Nie będzie repolonizacji mediów! Projektu ustawy nadal nie ma, a KRRiT cofa karę dla TVN

fot. pixabay.com
11
SKLEP-WPRAWO.PL

Według informacji opublikowanych przez gazetaprawna.pl projekt ustawy o dekoncentracji mediów, mająca doprowadzić do ich repolonizacji, nie trafi do Sejmu. – Założenia dekoncentracji mogę w każdej chwili bez zbędnej zwłoki przełożyć na projekt ustawy – mówi Paweł Lewandowski, wiceminister kultury. Przyznaje zarazem, że obecnie nikt tego od niego nie oczekuje.

Podczas środowego spotkania z z korespondentami zagranicznymi w Polsce premier Morawiecki w zawoalowany sposób wskazał, że pomysł repolonizacji mediów zostaje odłożony na półkę.  – Z tego co wiem, nie ma żadnego pośpiechu w pracach nad dekoncentracją mediów. Nie chcę przez to powiedzieć, że nic się w tym zakresie nie dzieje, prawdopodobnie kilka osób pracuje teraz nad tym projektem, m.in. porównując pojawiające się pomysły z regulacjami dot. mediów w innych krajach, jak Austria czy Holandia – powiedział szef polskiego rządu.

Oświadczenie premiera stoi w całkowitej sprzeczności z niedawnymi deklaracjami prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który zapewniał, że zaraz po załatwieniu sprawy sądów PiS zajmie się repolonizacją mediów. Okazuje się jednak, że sprawa trafi do zamrażarki.

Niepokojący jest też fakt, że 10 stycznia br. KRRiT wycofała się z decyzji o nałożeniu na TVN kary finansowej w wysokości 1,5 mln złotych za skandaliczny sposób relacjonowania tzw. Ciamajdanu w grudniu 2016 r. Wycofanie kary nastąpiło po wystąpieniach organizacji dziennikarskich i oświadczeniu amerykańskiego Departamentu Stanu w obronie TVN, który jest własnością amerykańskiej stacji Scripps Network.

Źródło: gazeta prawna.pl, wnet.fm

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbulwersowany mówi

  Prasa przed II WŚw była nie tylko w Polsce prawie całkowicie w rękach żydowskich. Teraz się to tylko nasiliło a nawet rozciągnęło na wszystkie media. A więc po co zmieniać okupantom to, co świetnie funkcjonuje i ma niesamowity wpływ na indoktrynację i otumanianie narodów podbitych ?! A to niejedno hasło wyborcze z któremu to PIS – owi nie po drodze. Rozliczeń bandy z PO także jak nie było, tak nie ma. Kolejne skuteczne skoki na kasę Polaków dostały się w szpony zorganizowanych grup przestępczych spod znaku ciemnej gwiazdy.

 2. Jarek mówi

  Pis i po to stare małżeństwo. Udowadniają to na każdym kroku. Teraz nie będzie polskich mediów tak samo jak obiecanego w kampanii wyborczej opodatkowania banków i supermarketów. To jeden z przykładów – na co by stado baranów nie głosowało ten sam układ zawsze u władzy i ta sama eksploatacja tego kraju – może czas zrobić tak jak na Islandii zrobili potomkowie Wikingów i pogonić to polityczne towarzystwo wzajemnej adoracji z ich partiami do izraela usa czy gdzie tam popadnie

 3. Zdzisław mówi

  Przy braku opozycji do ujadania na rząd i pilnowania Misiewiczów trzeba wyręczyć się TVN i Polsatem

 4. goj mówi

  Tyle jest ważne polskie prawo – wystarczy, że żyd, albo Amerykanin tupnie i już wszystko jest OK, wyroku nie będzie.

  A tymczasem 4 mln Singapur gdzieś ma Amerykę, Chiny, Rosję i jak mówi, że zakazuje handlu gumami do żucia, to zakazuje i mogą mu skoczyć te wszystkie mocarstwa, organizacje i porozumienia handlowe…

  1. goj mówi

   Aj, zapomniałem, że przecież Polska nie jest niepodległym krajem, tylko terytorium zamorskim Izraela.

 5. Spostrzegawczy mówi

  Niestety jest porzekadło : „Gra się tak jak przeciwnik pozwala”. A że pozwalamy im praktycznie na wszystko, to robią z nami to, co chcą. Jak długo jeszcze ?! Jest też jednak porzekadło : ” Miarka się przebrała „.

 6. Viola mówi

  Jestesmy znowu w nowocz esnej niewoli ciemnej smierdzacej gwiazdy!!!!

 7. KarPa mówi

  PIS wymiękł albo zrzucił maskę.

 8. Roman mówi

  Niestety polski rząd złożony z mięczaków , kunktatorów i nieudaczników nie jest w stanie pozamykać do więzienia dziennikarzy TVN za działalność antyrządową. Na takie działania może sobie pozwolić prezydent Turcji J.E. Erdogan , ale to trzeba mieć moc i charyzmę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.