Barbarzyństwo! Kanadyjskie wytyczne ws. dzieci na kwarantannie zakazują im kontaktu z rodzicami i nakazują noszenie maski w domu

fot. pixabay
7

Wydział zdrowia w regionie Peel w kanadyjskiej prowincji Ontario wydał szokujące wytyczne w sprawie postępowania z dziećmi wysłanymi na kwarantannę z powodu wykrycia zakażenia u ucznia z ich klasy. Dziecko ma przebywać na 14-dniowej kwarantannie w pomieszczeniu izolowanym od pozostałych domowników, nie wolno mu jeść posiłków z rodziną i nie powinno korzystać z tej samej łazienki. Jeśli opuszcza swój pokój, musi założyć maskę i zachować 2-metrową odległość od rodziców i rodzeństwa. Wytyczne dotyczą dzieci, które nie mają żadnych objawów Covid-19!

Rodzeństwo izolowanego dziecka nie musi przebywać w osobnym pomieszczeniu, ale musi pozostać w domu i nie wolno mu wychodzić na dwór, żeby pobawić się z przyjaciółmi. Rodzice mogą chodzić do pracy, chyba że u dziecka wystąpią objawy choroby lub otrzyma pozytywny wynik testu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– To okrutna kara dla dziecka, szczególnie dla młodszych dzieci w wieku 4–10 lat – alarmuje dr Susan Richardson, mikrobiolog i lekarz chorób zakaźnych, która jest również emerytowanym profesorem na University of Toronto. – Odcięcie dziecka od rodziców i rodzeństwa na okres do 14 dni w taki sposób może przynieść znaczące i długotrwałe skutki emocjonalne i psychologiczne – ostrzega.

– Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wyrządzi się krzywdę dzieciom, które już teraz doświadczają znacznego cierpienia z powodu konieczności pozostania w domu – pisze dr Tess Clifford, dyrektor kliniki psychologii na Queen’s University.

– Nie rozumiem, jak to możliwe, że pracownicy służby zdrowia odeszli tak daleko od podstaw zdrowia publicznego i zasady, aby nie szkodzić i sądzą, że uwięzienie dziecka w pokoju przez 14 dni jest w jakikolwiek sposób uzasadnione – powiedziała dr Martha Fulford, lekarz chorób zakaźnych w Hamilton Health Science. – To szokujące, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że są to wytyczne dla dzieci, które w żaden sposób nie są chore – dodała.

Źródło informacji: Toronto Sun, peelregion.ca

Zobacz też:

Maski nie zapobiegają zakażeniu wirusem! Dr Błochowiak o wynikach badań nad skutecznością zasłaniania nosa i ust [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. piotr mówi

  Obecnie na świecie wszystkie rządy starają się przelicytować ,kto najbardziej „dba” o życie i zdrowie swoich obywateli.Jeśli jest nakaz noszenia pojedyńczej maski to np knedliki (Czesi) przebili ofertę i nakazali nosić dwie.Wcale się nie zdziwię jeśli niedługo w którymś kraju nakażą zakładać kombinezony jako zabezpieczenie przed świrusem.Niestety społeczeństwa są na tyle ogłupione ,że wierzą tym idiotom.Zresztą ten artykuł jest tego ewidentnym dowodem.

 2. Rebih mówi

  To jest bezpośrednie uderzenie w samo serce społeczeństwa. Widzimy to tez i u nas. Rząd PiS doprowadził do podwójnej katastrofy demograficznej i dąży do tego by dodać do niej kolejne: edukacyjną, gospodarczą, energetyczną i budżetową. Niepodległość już dawno przehandlowali, więc w tym zakresie już dużo zła nie poczynią.

 3. Marianna mówi

  Witam, mieszkam w Kanadzie i powiem Wam, ze Kanadyjczycy to tak podporzadkowany „narod”, ze Stalin bylby z nich dumny. Niestety idiotow i kapusiow przybywa na calym swiecie. Pozdrawiam.

 4. JMP mówi

  Władze Peel odchodzą od zmysłów co robić, żeby jak najbardziej zatruć życie mieszkańcom rejonu i w końcu doprowadzić do katastrofy zdrowotnej społeczeństwa a głównie jego najbardziej narażonych członków: osób starszych i cierpiących na różne chroby przewlekłe, dzieci i młodzieży. Dzieci i młodzież nie uczą sie, nie wychodzą na dwór, siedzą całymi dniami przed kompami i grają w rożne idiotyczne gry. Przez kretyńskie zarządzenia władze Peelu i nie tylko doprowadzają do kompletnego rozbicia grup społecznych czy wręcz rodzin. Ludzie są zastraszani, ich zachowania stają się niemal obłędne jak np. przechodzenie na drugą strone ulicy, gdy widzą osobe idącą bez maski a często nawet jeśli osoba idąca z naprzeciwka ma maskę. Ja akurat mieszkam w Peel (w Mississaudze) i wiem z pierwszej ręki co tu się dzieje. Tylko nie widzę chorych ani o nich nie słyszę.

 5. Boguslaw mówi

  Ludzie, caly czas, biorac pod uwage fakt, kto rozpetal ten caly oble,d, mam przed oczami film , gdzies´ na Bitschucie, czy na cda, gdzie banda zydow tanczy, jak to oni robia razem w kolko i spiewa z niebianska radoscia: ” CORONA, CORONA”!!!
  Oni widocznie oczekuja taraz dla siebie bardzo wiele DZIEKI tej PANDEMONII! I to we wszystkich mozliwych obszarach zycia, na calym swiecie!
  Wnet nie poznamy naszego dotychczasowego swiata i zycia…!:-((((((

 6. EBChr mówi

  Mieszkam w regionie Peel,mam rowniez dzieci które uczęszczają do różnych szkół i w związku z tym dostaje regularnie informacje dotyczące Covid,szczepień ,testowania itp…ale tej powyższej o izolowaniu we własnym domu nigdy nie miakam i nic nie wiem na ten temat! Może jest to przeciek,o czymś co będzie obowiazywało w przyszłości ? Na dzisiaj mogę stwierdzić,ze jest to nieprawda…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.