talmudyczne groźby delegalizacji MN, ONR, MW, szykanowanie Jacka Międlara i innych wybitnych polskich patriotów, monopol medialny dla żydowskich ośrodków propagandy i tresury. Brak rozliczeń gigantycznych przewałów aparatu komunistycznego jak też żydowskiego-okrągłostołowego. Brak konfiskat mienia i kar dla hochsztaplerów, malwersantów, fałszerzy, oszustów okrągłostołowych. Skryta – zakamuflowana wojna z wartościami katolickimi. Ogólny brak Polaków w zarządzaniu państwem. Kult jednostki – po komunistach, Tusku – Kaczyński. Zezwierzęcenie zwyczajów i obyczajów. Poddaństwo w polityce zagranicznej wobec internacjonalistycznego żydostwa i żydo-masońskiej Unii. Brak harmonii w każdym elemencie życia społecznego- wszystko postawione na głowie. ITD. ITP…. Tylko płakać się chce.

  1. Ada mówi

   Tu są istotne także te ciche ustalenia – „Wolnośc24”- temat”Wszystkim obniżyli wiek emerytalny, a rolnikom podniosą,”z 11.12.br.
   Bodajże ostatnie zdania wskazujące, iż jeśli rolnik nie odda ziemi, to nie dostanie emerytury…..!!! Chyba jest zapotrzebowanie na dużo, dużo ziemi, czyjej?
   A co tam!
   Możemy też gryźć parapet…

 4. Teresa mówi

  Dziś o 16 expose,ma trwać do 17,potem dyskusja w Sejmie,nawet do 2 w nocy.To kiedy będą chanukę palić?Chyba że przerwę zrobią i na zapleczu sejmowym ją zapalą

  1. Teresa mówi

   aaaa,dyskusja od 18 podobno ma być,to po expose zdążą chanukę zapalić a potem znów do Sejmu na dyskusję.A więc wszystko na swoim miejscu,i wilk syty i owca cała,Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek.A tak przy okazji tate Kornel jest za aborcją i eutanazją w eleganckiej ucywilizowanej formie:

   http://www.bibula.com/?p=90538

 5. gość mówi

  Robert Winnicki

  W Pałacu Prezydenckim hucpa z ostatecznym przekazaniem władzy nad państwem w ręce banksterów. Przed pałacem środowisko narodowe komentuje to na gorąco: Polacy, obudźcie się!

  Od 3 minuty wypowiedź prezesa Ruchu Narodowego

  https://youtu.be/pMh6o_N_rOs

 6. Teresa mówi

  Głosowanie nad wotum zaufania dla nowego(starego)rządu miało być jutro,a teraz okazuje sie że dziś,ok pólnocy(szok).Co oni sie tak śpieszą?Czyżby wiedzieli coś o czym nie wie społeczeństwo?Co ma sie jutro wydarzyć?

 7. YAE mówi

  Wiara w miłość jest determinantą wszystkiego i wszystkiego we wszystkim, a punktem odniesienia jak mierzyć, aby było godnie i sprawiedliwie, jest twój punkt obserwacji, ale i również wszystkich innych w okół Ciebie, dlatego równowaga rządzi się swoimi prawami.

 8. YAE mówi

  Zamieszczam raz jeszcze, ze względu błędy, które kolą oczy 🙂 Wiara w miłość jest determinantą wszystkiego i wszystkiego we wszystkim, a punktem odniesienia jak mierzyć tą miłość/tę wiarę, aby było godnie i sprawiedliwie jest twój punkt obserwacji, ale i również wszystkich innych wokół Ciebie i na całym świecie. Dlatego też równowaga rządzi się swoimi prawami.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.