Banderowski akt wandalizmu na Cmentarzu Orląt Lwowskich. Policja zatrzymała sprawców

napis "Za Stepana Banderę" na Cmentarzu Orląt Lwowskich/ fot. Twitter
9

W czwartek (25.11.2021) dokonano aktu wandalizmu na Cmentarzu Orląt Lwowskich. Na murze poniżej Kaplicy Obrońców Lwowa napisano „Za Stepana Banderę”. Namalowano też czerwono-czarną flagę banderowską oraz żółto-niebieską flagę Ukrainy.

Jak informuje lwowska policja, sprawcami byli trzej mężczyźni, których podejrzane zachowanie zwróciło uwagę patrolu. Gdy mężczyźni weszli na Cmentarz Łyczakowski, policjanci wezwali posiłki i udali się na teren nekropolii, żeby sprawdzić, co się tam dzieje.

Funkcjonariusze zobaczyli sprawców dokonujących aktu wandalizmu, który określono jako „pisanie prowokacyjnych treści”. Dwóch z nich zatrzymano. To mieszkańcy obwodu donieckiego 43 i 49 lat. Trzeci sprawca zdołał uciec.

Źródło informacji: Facebook, kresy.pl

Zobacz też:

„Gdy szłam na I Komunię zamordowali moją mamę i siostrę. Dzieci nabili na widły i wrzucili w ogień”. Wspomnienia Alfredy Gajdzik z Sosznik, świadka ukraińskiego ludobójstwa na Polakach [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. j-da mówi

  Jakaś „giedroyciowa” persona powinna tam pojechać , zatachać fanty i zapewnić o „naszej” dozgonnej przyjaźni…. no i rzecz jasna potępić Putina

 2. Krzysztof Sapała mówi

  „Przyjaciele” Ukraińcy pokazują swoją prawdziwe oblicze, swoją „twarz”. To nic nowego jeżeli chodzi o tę dzicz; szczególnie na tzw. Zachodniej Ukrainie, w polskim Lwowie i to w tak ważnym miejscu dla Polski i Polaków jakim jest Cmentarz Orląt Lwowskich. Jeżeli policja ukraińska tak zareagowała, to muszę przyznać, że pozytywnie mnie zaskoczyli swoją reakcją, ale w końcu są tzw. stróżami prawa. Natomiast ciekawostką jest to, że ci dwaj wandale pochodzą z obwodu donieckiego czyli z rejonu, który jest prorosyjski a tu nagle we Lwowie wandale z obwodu donieckiego wypisują hasła ku czci Bandery… Trochę to dziwne.

 3. anonim mówi

  Krzysztof Sapała- To jest potwierdzenie tezy, że za aktami banderowskimi stoją ruskie służby specjalne, które podsycają w spółce z żydami nastroje banderowskie i polakożercze wiece. Rosja skłócajac nas z ukraińcami sieje zamęt na naszych wschodnich granicach, tak jak sobie to tłumaczą w celu oddalenia agresywnego zachodu. W Rosji obowiązuje doktryna osłaniania Polski na każdym szczeblu jako zemsta za czasy Jagiellonów, czyli Unii Polsko-Litewskiej i zdobycia Moskwy przez Polaków. Ruscy mają do dnia dzisiejszego o to uraz do Polaków.

 4. Tolek mówi

  Za rok PiS zaprosi ich na marsz niepodległości.

 5. Sss mówi

  Cisza w zydopisowskich i marksistowskich mediach…

 6. Misiek13 mówi

  Ta fotografia jest podejrzana,zeby odwrocic uwage ze to nie banderowcy,wymyslili sobie ze to mieszkancy spod Doniecka.Ale to sobie wymyslili i mysla ze logicznie myslacy Polacy,dadza sie na to nabrac

 7. z-k mówi

  Odwal sie tolek od Wielkiego a Świętego Marszu Niepodległości. Przecież razem z tymi banderowcami budujecie żydo-rezuński kaganat chazarski ale jest nadzieja, że Putin wam go rozpieprzy.

 8. Krzysztof mówi

  Niech maja żal , ale tyle lat ? Są śmieszni i niech uważają , bo możemy wybrać się tam na dłużej niż ostatnim razem !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.