Bazylika Grobu Pańskiego została zamknięta. Trwa modlitwa o zakończenie epidemii koronawirusa

Bazylika Grobu Świętego/ fot. Wikipedia
0

W niedzielę (29.03.2020) Bazylika Grobu Pańskiego w Jerozolimie została zamknięta, ale trwa w niej modlitwa o zakończenie epidemii koronawirusa. W modłach bierze udział nie więcej niż dziesięć osób. Na przemian modlą się trzy główne wspólnoty chrześcijańskie: prawosławna, ormiańska i katolicka.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O. Francesco Patton, kustosz Ziemi Świętej, poinformował, że Kościół katolicki wziął też udział w modlitwie trzech religii abrahamowych, która miała miejsce w Jerozolimie. Żydzi, chrześcijanie i muzułmanie prosili Boga o powstrzymanie zarazy. Katolicy zmówili modlitwę „Ojcze nasz”, która kończy się prośbą o uwolnienie od złego. Jak zauważa o. Patton, w modlitwie tej chodzi zarówno o złego ducha, jak i zło we wszystkich jego postaciach.

– Koronawirus należy do kategorii chorób pandemicznych. Są to sytuacje, które cyklicznie pojawiają się w historii ludzkości. Były epidemie dżumy, cholery… Nie jest to zatem nic nowego, niestety. Nowy jest kontekst, bo dzieje się to w czasach, kiedy myśleliśmy, że nad wszystkim jesteśmy w stanie zapanować dzięki nauce i technice. A tymczasem ocknęliśmy się w tym samym położeniu co Adam, odkryliśmy że jesteśmy nadzy i bezbronni. Na nowo poznajemy własne ograniczenia – powiedział Radiu Watykańskiemu kustosz Ziemi Świętej.

Źródło informacji i cytatów: vaticannews.va, Twitter

Zobacz też:

Koronawirus, sytuacja graniczna i teorie spiskowe. Jacek Międlar w wRealu24 [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.