Beata Szydło dosadnie o Małgorzacie Gersdorf: „Każdy z nas może się czuć tym, kim nie jest” [WIDEO]

Beata Szydło / Fot. YouTube
3

Na mocy ustawy o Sądzie Najwyższym oraz decyzją prezydenta RP Małgorzata Gersdorf nie jest już I Prezesem SN. Pełniącym obowiązki I Prezesa SN jest sędzia Józef Iwulski, który w latach 80. skazał działaczy Solidarności za „kolportaż ulotek” oraz „działalność wywrotową” (więcej tutaj – klik). Mimo to sędzia w stanie spoczynku, Małgorzata Gersdorf, wciąż uważa się I Prezesem SN. Tak się tytułuje i codziennie stawia się w sądzie. 4 lipca, pod budynkiem SN, witały ją nawet tłumy i solidaryzowały się z „prześladowaną” Małgorzatą Gersdorf.

Sprawę skomentowała wicepremier Beata Szydło.
Sędzia Gersdorf czuje się prezesem SN. Każdy z nas może się czuć tym, kim nie jest. Zgodnie z prawem pani Gersdorf nie jest pierwszym prezesem Sądu Najwyższego – w czwartek (5 lipca 2018) w programie w Telewizji Republika, powiedziała Szydło. Dodała również, że w jej ocenie reforma powinna zostać przeprowadzona w ubiegłym roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Odniosła się także do sprawy sędziego Iwulskiego, którego życiorys pozostawia wiele do życzenia.
– To pokazuje powagę sytuacji, w której cały czas jest nasz kraj. Jeżeli nam się wydaje, że po tych zmianach, które zostały wprowadzone już w ciągu 2,5 roku przez rząd Prawa i Sprawiedliwości my możemy być spokojni, możemy spokojnie patrzeć na to, że Polska odzyskuje tą autonomię, suwerenność czy że porządkujemy wymiar sprawiedliwości, że stajemy się krajem, w którym nie da się już cofnąć pewnych demokratycznych przemian, to każdy, kto tak uważa powinien się pochylić nad przypadkiem sędziego Iwulskiego i zastanowić się jak to jest możliwe, że taki człowiek zostaje wyznaczony przez panią Gersdorf na swojego zastępcę – mówiła wicepremier Beata Szydło.

Beata Szydło pozamiatała Małgorzatę Gersdorf. Problem w tym, że teraz musimy spodziewać się, że była I Prezes SN, będzie okupowała swoje byłe biuro jeszcze przez długi czas. A to będzie woda na młyn, dla „obrońców demokracji”, którzy zrobią wszystko, by w Polsce zaprowadzić chaos i ratować postkomunistyczne układy.

Źródło cytatów: TV Republika

Przeczytaj:

Gigantyczne odprawy dla sędziów Sądu Najwyższego! Statystyczny Polak na takie sumy zarabiałby wiele lat. Podajemy dokładne sumy

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. sten mówi

    Pani Szydło a zrobiliście dekomunizacje ????? Co za zakłamanie hipokryzja, we własnych szeregach PIS toleruje ludzi z poprzedniego systemu !

  2. głos na puszczy mówi

    Choroba psychiczna to choroba jak każda inna. Chory psychicznie człowiek NIGDY nie pozwoli dobrowolnie się leczyć dlatego wymyślono kaftany bezpieczeństwa. Dlaczego ta pani nie jest jeszcze leczona?

  3. Teresa mówi

    Pani Szydło,jest Pani tak samo fałszywa jak cały PIS

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.